Голфа ми прекъсва

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Krasimir_stz
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Голфа ми прекъсва

Мнениеот Krasimir_stz » Пет 14 юли 2006 23:12


От около месец и половина колата ми ( голф 3 92год. 1.4 моно) започна да прекъсва. Значи като потегля и подам рязко газ започва да прекъсва и като се наеме прекъсването спира. Не се появява тва прекъсване всеки път. Зареждам бензин от едно и също място. Тва прекъсване продължава и на загрял двигател особенно като карам градско и ускорявам рязко.Като карам на дълъг път не прекъсва и се чудя какво може да е. Моля за помощ . :roll:




Потребителски аватар
rusiq_24
Мнения: 1660
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот rusiq_24 » Пет 14 юли 2006 23:48


Ами според мен е нещо от токовете,виж си провери кабелите,свещите,палеца и дистрибуторната капачка.Най добрия начин е ако имаш някой приятел със същия голф да сменяте от неговия на твоя само за проба :wink: Става бързо пред блока и няма да се дават пари на пишман майстори :wink:


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Пет 14 юли 2006 23:49


ми.... свещи, кабели на свещите.
при мен абсолютно същия проблем на газ и на бензин - на газ се усеща повееечко и ще сменям кабелите на свещите (поне според мен е от това, поправете ме ако греша)

та тези дни ще се обзавеждам с такива - някой да каже примерни марки и цени, както и дали стават едни полски 30 кинта комплекта :roll:


Потребителски аватар
WASP
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 30 дек 2005 2:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот WASP » Съб 15 юли 2006 0:59


devil_vas написа:та тези дни ще се обзавеждам с такива - някой да каже примерни марки и цени, както и дали стават едни полски 30 кинта комплекта :roll:


ако говориш за Janmor определено стават, нищо, че са полски!
Според мен не се различават по качество от "прехвалени" кабели ЗА 120 лв! Вземай ги смело и няма да съжаляваш!Вече 7 месеца карам с тях и са ОК! Определено не мога да кажа същото за свещите NGK въпреки че бяха 10 лв парчето! :evil:
Май ментетата са повече!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Вече ще си купувам части само от оторизирани дистрибутори за BG!


Потребителски аватар
rusiq_24
Мнения: 1660
Регистриран на: Чет 30 мар 2006 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот rusiq_24 » Съб 15 юли 2006 10:31


Ами колеги аз точно заради това да не се харчите казвам първо да се пробва от друга кола и тогава вече като сте сигурни да сменяте защото ако са ти хубави и оригинални кабелите и работят отлично защо да ги сменяш с някакви ментета понеже те съмнявали :wink:


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Re: Голфа ми прекъсва

Мнениеот tyo » Съб 15 юли 2006 11:00


Krasimir_stz написа:От около месец и половина колата ми ( голф 3 92год. 1.4 моно) започна да прекъсва...


1.Горивен филтър/филтри
2.Моноинжектор
3.Горивна помпа
4.Палец и дистрибуторна капачка
5.Кабели високо напрежение
6.Свещи
7.Датчик на Хол


Така, от дистанция само с кристална сфера може да се каже :D


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот devil_vas » Съб 15 юли 2006 11:57


rusiq_24 написа:Ами колеги аз точно заради това да не се харчите казвам първо да се пробва от друга кола и тогава вече като сте сигурни да сменяте защото ако са ти хубави и оригинални кабелите и работят отлично защо да ги сменяш с някакви ментета понеже те съмнявали :wink:


при мене ситуацията бе следната... тръгвам за Пловдив и... пристигнах на 3 цилиндъра. веднага в сервиз и се оказа че металния накрайник на кабела е дал фира, махнахме го и колата видимо заработи както преди, но сега е на моменти и положението с ускоряването от ниски обороти е същото като на колегата...
така че на дневен ред са кабелите

WASP написа:ако говориш за Janmor определено стават, нищо, че са полски

точно така се казваха :wink:


Krasimir_stz
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

относно голфа ми

Мнениеот Krasimir_stz » Нед 16 юли 2006 3:00


благодаря за съветите



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexspade и 58 госта