Търся електрическа схема на голф 3 вариант.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Kalo_Lion
Мнения: 59
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Обзор

Търся електрическа схема на голф 3 вариант.

Мнениеот Kalo_Lion » Сря 07 авг 2013 5:46


Здравейте. Трябва да си подменя проводниците на 5-тата врата, но ми трябва ел.схема за да видя къде са куплунгите за връзка между тях. Идеята ми е да подменя изцяло проводниците от купето до задната врата, а не да запоявам новите проводници със старите. Ако някой има такава ел.схема ще съм благодарен да я сподели с нас.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Търся електрическа схема на голф 3 вариант.

Мнениеот kris11 » Сря 07 авг 2013 8:03


В Аутодатата има схема.
Много по-лесно ще ти е да подмениш само участъка - вътре в купето на 10-15 см и в 5 тата врата вътре където има скоба .Вземи силиконови проводници /много са гъвкави и няма да има проблем при студ/. Режеш 1 по 1 старите ,заголваш осукваш ги 1 в друг и запояваш. Предварително нанизваш термошлаух,който след изстиване на спойкатананизваш на нея и го загряваш. Силиконовите са в 2-3 цвята, но като заместващ щатните един по едни няма страшно. Провери си с какво сечение са старите и купи с такова сечение. В 5 тата врата ги хвани със скоба, но така,че спойките да са зад скобата -към неподвижния сноп -така няма осукване,огъваме на запоените проводници. По същия начин процедирай и със снопа в купето.Там задължително покрий с тиксо участъа със спойките и малко след него.
Този метод съм използвал неднократно.
Съвсем скоро -предния месец си правих снопа на задна дясна врата /само 18 проводника са/. Беше по-добре да извадя перата от съединителя и 1 по 1 да ги отварям и да кримпвам новите проводници, но голям ужс не се вадят перата.

Последна промяна от kris11 на Сря 07 авг 2013 19:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся електрическа схема на голф 3 вариант.

Мнениеот Skruji » Пон 19 авг 2013 20:10


Най-отдолу на страницата "Електрооборудване"
http://vwts.ru/vw_golf3_1h.html


Последно избутана от Kalo_Lion на Пон 19 авг 2013 20:10.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 48 госта