Golf MK3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Golf MK3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Чет 01 дек 2011 17:06


Здрасти и от мен .
Проблема стана същич като на поло 6н,сега на Голф 3 1.6 моно 75к.
кара се 95% на газ.
Става въпрос за бензиновата помпа поне така мисла,защото на газ е без проблем,а на бензин намаляват оборотите и гасне и няма палене.
Дигнах седалките да разглобявам ама го няма този кръглия капак на бензиновата помпа както е на половера( само вата и купето,никакви следи от нищо)
РазЧистиих целия багажник и под задните седалник(облегалките) имаще капак със стрелка сочеща предницата, махнах го и под неч се оказа тавана на резервоара.
само да кажа ,че видях под задна дясна врата (под прага) 2 броя като бензинови филтарчета . . .
Ще се съм ви благодарен ако ми дадете жокер за бензиновата помпа.или дали се отремонтира или трябва нова.

love.vwclub




Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот kokovanev » Пет 02 дек 2011 15:37


Чудно как още не са те пратили на търсачката - подобни теми бол... ДВГ май е АБУ, ако отпред на моното идва бенз. премерете налягането - може да ти се размине с ултразвукова вана /почистване/ на помпата/дюзата на моното + нов горивен филтър - отдолу до задно дясно колело - ще го видиш. Капака за помпата е в пода на багажника - може да се наложи да сваляш и газовата бутилка - зависи как е монтирана. Откачи акумулатора преди да вадиш кошницата с помпата - още преди да дръпнеш буксата с 4-те кабела. Всъщност - още преди всичко това го откачи профилактично за известно време - да изчисти грешките. Имаш и др. варианти - помпата да е заминала, "копче" на газовата, реле или др. проблем по ел. захранването на помпата и т.н., но почни с по-лесното. После карай по-често на бенз. - спестява /донякъде.../ проблеми като тоя, с който се блъскаш в момента...

Последна промяна от kokovanev на Пет 02 дек 2011 15:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот pas1.8mi » Пет 02 дек 2011 15:38


Само не разбрах дали търсиш къде е помпата или какво?Мислиш ,че е повредена ли?Някой компетентен гледал ли е колата относно проблема?


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Пет 02 дек 2011 20:37


Никой не е гледал колата,но го разказах проблема на 1 момче в сервиза и той каза 100% бензинова. Ама явно ще отида на друго място да се размина по - тънко.иначе си я пала само на газ,откакто сложих АГУ ...


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот balamata » Пет 02 дек 2011 21:00


Вярно е,че дъвчем едни и същи теми но все пак.Като даваш контакт чуваш ли отзад помпата си?Хубаво е оттук нататък,поне първото ти палене за деня да е на бензин и да прежалваш поне 10-ина лв. месечно за бензин.За да имаш по-дълго здрава помпа.А иначе се ремонтира,да,но така да я отвориш,че да можеш после и да я затвориш добре.На моята бяха заминали четките и минах по бедност.Купих и едни жигулски четки за 4 лв.,опилих ги до нужния размер,запоих ги и няма грижи.Но имаш ли счупен колектор,няма поправяне.Само нова.


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Пет 02 дек 2011 21:08


Винаги я пала на бензин докато не стигне 70 градуса. Утре ще вида релето и остатъка от аларма...Благодаря на всички. Нека Заключат темата щом се повтаря. Понеделник ще имам нет на компа и ще търса. Пак БЛАГОДАРЯ , VWCLUB!


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Съб 03 дек 2011 17:51


100% помпа. Идва ток до нея и тва е ... Даже не бучи. Да питам за донор от Поло или да не се занимавам и направо някоя 2ра ръка?


Иван Златев
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 14:18
Автомобил: Passat b5 1999
Двигател: TDI 19 110
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот Иван Златев » Съб 03 дек 2011 19:47


Колега и аз имах подобен проблем,колата я купих миналата година пролетта,и човака най-горно ми се похвали че е вкарана тук през 2007 веднага и е сложена газ и оттогава не е помирисвала бензин.Реших да видя в какво състояние е в началото започна да подкачва и работеше но с времето започнада прави номера,чува се да бучи а не подкачва бензин и реших да я зарежа... миналата година зимата изкарах само на газ,но през цялото време го човърка отвътре исках да я карам и на бензин от време на време и реших да взема нова помпа,купих една тръгнах да я слагам в кошницата нестана(моя голф е вкаран от мексико)и я върнах,в магазина ми казаха че така като моята струва 180 лв и се отказах веднага,но миналата седмица твърдо реших да си купя някаква помпа и в сряда обикалях по моргите,почти сички морги в Пловдив обиколих и в последната намерих това което търсех бензинова помпа за голф 3 1.8 пълна инжекция струваше ми 80 лв,но в моя случай ще трябва и дюзите да чиста че теа 4-5 години само на газ не са се отразили добре айде колега със здраве и успех с решението на проблема :)


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Съб 03 дек 2011 20:21


и аз за сега така мисла на газ да карам ама ме притеснява извънградското... Благодаря колега ,успех и на теб.


Иван Златев
Мнения: 153
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 14:18
Автомобил: Passat b5 1999
Двигател: TDI 19 110
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот Иван Златев » Съб 03 дек 2011 21:34


viewtopic.php?f=5&t=297285 хвърли едно око може да ти помогне нещо


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Пет 09 дек 2011 11:53


Последен въпрос - може ли да се направи с копче бензиновата помпа и да не работи докато съм на газ . Благодаря Ви!


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот stamantonov » Пет 09 дек 2011 12:34


Може, аз съм така и е нещо като скрит ключ за запалване. Като прехвърля на газ и изключвам помпата за да не върти. Преди 5-6 г. като ми слагаха газова не ми поставиха реле за изключване на помпата и затова. Ако искаш само помпа - имам оригинална на бош, само че е свалена от 1,8 АБС, но сигурно ще стане.


Потребителски аватар
KOCMOC
Мнения: 629
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 21:23
Автомобил: VW PassaT B5 комби
Двигател:
Местоположение: София West

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот KOCMOC » Нед 11 дек 2011 17:50


Голфа проработи и на газ . може да я заключвате темата.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот rokera671 » Нед 11 дек 2011 18:01


Един съвет от мен!Винаги ,поне веднъж в месеца слагаи пресен бензин и изгаряи стария.Проблеми няма да имаш!


sando 80
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 13 ное 2014 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.6 моно-въпрос за бензиновата помпа

Мнениеот sando 80 » Чет 13 ное 2014 16:05


Моята гасне и на газ и на бензин възможно ли е да е от помпата.С газов инжекцион е



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта