Golf MK2 88г.проблем с Ел. Стъклата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ilkodobrich
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 12 окт 2011 22:34
Автомобил: Golf 2 GTI 16V
Двигател: 9A 2.0 16V
Местоположение: Добрич

Golf MK2 88г.проблем с Ел. Стъклата

Мнениеот ilkodobrich » Нед 07 дек 2014 19:58


Здравейте колеги, пускам тази тема, защото не открих нищо по този въпрос за ел. стъклата при Мк2. Първо да започна с това ,че колата е двуврата и от скоро стъклата ми спряха да работят, не достига ток до копчетата. Пробвах с други копчета и се оказа, че не е от тях. Въпроса ми е дали имат реле и кое е релето? Бушоните съм ги проверил всичките и нямам изгорели. От къде може да е проблема моторчетата съм сигурен че са здрави, просто няма как да изгорят и двете наведнъж.




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Golf MK2 88г.проблем с Ел. Стъклата

Мнениеот drago_tr » Нед 07 дек 2014 20:03


Веднага и първо при такъв проблем, проверяваш маншоните на вратите където вървят кабеляците. Много чест проблем е прекъснат кабел именно там.


Потребителски аватар
ilkodobrich
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 12 окт 2011 22:34
Автомобил: Golf 2 GTI 16V
Двигател: 9A 2.0 16V
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK2 88г.проблем с Ел. Стъклата

Мнениеот ilkodobrich » Сря 17 дек 2014 13:35


Кабелите в маншоните са здрави а дори и е невъзможно и в двете врати да се прокъсат едновременно. Никой ли не знае в тоя форум кой е бушона за ел стъклата или ако има реле кое е то? Всички сме големи разбирачи а когато стане въпрос за помощ на колега няма никой...


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Golf MK2 88г.проблем с Ел. Стъклата

Мнениеот Dare_16V_9A » Сря 17 дек 2014 14:58


Има реле разбира се просто с писане по форума не става трябва да се провери поразглоби малко проследи кабелите сиреч инсталацията за ел стъклата която се състои от няколко кабела реле и най вероятно бушон свали барчето и виж не е нужна чак инжинерна мисъл ако не е заводски и е слагана допълнително може да е сложено релето или бушона където му е било най удобно но махнеш ли барчето с малко проследяване и замерване ще се изясни проблема!!! Успех!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov и 39 госта