Как се махат врътките на парното Golf4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот feniksgod » Съб 23 яну 2010 18:01


Да преди 1 месец даже питах за самата кола мнения.
viewtopic.php?p=2061540#p2061540
Благодаря ти колега ще опитам това което си дал, въобще не се бях сетил, че може да е на такъв принцип.
Иначе имам второ питане, днес като палих колата ми изпиша надпис service ISP, тук поне търсачката послужи и разбрах следното, че или ремъци, масло или накладки са за смяна.
Колегата от който взимах колата си ми каза, че масло на скоростната кутия не е сменял, и сигурно е от това проблема, но имам питане ако го махна това service ISP, по начина описан във форума, после ще спре ли да излиза, защото според мен това си е хубаво, така на 10 000км, ще ме подсеща, че е за смяна, а пък и километража ми е в мили.




Потребителски аватар
drago_doikov
Мнения: 62
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот drago_doikov » Съб 23 яну 2010 18:23


От студа сгъва и прави лош контакт,поне при мен е така,като се стопли светва.и аз ще я правя тази процедура ама много студ.Иначе ще си сложа диод да нямам грижи.


Потребителски аватар
drago_doikov
Мнения: 62
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 15:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas
Контакти:

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот drago_doikov » Съб 23 яну 2010 18:27


Слушаи колегата pedalchobaba :beer Използвам случая да му благодаря за водачите.А за сервиза си го зачисти хубаво е и става лесно аз като сменям масло го правя.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот hitman0013 » Съб 23 яну 2010 18:49


viewtopic.php?f=11&t=136075
крушката е само една и е на средната врътка.Най-лесно става като дръпнеш средната и с едни пинсети на които си увил краичетата с черно тиксо обаче с лепещото навънка


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот Jonkata_v » Нед 27 сеп 2015 19:10


Здравейте.Темата е малко старичка но за де пускам нова тема и аз се интересувам как се сваля цялото управление на парното и климатика заедно със врътките,защото на абсолютно всички степени отказа да работи? Когато извадих средното малко копче,под което стои лампичката видях,че червената пласмаса около лампичката е счупена и мърда насам-натам.Никъде не намерих инфо как излиза цялото управление,стигнах до там ,като съм махнал четирите болчета който я държат,и няма излизане. Нещо друго се разглобява май.....
Благодаря предварително,и се извинявам ако съм пропуснал подобна тема.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот vlado_tonev » Пон 28 сеп 2015 0:00


Здрасти,колега.Виж дали това видео ще ти е от полза http://m.youtube.com/watch?v=WUSGXL6aNUA Успех :th_up


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот Jonkata_v » Пон 28 сеп 2015 8:03


Благодаря ти колега :beer
Попаднах на една подобна тема под друго заглавие и там е описана подробно процедурата за да не се разглобява половината табло,а тя е:
"Оказа се че е паднала пластината която е в самата врътка.И за да не сваляш цялото табло както направих аз просто първо свали капака на врътките а после с клещи издърпай и трите врътки.След това има 4 щипки,откопчаваш ги и всичко пада.След това с поялник се запоява пластинката или се взима от морга цялото управление и се сменя само червения пръстен заедно със пластинката"
Ще пробвам точно както е описана процедурата и ще пиша :smile


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Как се махат врътките на парното Golf4

Мнениеот Jonkata_v » Пон 28 сеп 2015 17:43


Заповядайте подробно описание на цялата процедура.Обръщам специално внимание на тези който са решили да действат сами - цялата работа е много пипкава и сръчна ,и не е за всеки....много внимателно трябва да се пипа и напъва:
Сега по същество...Купих си втора употреба цял модул заедно със врътките,които преди това разглобих пред продавача за да се уверя дали е здрава въпросната пластина - беше здрава.Преди да се стигне до пластината,първо се маха пласмасата около врътките ,и след това врътките се държат на 5бр щипки,които се отщипват лесно благодарение на две тънки прави отверки.

Може всеки ако е сръчен да не си купува модул ,а да ремонтира неговия(въпросната пластина)....Сега моят ще бъде ремонтиран и ще стой за резерва,тъй като в семейството сме със два еднакви голфа.

И едно голямо ЕВАЛА на "фолксваген" ,че са оставили вратичка да не се сменя целия модул,и да не се разглобява толкова много!!!
Прикачени файлове
IMG_2688.JPG
Краен резултат
IMG_2682.JPG
Едното краче(заради което се разделиха по-горните части)на буксата "леко" се счупи,просто няма начин да не се счупи, но това не никакъв проблем тъй като не играе кой знае каква роля...да не влизам в подробности.
IMG_2678.JPG
липсващата част
IMG_2679.JPG
При издърпването се отдели горната част ,но не се счупиха ,а просто се отделиха при издърпването, и след това се съединиха безпроблемно.
IMG_2668.JPG
Двата модула на който се вижда ясно коя е със здрава пластина ,и коя е със счупена



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта