Голф 2 1.3,проблем с паленето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Голф 2 1.3,проблем с паленето

Мнениеот GrigorL » Пон 03 мар 2014 12:07


Проблема е следния .... Запалих си колата(голф 2 1,3), след 10 метра изгасна, сега ми свети лампата за зараждането постоянно независимо от положението на ключа,махнах клемата на акумулатора обаче сега няма заключване тая кола :banghead . И тъй като, отивам да си седя в нея,приемам всякаква помощ от ваша страна!!!
Оставям си телефона(0888 24 16 97),само цъкнете аз ще звънна !!! Колата и аз :) се намираме във Варна !!!

Последна промяна от GrigorL на Пон 03 мар 2014 18:48, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Помощ СПЕШНО!!!

Мнениеот snupeca » Пон 03 мар 2014 14:20


:scare3 Мога да ти пратя храна и вода за 2-3 дни колега.. :rolleyes :mhihi Иначе не разбрах, заключването ли е проблема, паленето ли, лампата ли?


GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Re: Помощ СПЕШНО!!!

Мнениеот GrigorL » Пон 03 мар 2014 14:30


:icon_lol :icon_lol .... то в колата има вино,ако искаш може да направим едно парти !!! Иначе по същество, проблема е че колата не иска да запали. Просто, запалих, тръгнах и след 20 метра колата изгасна... и нито на бензин нито на газ иска да запали, като върна ключа на 0,лампите ми светят все едно е на контакт..
Благодарности на колегата(съжелявам,но не запомних името ),че ме дръпна ,и на другия колега за телефонната помощ!
Чакам сега майстора да дойде, после ще пиша,как и дали сме решили проблема. :love.vwclub


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Помощ СПЕШНО!!!

Мнениеот snupeca » Пон 03 мар 2014 14:34


Провери на централния кабел от бобината има ли ток.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Помощ СПЕШНО!!!

Мнениеот enigma79 » Пон 03 мар 2014 14:43


Казвам едно КЛЕМОРЕД ти е проблема и съм на 100% сигурен :wink


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: Помощ СПЕШНО!!!

Мнениеот _B4_ » Пон 03 мар 2014 15:08


Колега, пиши като оправиш колата.
Аз ти звънях по телефона/дано не съм само аз/, но от София само толкова можех да направя.

ПП Не беше нужно да ми затваряш и набираш. Ако ти се обадят 50 човека със съвети може да ти излезе дебело накрая. Който иска да помогне все ще прежали 1 лев, нали точно в това е смисъла на помощта - да дадеш нещо :biggrin

Успех!


GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Re: Голф 2 1.3,проблем с паленето

Мнениеот GrigorL » Пон 03 мар 2014 19:13


Офф... от къде да започна?
Пробвахме с подаване на ток от друга кола(благодаря на колегата), дърпахме (пак благодарности на същият колега),но колата не иска. После минахме на етап "две глави мислят по-добре от една". Светваха ни някакви лампички(като по детските филми),ама нищо.
После дойде майстора.
Почнахме от бушоните,релетата,клемореда,извадихме бушониерата,после дистрибуторна капачка,комутатор и т.н. След това,преглед на всички кабелчета ,който според майстора можеше да са причината. И така стигнахме до бобината,той откачи една букса(не съм много в час),и дискотеката на таблото изчезна. После изкара една букса с два изхода от бобината ,даде с едно кабелче от + на акумулатора на единия изход,но не запали ,след това на другия и колата запали.
Забелязах, че няма оборотомер(бях сменил моя километраж с такъв с оборотомер преди 2 месеца),искарах буксата на километража и го накарах да върне всичко по старо му, и колата запали. Веднага си изкарах от багажника стария километраж закачих го и колата си пали докато и покажа ключа.
Това е съкратения вариант на решението на проблема :banghead :banghead :censored2 като цяло отне 3/4 часа.
Ако,някой по-компетентен знае защо се е получило така да сподели :redface
Благодаря,на колегите отзовали се по телефона,и на колегата който дойде(имам да черпя :beer )

ПП: Съжелявам,че нямам снимков матерял,но още не съм си купил от тея МОЛаджииските телефони :icon_lol :icon_lol


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Голф 2 1.3,проблем с паленето

Мнениеот enigma79 » Вто 04 мар 2014 8:32


А сега някой да ми обясни това филм на ужасите ли е :rolleyes Няма как да стане подобен филм освен ако:
Някой не е пипал колата ел. инсталацията,около ключа и за това да е станал фала.Няма такъв филм карам и хоп проблеми големи и да се оправят като се смени таблото.
Колата е голф 2 и заводски таблото е само уред индикация а не управление че и имобилайзер да има че да пречи на запалването,нема такъв филм(освен ако не е пипано нещо,точка 1)
Колега смени майстора и се заеми да ти реши проблемите за да няма нещо по сериозно да стане по инсталация,късо,огън след това все лоши работи.
Най добре като за начало вземи и провери и акумулатора в какво здраве е.
Подобен проблем с Венто но за разлика от теб въртеше стартера но таблото светеха индикациите след сваляне на ключа,излезна клеморед.
Може и евентуално таблото да е дефектирало и ако нещо окъсява през кабелите на оборотомера,защото той взима сигнал от бобината и ако нещо прави въртели,най добре да се тества на друг голф това табло,ако работи там проблема е в колата ти.


GrigorL
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 19:28
Автомобил: Golf 2
Двигател:

Re: Голф 2 1.3,проблем с паленето

Мнениеот GrigorL » Вто 04 мар 2014 17:50


Точно това каза и той, че най-вероятно е таблото да е дефектирало и да окъсява. Днес я карам цял ден със старото табло с часовника ядове нямам никакви.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mariapaols и 65 госта