Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Пет 27 юли 2012 22:00


Наскоро си взех golf 3 1,6 aft който имаше проблем с запалителната система.Смених кабели свещи палец и капачка.
Смених вакумното клапанче за въздушните колектори, датчика за температурата на водата и направих нови гарнитури на колекторите , че смучеше от тях.Имаше газова, но беше на плочка и беше кихнала много здраво и беше счупила плочката и аз я махнах , почистих дроселната клапа и колата тръгна да върви нормално.
Но при студен двигател колата не поема добре при натоварен двигател и натиснат повече педала на газта.Оборотите на празен ход са нормални в горната допустима граница 850+50rpm.Мерих сензора за темп на водата и той дава нормални показания.
Сензора за температурата на въздуха е дава съпротивление малко по високо от колкото пише, но аз не съм сигурен дали не греша при измерване на температурата.
Дебитомера показва показания 1.06v на празен при предписани 1.00V и 1.67 на 3000rpm при предписани 1.7V, което според мен си е в рамките на грешката според мен.
Ламбда сондата я смених веднага щом я взех.
Имам съмнения във маркуча за вентилация на картера и PCV клапана да няма отечки защото го кърпих с градински маркуч.
Та мисълта ми е този проблем с мощността само при студен двигател дали е от някой сензор вакумна отечка или компютъра е натрупал грешки




emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Сря 01 авг 2012 17:31


Благодаря за мненията проблема бе оправен


Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот m&m16v » Сря 01 авг 2012 22:03


А ако напишеш какъв е бил няма да сбъркаш! Форума е за си помагаме взаимно, може още някой да има проблем като твоя и да се чуди какво да прави!


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот Pencp » Чет 02 авг 2012 8:05


emaloumen написа:
/...и направих нови гарнитури на колекторите , че смучеше от тях..../
Извиниме ме колега ,но нещо немога да разбера -за кои гарнитури става въпрос ,че си сменил?


emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Чет 02 авг 2012 11:36


За афт мотора има гарнитура на всмукателните колектори там където се разглабя за смяна на свещи.Където са куплирани.
Там почва да смуче въздух който не се отчита от дебитомера.
Друг момент е PCV клапана и вентилацията на картера и там трябва да се види да няма отечки.
След това като си сигурен че нямаш отечки палиш двигателя и вадиш гумата на клемата на дебитомера.Там на загрял двигател трябва м\у 2 и 3 да има 11в мин. а на 1 и 2 на празен трябва да има точно волт а на 3000 м/у 1.67 - 1.7В.
Ако не дебитомер.
Ако всичко е наред до тука и пак прави въртели на студено се гледат двата температурни синзора - на водата и на въздуха.
Те се проверяват както е описано в autodata.
Друг важен момент е вакумната диафрагма на колекторите.Ако е скъсана и не работи трябва да се изключи от соленоида щото при рязко подаване на газ пак лъже дебитомера.
При мен проблема беше във вакумната отечка и в сензора за темп на въздуха.
Надявам се да е от полза


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот Pencp » Чет 02 авг 2012 13:11


1. При условие ,че вакуума на клапите е със скъсана мебрана ,има ли вероятност лостовата му система да се движи при подаване на газ ,или не ?Питам ,защото моята се движи при подаване на газ ,но предполагам -няма гаранция ,че мембраната не е скъсана!?
2. Гарнитурата м/у всмукателните колектори ,е направена оригинално от доста твърд материал ,който с времето е възможно вече да не уплътнява.С каква трябва да се смени -по-дебела или просто нова, такава?


emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Чет 02 авг 2012 17:02


Мисля че не.Пробвай я като откачиш маркуча от соленоида натиснеш я от лоста и запушваш маркуча и не трябва да се върне в изходно положение.Може да се прибере малко но трябва да задържи.Там оста и ябълката клеясват затова е хубаво да се позачистят с wd и след това да се гресират.Мембраната при рязко подаване на газ трябва да се прибере мигновено и да се върне.


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот tiho_madjarov » Чет 02 авг 2012 17:03




emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Чет 02 авг 2012 17:05


Не е необходимо да се сменя.Може да се обезмасли и с червеният силикон става идеално само межи внимателно в рамките на фланеца, тънко от двете страни, чакаш 5 минути да дръпне леко и стягаш първо средните болтове и след това по диагонал останалите.


emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Чет 02 авг 2012 17:10


viewtopic.php?f=5&t=114692&start=30 :beer тия батко о - пръстени не се пипат.Ако има проблем в тях прави и на загряло въртели , киха през гърнето ама които го съмняват се сменят за 15 мин.
И наистина е важно да е чист дросела.Аз за това съм си изкарал вентилацията на картера в атмосферата да не се цапа от маслените изпарения.Не се получава нагар от кофти гориво


Потребителски аватар
w3sky
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 11:59
Автомобил: Golf 3
Двигател: AFT
Местоположение: Пещера

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот w3sky » Чет 02 авг 2012 20:00


Колеги аз също имам 1.6 афт голф3 като го запаля неиска да държи обороти и гасне ако го запаля след това и подавам газ лекичко след това като загрее не гасне и подаржа определени обороти като гледам на око 700 до 950 г/д и ги мени постоянно някои може ли да ми помогне и да ми каже как мога да го оправя !!! :bowdown един маистор ми каза че е компа за смяна др ми казва че не е от компа и незнам !!! някои да помогне колеги !!! :( :(


emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Чет 02 авг 2012 22:11


Ами взимаш един мултицет и почваш да мериш.Гледаш за отечки, мериш компресия на двигателя, гледаш свещи.
А компютъра с кабел OBD16 към USB и с програма VCDS правиш диагностика куплунга е до пепелника.Кабела струва 40-50 лв а програмата от нета се сваля.Тряя се почне от някъде никой не може да ти каже без да я види.Кви са тия майстори дето само казват.Аз като я занеса на майстор питам само кога да я взема и колко кво ме интересува какво и е имало


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот Pencp » Пет 03 авг 2012 10:25


Някои казват че на AFT не трябва да се откача маркуча за картерните пари от входящия ръбопровод ,защото дебитомера бил сметнат да прави разлика в обемите на преминаващият въдух преди и след него!Тогава какво става,ако ДВГ духа през сегментите повече ,отколкото трябва или е скъсано силиконовото клапанче? Значи ,това не би трябвало да е така!


Потребителски аватар
w3sky
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 11:59
Автомобил: Golf 3
Двигател: AFT
Местоположение: Пещера

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот w3sky » Пет 03 авг 2012 10:41


колега не е въпроса кога 6те е закарам и колко 6те платя на маистора просто питах ! но явно и тук няма да може някои да помогне :?


emaloumen
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 юни 2012 23:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниска мощност при студен двигател Golf 3 1.6 афт

Мнениеот emaloumen » Пет 03 авг 2012 21:27


ако запушиш клапана на входната тръба нищо не се променя там са изгорели газове и маслени пари няма кислород.Самия клапан е направен така че да не лъже дебитомера

Последна промяна от emaloumen на Пет 03 авг 2012 21:34, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта