GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ivako
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 12 апр 2010 19:14
Автомобил: mk4
Двигател:

GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Мнениеот ivako » Сря 21 авг 2013 22:51


Колеги,търся вашите мнения по въпроса
Колата е Golf IV AKL кара се на газ/бензин
Акумулатора е на няколко месеца и е здрав.
От 2 дни ми се случва когато завъртя на стартер всички лампи по таблото да изгаснат и да не иска да запали,все едно няма ток,но стартера си върти! И така няколко пъти завъртам на стартер,докато не запали от четвърт оборот,после като я покарам и позагрее,пак понякога угасва в движение сама и аз я паля,или ако е на скорост си пали сама,и след този момент влиза в нещо като авариен режим - няма никаква мощност все едно не и достига гориво едвам тръгвам на светофарите. Прави го и на газ и на бензин няма значение това.След това гася колата за 5-10 минути и все едно нищо не е било. На диагностика излизат две грешки за двигателя - за ламбда сондата(от 3 години е тая грешка и надали е от нея) и 01039 - Coolant temperature sensor (G2) 30-10 Open or short to plus - intermittent
Някой с подобни симптоми има ли и как е решил проблема? Очаквам всякакви мнения и помощ по темата благодаря!




Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Re: GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Мнениеот dj_nako » Чет 22 авг 2013 7:53


Първоначалното палене ако ти угасват лампите докато върти стартера е от таралежката(клеймореда) на ключа. При мен беше от това място. Другите ти проблеми не зная от какво биха могли да са.


penko nedqlkov
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 24 авг 2013 9:18
Автомобил:
Двигател:

Re: GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Мнениеот penko nedqlkov » Съб 24 авг 2013 9:26


Според мен може да е от стъпково мотор4е ... (чува ли се някакъф въздух от някъде по системата ??? )


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Мнениеот radotom » Съб 24 авг 2013 16:33


dj_nako написа:Първоначалното палене ако ти угасват лампите докато върти стартера е от таралежката(клеймореда) на ключа.

Тъй, тъй! Право дума Нако! :th_up
Все пак, за да не те накараме да сменяш клеморед на зула, пробвай нещо: Хващаш един волтмер (или ако са кът около теб - пробна лампа) и боцваш в двете крайни пера на комутатора (ще трябва да заголиш малко кабелите).
На контакт трябва да имаш напрежение задължително - това е захранването на бобината.
Ако при позиция 'стартер' на клемореда там напрежението изчезва - сменяй каквото ти е рекъл DJ-я


ivako
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 12 апр 2010 19:14
Автомобил: mk4
Двигател:

Re: GOLF IV AKL - гасне сама,не пали и няма мощност.

Мнениеот ivako » Чет 29 авг 2013 13:33


Проблема е от импулсния датчик на коляновия вал(зад масления филтър) като загрее колата до 90г. явно нещо се разхлабва по него и колата гасне и все едно е 30 коня двигателя. Дано съм бил полезен на някой колега с подобни симптоми :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта