Пищящ зумер на маслото - Г 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
gollf_fff.
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българско

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот gollf_fff. » Съб 02 апр 2011 10:21


zdrav написа:
freshenero написа:Засега няма проблем,не пищи.Надявам се и занапред да е така.


Здрасти колега. Надявам се да си оправил проблема с "пищенето", но ако пак ти направи номер, преди да смениш каквото и да било по колата, пробвай да изчистиш компа, или по-скоро да занулиш там кадето ти мери километрите или пък времето от и за смяна на масло! При мен беше същото, и от това се оправи :beer

П.С. Разгледай какво има тук viewtopic.php?f=11&t=92291&start=15

не е от това бъди сигурен това само ти напомня да сменяш маслото , но аз не го ползвам , тъй като си записвам там самяната е на 15 000км
много хора не карат по толкова. за да пищи зумер значи има нещо друго.




Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот jordancho » Съб 02 апр 2011 19:26


Това с 15000 Км колега, можеш да си го настроиш на колкото искаш. То и аз си записвам, но за всеки случай и километража съм си настроил на 10000 Км да ми напомня. А това, че се настройва го видях точно от темата която е постнал колегата :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот radi_nrj » Съб 02 апр 2011 19:55


Радвам се, че е бил макия дявол ама да ги карате тея коли с минерално масло е кощуство!!! 10w40 е правилното масло за тоя мотор!


Потребителски аватар
low_creep
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 16 апр 2008 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот low_creep » Пон 12 дек 2011 19:54


Здравейте колеги!
Вчера ходих до Бургас и на връщане по магистралата карах Голфчето със 160-170км. на ГАЗ и точно като свърши магистралата ми изпищя два пъти зумера и лампата за маслото мигна два пути незнайно защо. Това същото ми се случи и лятото като се пребирахме от морето пак по същия начин . Дайте някакви съвети?


Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот ozyrus » Вто 13 дек 2011 11:28


Откакто си взимам оригинално масло, проблема го няма,марката е Мотул.


Потребителски аватар
koci22
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 14:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот koci22 » Пон 30 яну 2012 13:29


А с какъв Мотул сте. По точно визкозитет тъй като по каталог я дават 15В40 от -15 до около +38гр. Макар че и аз съм с Голф 3 АБД в момента я карам с Кастрол Магнатек 10В40 и немога да се оплача но пък и да се похваля :да:

Последна промяна от koci22 на Вто 31 яну 2012 15:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
snairl
Мнения: 82
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 16:54
Автомобил: GIV 4Motion
Двигател: AZJ 2003
Местоположение: Ямбол

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот snairl » Съб 17 мар 2012 12:35


Колеги и аз имам проблем с Г3 АБД. Зумера се включва като позагрее и то дори на дълъг път. При мен интервенциите са следните:
- Смяна масло 10в40 (Тотал)
- Смяна датчик за високото налягане (два пъти поради съмнения)
- Смяна термостат
- Смяна антифриз
- Смяна водна помпа
- Смяна маслена помпа

Сега като се затопли малко пак се включва зумера. Колата се кара от жената, а тя е доста спокен шофьор.

Дайте съвет как да измеря налягането на маслото? и евентуално какво може да е - основни лагери, биелни лагери? Друго освен подпушване.

Единствено, което ми идва на ум е, че двигателя не се охлажда достатъчно, маслото се нагрява по-вече и от там си губи вискозитета, което води до по-малко налягане и вкл. на системата за предупреждение (зумерчето).


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот anonym0us » Съб 17 мар 2012 12:48


[quote="snairl"][/quote]
Има вероятност проблема да ти идва от Таблото, но ако искаш замери налягането на маслото и ако няма проблем, пробвай преди да отваряш двигателя да пробваш с друго табло, дали ще пищи! Поне според мен е от таблото!


Потребителски аватар
KING-T
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 11:47
Автомобил: VW Bora TDI 90кс
Двигател: AGR 2000г
Местоположение: Русе

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот KING-T » Съб 17 мар 2012 14:49


snairl написа:Колеги и аз имам проблем с Г3 АБД. Зумера се включва като позагрее и то дори на дълъг път. При мен интервенциите са следните:
- Смяна масло 10в40 (Тотал)
- Смяна датчик за високото налягане (два пъти поради съмнения)
- Смяна термостат
- Смяна антифриз
- Смяна водна помпа
- Смяна маслена помпа

Сега като се затопли малко пак се включва зумера. Колата се кара от жената, а тя е доста спокен шофьор.

Дайте съвет как да измеря налягането на маслото? и евентуално какво може да е - основни лагери, биелни лагери? Друго освен подпушване.

Единствено, което ми идва на ум е, че двигателя не се охлажда достатъчно, маслото се нагрява по-вече и от там си губи вискозитета, което води до по-малко налягане и вкл. на системата за предупреждение (зумерчето).


Колега аз имах същия проблем преди години.Реших го като смених само маслото.Сега било 3 години не съм чувал зумера.Маслото е MOTUL 15W50.Mахай го този Тотал и сложи това.Вече ако не се оправи тогава може да мислисш за други работи .Успех.


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот tot_1425 » Съб 17 мар 2012 16:03


Здравейте.Карам Голф-3,1.4 ABD.Два пъти ми се е случвало да пропищи зумера за 6 години.Стила ми на каране е умерен с много редки изключения.Карам с различни марки масла-10w40.И двата пъти пропя при навлизане в тунела на Ихтиман-посока Пловдив-София.След излизане от тунела следва спиране,отваряне на капака и чесане по врата, защото няма видима причина за пищенето.След 10 минути почивка-за едно "цигарче " вадя щеката-маслото не е мръднало.Паля,тръгвам и си мисля защо пищи зумера без видима причина?Не знам дали е така,но според мен след продължителното изкачване от няколко километра на високи обороти и последвалото им понижаване при навлизане в тунела се променя налягането в маслената система и това включва сигнализацията.Както пише по-горе emo-gar: (при високо темп. натоварване,баир..)-оредява и пада налягането.Този ефект го няма при движение в същите условия по равно-явно и наклона оказва влияние.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот stefan4o » Съб 17 мар 2012 16:07


За съжаление, колега, проблемът не е в баира, а в колата. Има доста теми по тоя въпрос.


Потребителски аватар
Cern Swiss
Мнения: 397
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот Cern Swiss » Съб 17 мар 2012 16:52


Не е задължително! И на мен ми е пищял преди години 2 пъти точно преди тунела на магистралата и се бях спекал, проверих абсолютно всичко по мазането и беше перфектно. 6-7 години след това - никакви дертове. :roll:


Потребителски аватар
snairl
Мнения: 82
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 16:54
Автомобил: GIV 4Motion
Двигател: AZJ 2003
Местоположение: Ямбол

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот snairl » Съб 17 мар 2012 19:48


Няма смисъл от гадаене, маслото е хубаво не е някой гаражен боклук, а и колата се кара от жена доста спокойно.

Как се мери налягане на маслото - казаха ми че имало тапа за тази работа някъде отзад на 1.4 АБД, но не разбрах добре къде.

Друг вариант е на мястото на датчика там. Дайте съвет къде? и с какъв манометър (то че ще се купува но да не са пари напразно де)

Друг проблем е, че днес вечерта ходихме до Била и като се върнахме перката се включи. По табло показания между 70-80 градуса (но едва ли може да му се вярва).

Започвам да мисля, че някъде има въздушна възглавница (парно доста слабо духа).

А сега де?


Потребителски аватар
KING-T
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 11:47
Автомобил: VW Bora TDI 90кс
Двигател: AGR 2000г
Местоположение: Русе

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот KING-T » Съб 17 мар 2012 23:30


Колега ,аз поне ти казах как при мен се е решил проблема.Ако налягането на маслото ти е добре сложи това масло ,което ти препоръчах и ще забравиш за зумера.


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Пищящ зумер на маслото - Г 3

Мнениеот x15 » Нед 18 мар 2012 3:32


Aми мойта джета писка от време на време на голям баир или спускане когато маслото не сменяно отдавна, или не е правилният вискозитет, или може филтърът ти да е дефектен?
Така че преди да разпърчодисаш колата, смени пак масло и филтър (друга марка и магазин! ) да видиш дали ще се оправи, ако не ти се хвърля сегашното маслото, го запази за следващата смяна?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexspade и 61 госта