как да си регулирам вратите на голф 2?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот MapTo`` » Чет 17 фев 2011 1:59


здравеите колеги интерисува ме откаде точно се регулират вратите на голф 2,от машинката на вратата или от чопа които стои на купето ?и как точно става ?мерси
Прикачени файлове
vratiiii.jpg




Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот mupk0 » Чет 17 фев 2011 2:20


Доколкото аз знам е от чопа на купето.Поне аз от там си ги надигам и придърпвам към купето.Само ще дам жокер.По 3лв струва това ново в магазините.Купи си нов чоп,колкото и здрав да е старият.И ако преместиш чопа прекалено навътре вратата почва да иска повече лашкане,за да се затвори :Д


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот kris11 » Чет 17 фев 2011 11:34


@MapTo``
Имаш ли голям луфт в пантите !!?? Ако имаш не става с регулиране - иска се друга процедура.


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот MapTo`` » Чет 17 фев 2011 12:13


не нямам луфт на пантите на вратите просто като затварям вратата виждам че на чопа отгорната му част се е поизтъркало явно там опира машинката на вратата и трябва да се даде малко надоло или чопа или машинката на вратата да се вдигне нагоре ,затова питам кое накаде се мърда и от кое зависи регулирането,а този чоп откаде го купуваш за 3лв чисто нов колега,я ми покажи кои чоп купуваш ,мерси :)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот mupk0 » Чет 17 фев 2011 12:18


MapTo`` написа:не нямам луфт на пантите на вратите просто като затварям вратата виждам че на чопа отгорната му част се е поизтъркало явно там опира машинката на вратата и трябва да се даде малко надоло или чопа или машинката на вратата да се вдигне нагоре ,затова питам кое накаде се мърда и от кое зависи регулирането,а този чоп откаде го купуваш за 3лв чисто нов колега,я ми покажи кои чоп купуваш ,мерси :)

Авто Хит Стара Загора ,който са официален представител на VW за града...


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот MapTo`` » Чет 17 фев 2011 13:34


Във варна нямаме такъв магазин за жалост,онсвен колега да ти пратя пари и да ми купиш и на мен но я ми кажи за кои чоп точно говориш за този които се навива на колонката на купето ли?за този които съм ти посочил на снимката ли ?


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот batko_miro » Чет 17 фев 2011 13:53


Тия болтове имат едни пластмасови рингове, които са там за да не бие метал в метал когато се затваря вратата, а и да омекотяват един вид при затваряне... Имате във Варна, не си търсил достатъчно. Но според мен щом решението на проблема ти според теб е повдигане на бравата, не ти е проблема само от болта. Насочи се към нови щифтове на пантите, износват се с времето и вратата увисва. За да е най-голяма ползата, смени и двете :да:


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот lrlmodo » Чет 17 фев 2011 17:13


Болта струва точно 2.44 в Евро07


Потребителски аватар
kostadin_spasov
Мнения: 103
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище-Яамбол

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот kostadin_spasov » Пет 18 фев 2011 20:43


А аз имам луфт /голям в пантите на предните врати и основно мойта /шоферската де/ /та КВО ПРАВИМ СЕГА ???
Каква е процедурата???
п.с.Извинявам се че спамя темата ама ако някой знае да ме светне че скоро ще се откачи /провиснала е 2-3 см в задния край и се затваря с повдигане и засилване!/.


bat sandy
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот bat sandy » Съб 19 фев 2011 11:08


За колегата,ако още иска да си регулира затварянето на вратите и не са му разбити щифтовете на пантите!Регулирането става от "езичетата" на колонките{не знам как се казват точно}-ключалките са фиксирани в строго определено положение.Разхлабваш леко с ключ{хубаво е лула или звездогаечен}№15 езичето и то се премества в задоволителни граници навън-навътре и нагоре-надолу.Нагоре-надолу го правиш да е в средата на отвора на ключалката,а нагоре-надолу-така,че да се затваря вратата плънто без да изисква "удар" като в Жигула{проверяваш с няколко проби,като ти хареса}.Стягаш езичето и си готов.НО:в някой случаи като моя,например след тази процедура нещата не станаха!Защо?Защото самите ключалки стояха на вратите сигурно от 1988г.без да са пипани!Свалят се с шестограм 6мм{и са стегнати,да знаеш}.Задължително сваляш кората,за да можеш да си помагаш за откачане на лостовата система{не знам как е при вакуумно централно обаче,може да има некой пиниз.А е така питай някой!}.Взимаш ВД40 или друг препарат от този вид{може и за развиване на болтове},пръскаш стабилно без да го икономисваш.Оставяш го да реагира с мръсотията за няколко минути и след това изтриваш с чист парцал.Накрая остава само да ги смажеш добре с масълце.Има още едно място за регулиране-големи винтове на пантите,но препоръчвам да не бараш там,защото преместването е незначително и ако ги разцентроваш можеш да си играеш 2-3 часа да го оправиш!Поздрави!


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот MapTo`` » Съб 19 фев 2011 12:34


bat sandy,здравеи все още искам да регулирам вратите вчера си купих нови чопове тези които са на колонката на купето ,а машинката на вратата захапва за тях ,на моите пластмасовото беше изтрито и само желязо бе6е останало :)все едно виждаш болт :D
прочетох твоят коментар но само неразбрах от кои езичета става регулирането от тези които аз сум закупил нови ли ?или казваш за машинката на вртата защото на нея има два болта които се отвиват със шестограм ?извинявам се но неуспях да разбера :oops:


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот MapTo`` » Съб 19 фев 2011 17:54


предо малко развих този чоп на колонката и когато го разхлабих видях ,че чопа има ход наляво надясно нагоре и надоло ,стана ми ясно че от там идва и регулирането спрямо машинката на вратата,само неми е ясно този чоп несе навива направо на колонката а зад колонката на нещо като гаика шаиба която стои зад ламарината на колонката и ако го развия до краи дали ще падне тази гаика или е застопорена,защотот ако пада ще е нужно да се маха задната кора зада може да се държи контра зада се стегне ?някои които ги е сменял да сподели дали гаиакта е захваната или пада след като се махне чопа? :roll:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот mupk0 » Съб 19 фев 2011 17:55


MapTo`` написа:предо малко развих този чоп на колонката и когато го разхлабих видях ,че чопа има ход наляво надясно нагоре и надоло ,стана ми ясно че от там идва и регулирането спрямо машинката на вратата,само неми е ясно този чоп несе навива направо на колонката а зад колонката на нещо като гаика шаиба която стои зад ламарината на колонката и ако го развия до краи дали ще падне тази гаика или е застопорена,защотот ако пада ще е нужно да се маха задната кора зада може да се държи контра зада се стегне ?някои които ги е сменял да сподели дали гаиакта е захваната или пада след като се махне чопа? :roll:

Не пада..има си легло :)


Потребителски аватар
nasko79
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот nasko79 » Съб 19 фев 2011 18:00


тази въпросна гайка отзад не пада,тя стои в нещо като кутийка и само се мести докато фиксираш здраво


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: как да си регулирам вратите на голф 2?

Мнениеот kris11 » Нед 20 фев 2011 18:03


kostadin_spasov написа:А аз имам луфт /голям в пантите на предните врати и основно /та КВО ПРАВИМ СЕГА ???Каква е процедурата???

Хич не е лесна работата . Погледни в Поло форума - описал съм подробно какво съм правил
накратко :
1.сваля се вратата
2. С пропанова горелка с пламък на косъм накрая и се нагрява пантата за да се избие щифта .Без нагряване не става щифта е закален , както и самата панта и не става с разпробиване. Под самата панта подлагам нагревателен миканит на 1260 гр Ц..Приготви си и мокри парцали и ги подлагай от другата страна на вратата да не гори боята.Използвах и керамичен плат на 1100 гр.С също
Може да се наложи няколко пъти да се повтори процедурата с нагряването/
3.Докато е червено бързо се избива щифта.
4.Свалената част от пантата се нагрява до червено и се оставя да изстине на въздуха.
Отворите на пантата за изядени на елипса .
На менгеме и кръгла пила се пили до дооформяне на отвора на пантата до почти кръг . Ако се тръгне на разпробиване с ръчна дрелка се получава голямо усилие, завъртане на дрелката.
След като е пооформен отвора до почти кръг - пробива се с подходящ диаметър свредло / зависи от износването на пантата/- се разпробива 1 во с най-близкото свредло до оформения диаметър , после с друго с 0,2 мм по-голям диаметър .
Ако има фреза- е по-лесно.
4. Изработва се нов щифт с нужния диаметър от Ст 45и се закалява. Закалява се и свалената част от пантата , след което и 2 та детайла се отвръщат за да не са чупливи.

Успех с начинанието :beer
И си смазавйте пантите по-често с грес, масло

@MapTo`` Има Автохит много отдавна във Варна /от около 2001г.Последно бяха в бившия "Янко Костов" преди да съборят старите сгради



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 68 госта