Голф 3 '97ма с климатроник,къде е датчика външ.темп?!?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
red bulll
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 14:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lv,NV

Голф 3 '97ма с климатроник,къде е датчика външ.темп?!?

Мнениеот red bulll » Чет 14 фев 2013 22:15


Здр колеги , имам странен проблем...колата ми е голф 3 с климатроник има и борд комп, на климатроника ми показва стойност на външна температура!Когато сменям функциите на борд комп опцията за външ.темп я прескача...пускам сервизния режим на борда там ми показва моментен разход,темп на маслото и градуси -40 на външ.темп!В същото време на климатроника си ми пише градусите от вън,това ме довежда на мисълта че датчика на бронята го няма..а климатроника си има негов датчик...
Така ли трябва да е ??
Ако има колеги които имат климатроник и борд комп могат ли да споделят мнение по въпроса?Ако и при тях е така значи е нормално...

Последна промяна от IvanMan на Пет 15 фев 2013 5:40, променено общо 1 път.
Причина: Без главни букви в заглавието!




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 '97ма с КЛИМАТРОНИК,къде е ДАТЧИК външ.темп?!?

Мнениеот Bai Sando » Чет 14 фев 2013 22:21


Мисля че датчика за външ.температура седеше под десния мигач долу в решетката под него :rolleyes


Потребителски аватар
dj_beat_boxer
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 17:15
Автомобил: GOLF MK4 2.3 V5
Двигател: AGZ
Местоположение: ihtiman

Re: Голф 3 '97ма с КЛИМАТРОНИК,къде е ДАТЧИК външ.темп?!?

Мнениеот dj_beat_boxer » Чет 14 фев 2013 22:27


точно там стои в решетката под пасажерския мигач


red bulll
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 14:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lv,NV

Re: Голф 3 '97ма с КЛИМАТРОНИК,къде е ДАТЧИК външ.темп?!?

Мнениеот red bulll » Чет 14 фев 2013 22:39


Така , при мен липсва цялата решетка...предполагам и датчика го няма,днес гледах внимателно и не видях нищо подобно...какъв цвят са му кабелите ?Добре е тоя климатроник как мери външна температура,къде му е датчика ?
Някой знае ли каква е стойността на тоя датчик в кило омове?


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Голф 3 '97ма с КЛИМАТРОНИК,къде е ДАТЧИК външ.темп?!?

Мнениеот znainainai » Чет 14 фев 2013 23:06


Стой чакай когато колата е със оригинален климатроник и Мфа показва външна температура САМО на климатрона :exclaim
Та не търси проблем такъв НЯМА. При колите със ОЕМ климатроник функцията на МФА е софтуерно ограничена и затова таблото я прескача :c020


red bulll
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 14:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lv,NV

Re: Голф 3 '97ма с климатроник,къде е датчика външ.темп?!?

Мнениеот red bulll » Съб 16 фев 2013 0:39


Добре колега , защо в сервизен режим на МФА-то ми показва постоянно -40градуса?Нали ако има някакви показания трябва да ми ги покаже на борда... иначе като си менкам функциите на борда зная че трябва да прескача външна температура!
Друг ми е проблема че като мина през локва и показанията на климатроника стават -51градуса и стои така докато изсъхне...предполагам кабелните му обувки са клеясали..трябва да го намеря къде е!Отпред под мигачите на пасажера липсва цялата пластмаска а и няма датчик там...


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Голф 3 '97ма с климатроник,къде е датчика външ.темп?!?

Мнениеот znainainai » Съб 16 фев 2013 7:16


MFA дава константно -40 понеже няма датчик на MFA и Climatronic датчикът е един и същ и мястото е там под десният (пасажерският) мигач. Та търси там датчика това че я няма решетката не означава че датчика го няма там може да е закрепен някъде със VAG Special Tool кабелна превръзка позната още като свинска или миша опашка :mhihi


slavipleven
Мнения: 250
Регистриран на: Сря 20 фев 2008 17:34
Автомобил: Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 1994
Местоположение: Плевен

Re: Голф 3 '97ма с климатроник,къде е датчика външ.темп?!?

Мнениеот slavipleven » Съб 16 фев 2013 18:39


red bulll написа:Добре колега , защо в сервизен режим на МФА-то ми показва постоянно -40градуса?Нали ако има някакви показания трябва да ми ги покаже на борда... иначе като си менкам функциите на борда зная че трябва да прескача външна температура!
Друг ми е проблема че като мина през локва и показанията на климатроника стават -51градуса и стои така докато изсъхне...предполагам кабелните му обувки са клеясали..трябва да го намеря къде е!Отпред под мигачите на пасажера липсва цялата пластмаска а и няма датчик там...

Щом ти показва външна темпаратура -51( и то когато се намокри) значи нямаш датчик!Кабелите са оголени и са заврени може би зад мигача или там някъде, 2 тънки кабелчеата са, поне моите бяха там!При мен беше абсолютно същото положение, като отида лятото на автомивка и като се намокрят кабелите от студената вода и веднага показва -51,като пусна климатика не ще да включи компресора и духа топло и като поизсъхне си работеше нормално!На диагностика трябва да ти показва грешка(V71 или G71, мисля че така излизаше), това е че датчика не работи или го няма както е при теб!Дано и при теб да са там някъде :biggrin !Успех! :wink



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта