Климатроник Голф 7 Вариант

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
iles
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 05 юни 2017 14:20
Автомобил:
Двигател:

Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот iles » Чет 26 май 2022 19:52


Здравейте,
Купих Голф 7 Вариант дизел през зимата. Колата е супер и всичко ми харесва, но при затопляне на времето забелязах, че след като спра, изключа двигателя и заключа колата вентилатора на климатроника продължава да работи много дълго. Веднъж го чаках 4 минути и половина да спре. Нормално ли е това?




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот Vlad777 » Чет 26 май 2022 20:30


Това не е климатроника, а прекъсната регенерация на филтъра за твърди частици DPF. Коя година и кой двигател е колата?


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот edisonov » Чет 26 май 2022 21:04


Както казва колегата по-горе почти 100% е от започнала регенерация на ДПФ филтъра и не е много добре да се прекъсват тези регенерации. Има теми по въпроса и не е лошо да ги прочетеш за да разбереш начина на действие на ДПФ-а и съответно как да се опиташ да го поддържаш в добро здраве. И аз зимата си купих същия автомобил с 1,6 ТДИ мотор 2018г, като ми е първия дизел в живота който имам, а имам коли вече над 25 години и се наложи да се образовам на тема дизел и ДПФ. След първия подобен случай като твоя прочетох къде каквото имаше по въпроса. Има и приложение за телефон - VAG DPF с което може да се следи всичко и да си оптимизираш процесите. От както го ползвам почти всяка регенерация успявам да я направя докато съм извън града и всичко за момента е ок.
В допълнение да обърна внимание, че освен неблагоприятен ефект върху ДПФ-а прекъснатите регенерации имат и още един кофти страничен ефект при който гориво в случая дизел влиза в картера при маслото и ако не се обърне внимание навреме в един момен може да имаш 1-2 литра повече масло от колкото си налял, а това хич не е добре за двигателя. Това беше основната причина да обърна внимание на тези регенерации и за сега за 5500 км не ми е мръднало нагоре маслото, но има доста писано за значинелно увеличение на количеството масло когато често са прекъсвани регенерациите.


iles
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 05 юни 2017 14:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот iles » Чет 26 май 2022 21:30


Golf Variant Trendline 1.6 TDI BMT
двигател DDY055214


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот genobuldoka » Чет 26 май 2022 22:59


Според мен, ако не си прекъснал регенерация, колата просто е до охлаждала тези 4 минути и просто си се филмирал нещо и според мен всичко ти е наред. Просто за инфо, при мен подобна ситуация, пребирам се колата НЕ Е в регенерация, гася, заключвам я и след 2 или 3 минути перката се включва за 15 минути (засичал съм ги) след което спира. Ходил съм и на диагностика и всичко беше наред, колата нямаше грешки.Така че карай си колата и не се притеснявай, ако има нещо лампичката ще светне.


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот edisonov » Пет 27 май 2022 10:49


iles написа:Golf Variant Trendline 1.6 TDI BMT
двигател DDY055214

Моят е същия


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 27 май 2022 11:47


при мен ако прекъсна регенерация и се е напекъл подобаващо след гасене на мотора задължително пуска перките но за много кратко, общо взето слизам, заключвам и тръгвам и ги чувам как се изключват , говоря за Passat B7 2012 1.6 tdi cayc


iles
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 05 юни 2017 14:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник Голф 7 Вариант

Мнениеот iles » Пет 27 май 2022 19:19


Благодаря за мненията. Така или иначе ще ходя в Порше да сменям масло и ще видим какво ще кажат.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта