проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
krasi_85
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kavarna

проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот krasi_85 » Сря 09 мар 2011 13:42


имам голф 4 1.6 ср 99г. на които саединителят ми отделя много горе искам да попитам трябва ли да го сменям или не защото хората ми казват че като е нов отделял горе а като се износи доло и клко ше ми струва




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот pedalchobaba » Сря 09 мар 2011 17:45


Грешно си запомнил. Обратното са ти казали хората. С износването на съединителя педала се вдига нагоре и идва момента, в който превърта, защото все едно е натиснат без да е.
Като купуваш, вземи да смениш и "паницата" със зегерката. Те тия от магазина знаят за какво иде реч за този модел.


Потребителски аватар
teddy
Мнения: 716
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 8:29
Автомобил: golf 4
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот teddy » Сря 09 мар 2011 18:44


колега, ако колата ти върви т.е. скоростите си влизат идеално и съединителя не боксува по-добре не го пипай. Това с одтелянето е относителна работа.


krasi_85
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kavarna

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот krasi_85 » Чет 10 мар 2011 8:32


а колко ще ми струва това удоволствие разбрах че е към 1000 лева парите не са проблем но пак да питам може да са ме излагали.да го оправя защото мразя когато нещо не ми е наред по колата.благодаря ви


Потребителски аватар
MrLover
Мнения: 270
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 19:22
Автомобил: Passat
Двигател: AMX
Местоположение: Бургас

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот MrLover » Чет 10 мар 2011 10:02


По принцип за около 500-600 лв. с труда трябва да ти стигнат !


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот pedalchobaba » Чет 10 мар 2011 10:12


Хиляда лева са много за съединителя на този модел. Ако сменяваш притискателния, феродовия и "паницата" ... пълния комплект, хубав, е под 350 лева. Като сложим и труд, мисля че ще минеш с половината.
Превариха ме.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот icefire » Чет 10 мар 2011 13:14


"Отделя високо" е доста относително и субективно. На моята Бора със същия двигател като твоя, съединителят също отделя доста високо, почти накрая. Ходих да питам в 4 сервиза - в 2 ми казаха да сменям, в другите 2 - да не го пипам преди да превърти. В крайна сметка го оставих. Като цяло саморегулиращите се съединители отделят височко. На предишния ми голф (MK3) също отделяше високо и проблем така и не се появи. Така че, дори и да не е проблем стойността на ремонта, според мен е просто безсмислено на тоя етап. :да:


luxus
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 30 авг 2008 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот luxus » Чет 10 мар 2011 14:07


icefire написа:"Отделя високо" е доста относително и субективно. На моята Бора със същия двигател като твоя, съединителят също отделя доста високо, почти накрая. Ходих да питам в 4 сервиза - в 2 ми казаха да сменям, в другите 2 - да не го пипам преди да превърти. В крайна сметка го оставих. Като цяло саморегулиращите се съединители отделят височко. На предишния ми голф (MK3) също отделяше високо и проблем така и не се появи. Така че, дори и да не е проблем стойността на ремонта, според мен е просто безсмислено на тоя етап. :да:


Колега и аз съм със същата кола /мотор,година/ и от 4 години ми отделя страшно високо-почти накрая-никакъв проблем вече над 40 000км.Не го сменяи просто така-ако не боксува,приплъзва или т.н.
Поздрави


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот hooligan_sk » Чет 10 мар 2011 16:05


За този симптом може да се метне един феродов диск и готово. Мисля няма 2 мнения къде трябва да отделя изрядния съединител - по средата :да:

ПП: за този мотор комплекта е поносим като цена, такаче... :beer


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот icefire » Чет 10 мар 2011 19:20


Ми от една страна е така, но от друга, така може и още 50 000 км да изкара, ако не и повече. Всичко е относително... Пък да сменяш само феродовия също не ми се вижда удачно. Или не пипай, или сменяй комплекта с притискателния и паницата. Въпрос на гледна точка - според мен няма смисъл, щом няма проблеми, но ако 500 лева (с труда) изобщо не те притесняват - може да смениш.


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот marin_andonov » Чет 10 мар 2011 19:56


Колега,
Моя отделяше почти най-отгоре, така го карах 20000км и все имах чуството, че някой път при отделяне педала ми вибрира, накрая взех, че го смених. Взех пълния к-т (оригинален) от представителсдтво на VW и мога да ти кажа, че още при второто натискане педала взе да си отделя там където си е отделял и със стария съединител, или по-точно почти най-отгоре. Оказа се, че стария е горе-долу на половината износен и има много живот в него и явно от внушение ми се е струвало, че някой път превърта. Явно четворките с този тип съединител си отделят почти отгоре.
Съвет не ти давам парите са си твои, просто споделям при мен как е било.
Поздрави!

Последна промяна от marin_andonov на Чет 10 мар 2011 21:47, променено общо 1 път.


novpirat
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 01 май 2010 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VT

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот novpirat » Чет 10 мар 2011 19:59


Моят преплъзва като натисна газта на втора и трета - вдига обороти и после наема!
Мисля да сменям , но трябва да върна стар комплект и да поръчам нов оригинален/рециклиран/ от официалния представител. Проблема е че доставката става за 4-5 дни а толкова време да стои колата на станок не върви.
Има вариант да върна какъвто и да е стар съединител , но оригинален на ауди или фолксваген - така че ако някой има такъв комплект феродов и притискателен, които не стават за нищо може да предложи помощ.
Питах по автоморги - няма на този етап. :D
Колегата преди мен е писал за това къде отделя - моят отделя малко над средата, но не горе!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот pedalchobaba » Чет 10 мар 2011 21:38


Когато взех моя Голф първата ми работа беше да набия прословутите болтове в короната на диференциала. Не помня, но май след това направих обслужването - ремъци, ролки, водна помпа ...
Та тогава си рекох, така и така съм буторлясал скоростите, що да не сменя съединителя и да ми е мирна главата. Все пак няма да свалям скорости всяка година, въпреки че и на мен съединителя ми отделяше между средата и горе.
Ами какво да кажа, колата я бях карал само няколко дни преди това, но разликата с новия съединител беше осезателна. Първото усещане е, че на крачето ми много му олекна. Не мога да си го обясня защо е така, но дори и сега, три години по-късно усилието с което натискам педала на съединителя е почти равно на това, с което натискам педала на газта.
Който е сменял съединител може да сподели дали и при него е било така.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем със съединителят на голф 4 1.6 ср 1999г.

Мнениеот DimoNN » Чет 10 мар 2011 21:51


моя го смених след като на 2 пъти установих трудност да кача колата от място на по-висок бордюр. С повече газ се справих, но колата беше на 200 хил.км. та и без това си викам стига му толкова. Други симптоми не съм имал! Когато го подмених се оказа, че е имало още хляб в него, макар и не много. Та изводът от всичко е - нямаш ли симптоми - не го пипай! Когато му идва времето за смяна симптомите ще си дойдат един по един. Това къде отделя е субективен фактор... на някой може да му се струва, че чисто новият ти съединител отделя високо, защото на неговата кола (друга марка/модел) отделя по-долу. Наистина, като се смени съединителя, педала (амбриажа) омеква и започва да отделя по-долу. Но без симпоми не пипай нищо! :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта