Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 10:07


Днес, като проверих маслото в двигателя се оказа , че е изял някъде около 200-300 грама за 1000 км. Поне така си мисля аз.
Демек , нивото на маслото на пръчката преди изминаването на 1000 -та километра беше между средата и максимума , а сега е между средата и минимума. Това колко ще рече ,че е изхарчило и голям проблем ли е ?




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот muns61 » Вто 14 авг 2012 10:10


От колко време имаш колата, колко масло ти е горила от смяна до смяна?
На равно място ли мериш?


Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 10:14


Имам я от един месец и меря маслото на равно място. Там където винаги си го меря.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот Haralampi » Вто 14 авг 2012 10:18


Ако е действително така - да проблем е разбира се! Говори за сериозен проблем. Не е никак малка консумация на масло!


Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 11:23


Haralampi написа:Ако е действително така - да проблем е разбира се! Говори за сериозен проблем. Не е никак малка консумация на масло!

В смисъл ?
Аз си мисля да не би да е от гумичките на клапаните.
Защото след , като я купих разбрах , че е седяла доста време някъде в Италия.
Имаше няколко признака доказващи това:
1. Капачката на капака на главата ,като я обърнах от долу и видях някакво бежово вещество.Нещо като парафин,което говори ,че колата е седяла доста време.Поне аз така мисля.
2. Две от гумите бяха като резервната.Демек колата така е излязла от завода производител.Това говори също ,че бая е повисяла някъде
Всичко това го изреждам за да кажа ,че гумичките на клапаните са се свили от дългия престой на колата без каране и палене.
п.п. Колата е 2000-та година.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот Haralampi » Вто 14 авг 2012 12:45


Обикновено такива симптоми не са от некаране... а от дълго каране :) Според мен си попаднал на една от многото коли, които са на 120 000км по километраж... и мъъъъъъничко повечко в действителност....

Но само майстор може да ти каже къде е конкретно проблема... тук така можем само да гадаем. И да ти кажем мисля единодушно, че такъв харч на масло говори за проблем.
Ясно ти е вероятно, че здрав мотор в добро състояние не би трябвало да пипа маслото въобще (освен ако не мериш с капкомер).


Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 13:31


Haralampi написа:Обикновено такива симптоми не са от некаране... а от дълго каране :) Според мен си попаднал на една от многото коли, които са на 120 000км по километраж... и мъъъъъъничко повечко в действителност....

Но само майстор може да ти каже къде е конкретно проблема... тук така можем само да гадаем. И да ти кажем мисля единодушно, че такъв харч на масло говори за проблем.
Ясно ти е вероятно, че здрав мотор в добро състояние не би трябвало да пипа маслото въобще (освен ако не мериш с капкомер).


Не съм на това мнение но може и да бъркам.
п.п. И гумите с които е излязла от завода ли е симптом за много каране , тъй като е с тях в момента.


tihomir40
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 02 сеп 2011 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот tihomir40 » Вто 14 авг 2012 15:44


това с гумите не го приемай за чиста монета ,първо им виж дота, второ няма начин да не са сменени, едни гуми на5-6 сезона и 70-80000 км. са си за изхвърляне ,така че няма начин да е карана колата с тях 120 000 и да имат грайфер ,другото което е аз на моя голф резервната беше чисто нова , намерих от друг голф същата и си направих 2 чисто нови 10 годишни оригинални гуми, а с маслото не бързай, нормално е за 10000 км. да пипне литър, ако е повече тогава е проблем, карам чисто нова служебна и аз и колегите с други такива на 10000 доляхме по литър, напълни до макс и до минимум виж колко км. си минал, а ако похарчва повече най вероятно наистина са гумички на клапаните ,това е първото което сдава багажа


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот Haralampi » Вто 14 авг 2012 16:45


Чувал/чел съм някакви нормативи за "нормален" харч на масло.... но е факт, че двигателите, които са "с всичкия си" не пипат масло въобще (поне не визуално по щеката) :idea:


unik
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 24 яну 2012 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот unik » Вто 14 авг 2012 17:01


И аз имам същият проблем. Първо майстора ми каза,че съм сложил гадно масло(10/40 наливно Кастрол, сложено от друг различен майстор) смени ми маслото с 5/40 BMW и каза, че това е най-доброто(и съответно едно от най-скъпите 20лв/л).Окей сменихме го и продължава да ми харчи, днес отивам и ми казва,че са сегментите, като негов колега го контрира, че може да са гумичките, но той продължи, че и гумичките ще сменят. Имам усещането, че този ме пързаля, защото тоз който ми сложи 10/40 ми каза, че е от гумичките. Не знам на къде да хвана!?!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 14 авг 2012 17:22


Рано или късно всеки мотор, почва да харчи масло! Сменят се гумичките и колата заспива, почва да работи и по-тихо!
ПРИМЕР: Мой другар, имаше подобен проблем на Голф 3-ка 1.6 АБУ! Също внос от Италия с газова уредба!
Той я кара 4 години и все му ядеше около 400 грама на 10 000 хил км! Но напоследък почна да харчи 400 грама на 400 км! Което го притисни повече от нормалното! Отнесе на сервиз колата, смениха гумичките и сега колата не пипа грам масло! А повечето майстори му казваха да прави ремонт на двигателя! facepalm


Потребителски аватар
eradev
Мнения: 257
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 11:43
Автомобил: HR-V
Двигател: D16W1
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот eradev » Вто 14 авг 2012 17:37


айде и още един съвет. Пробвай с друга марка масло, голяма вероятност има да си улучил менте, освен ако не си сигурен за произхода на маслото или си го ползвал и преди това на друга кола. Виж си ауспуха много ли е черен, пуши ли ти колата като запалиш и в движение като настъпиш яко. Ако пуши, чак тогава това мисли за гумички или друг по-сериозен ремонт. Поздрави!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот pedalchobaba » Вто 14 авг 2012 18:25


Като и дойде времето за обслужване - ремъци, ролка, помпа, ще смениш гумичките на клапаните и ще се оправи.
Няма да се плашиш.
И аз съм за смяна, ама изчаквам още малко. Все пак 12 години не им е било лесно - топло, студено ... обзалагам се, че са станали на бакелит.


Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 18:28


Надявам се ,че ще излязат гумичките , иначе ако са сегменти не ми се мисли.
Благодаря ви за съветите.
п.п. Ще покарам така и ще видя колко масло ще изхарчи и тогава ще се види какво е.


Потребителски аватар
radiboi
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kjustendil

Re: Проблем с маслото на двигателя на Голф 4 , 1.6 ?

Мнениеот radiboi » Вто 14 авг 2012 18:30


pedalchobaba написа:Като и дойде времето за обслужване - ремъци, ролка, помпа, ще смениш гумичките на клапаните и ще се оправи.
Няма да се плашиш.
И аз съм за смяна, ама изчаквам още малко. Все пак 12 години не им е било лесно - топло, студено ... обзалагам се, че са станали на бакелит.


Благодаря ти pedalchobaba!
Това звучи успокоително.
Така ще направя,благодаря ти.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 85 госта