голф 3 - проблем със ел.стаклото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
misho_kr
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот misho_kr » Нед 18 дек 2011 10:22


Здравейте на всички.Проблема се състои в това че ми се скъса жилото на ел.машинката,та въпроса ми е всичко ли трябва да сменя,защото като гледам само жилото май няма да стане.Ако някои е имал такъв проблем нека да каже как го е оправил и колко му е струвало.Колата е голф 3




Потребителски аватар
joro_dexter
Мнения: 270
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: проблем със ел.стаклото

Мнениеот joro_dexter » Нед 18 дек 2011 10:26


колега и аз имах същия проблем. даже не се беше скъсало жилото , а само един от пластмасовите държачи. :) ОПитавах да го поправя но уви. накрая се ядосах и си купих втора ръка цялата машинка с жило и плъзгачи за 35 лева. ;)


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот tot_1425 » Вто 20 дек 2011 0:54


Разгледай тази тема viewtopic.php?f=5&t=145061&start=0.Жилото можеш да смениш и сам-ако намериш магазин в който продават ремонтни комплекти 20-25 лв.(жило с брони,пружини,пластмасовите тръбички които водят пружините)+ролка ако твоята не е здрава-още7-8 лв.Цените които казвам са за турски части.Жилото не беше точно по дължина и се наложи да скъсявам от едната страна. За оригинално не ми се дават пари. Втори вариант-купуваш си само жило(в Бриколаж 2лв метъра-ф1.5 мм,в магазин за крепежни елементи-0.50 лв)мериш дължината по старото жило ,спазваш разположението на трите фиксатора-два в краищата(тези,които влизат в ролката )средният за водача на стъклото и сглобяваш.След 3-4 опита и много споменати майки имаш работещо стъкло :applause: Първи и втори вариант съм ги правил лятото-стъклата още си работят. heavy metal zork Трети вариант - караш в сервиз,плащаш и караш. :lol: И при трите варианта не се знае докога! :horror: Избора и парите са твои.Успех!


Потребителски аватар
kapakacherenmat
Мнения: 373
Регистриран на: Съб 10 сеп 2011 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот kapakacherenmat » Вто 20 дек 2011 14:17


колега,разрови се из форума и си купи машинки + плъзгачите...20-25 лв е ремонтен комплект,ОК?А труда който ще хвърлиш???И аз трябва да ги сменям че не ми работят но сега не ми трябват,чак напролет :lol:


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот IvailoOo » Вто 20 дек 2011 16:19


Само нов оправя нещатата.Самия механизъм все едно аз съм го измислил :dummy: На самите жила има нещо като капси(сега точно не мога да се сетя за името им),които лягат в пластмасовите повдигачи.Самите им легла с времето се изронват.Ролката е нечовешки мека.Въобще целият механизъм е ужасно паянтов.Понеже сменях с нов ми направи впечатление,че на новият самата пластмаса е по-твърда.Следователно ще е и по-здраво.


Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот Getoni » Вто 20 дек 2011 18:30


Виж в този магазин какво се предлага за ремонт на автостъкла-www.autoyeddfz.com .Пластмасовите водачи са взаимозаменяеми само се обръщат.Преди месец ми се счупи водача и жилото се намота по моторчето и купих друг механизъм със счупен водач и сложих моя здравия и всичко стана перфектно.


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот gozzu » Сря 21 дек 2011 9:31


Аз моите предпочетох да ги ремонтират в сервиз срещу 65 кинта с две години гаранция, това с втора ръка механизъм за ел. прозорец на Голф 3, лично за мен не е решение на проблема, ако мисля да ползвам автомобила.


Jack_1
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 02 ное 2011 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот Jack_1 » Сря 21 дек 2011 9:33


Вчера си поръчах от интернет турско жило и макара с доставката някаде около 30 лв излиза. Днес ще го слагам, но незнам колко е сполучливо. Сайта беше Autoyed. Дано ти свърши работа.


Потребителски аватар
misho_kr
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот misho_kr » Пон 16 яну 2012 20:22


Здравейте днес цял ден се занимавах със тая шибана работа :evil: и накрая успях вече едното ми стъкло работи.Взех друго жило направих му пъпки от устерклеми и след 10ина пъти зглабане и разглабане стана и работи поне за сега :wink:


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот golf_III_2e » Пон 16 яну 2012 20:34


Ефекта от ремонта трае няколко месеца(поне при мен беше така). Ина4е продават нови на китаиската фирма topran само механизма без мотор4ето и не са скъпи.


Потребителски аватар
misho_kr
Мнения: 177
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот misho_kr » Пон 16 яну 2012 20:50


Е що така устерклемите ли се преебават? И колко горе-долу струват китайските ?


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: голф 3 - проблем със ел.стаклото

Мнениеот golf_III_2e » Пон 16 яну 2012 20:57


Задните двата механизма ги взех по 25лв с отстъпка преди 2 години и за сега си работят.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 57 госта