Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот tdi fen » Чет 23 сеп 2021 16:51


сместа е леко богата, но е в норма на газ ли работеше ?




Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот javor_bg » Чет 23 сеп 2021 17:28


Не виждам нищо притеснително. Моите на NGK имат съпротивление на централния електрод около 3.8 килоома. За свещите аз гледам дали е изяден централния електрод, в резултат на което се увеличава междуелектродното разстояние, което от своя страна товари бобината.

Идеята да се пробва да се запали на изключени дюзи и след това да се пробва дали от следващият път ще запали с включени дюзи ми хареса.....


Gdru
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 сеп 2021 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот Gdru » Чет 23 сеп 2021 21:25


Да на газ беше, не се сетих въобще да превключа на бензин. Ама тея дни ще видя и на бензин. Ппц до скоро налягането на изпарителя ми беше около 1,5 тъй като не съм ходил при газджия доста време и нямам кабел да го видя ,пък нали с времето трябва да се проверява. Та имах малко проблем с придърпване при превключване и след намяляването поизчезна, а аз даже още малко намалих налягането и вече съвсем леко се усеща. Може и заради това са малко завишени и преди евентуално са били доста по-завишени.
За свещите моите ги меря между горната част и електрода и имах около 1500ома. NGK иридиеви с резистор (не знам има ли без :D). Чувал съм ,че имат по-ниско съпротивление ама никъде не намирам за тях какво е.
За дюзите реално нямаше някакъв замисъл, а просто да видя което предложи за стартера и се сетих ,че ако е от датчик който не сработва в началото бинтрябвало при няколко завъртания да си сработи като включа дюзите ама уви... За стартера нормални ли са тея обороти? Ламбда сондата само по диагностика мога ли да разбера дали сработва коректно. Замислих се възможно ли е разстоянието на електродите на свещите да оказва влияние при запалването чак така? Чувал съм ,че на газ трябва да е по-малко от бензин и май да е около 0.7-0.8 ,а тея дето имам са около 1мм ако не се лъжа.


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот javor_bg » Пет 24 сеп 2021 18:07


Аз никога не съм пипал налягането на моя газов инжекцион (преди Фобос, сега Романо Антонио) и да чукна на дърво не се е и налагало. Иначе - да, така се мери съпротивлението на свещите. Аз на моите кабели също им меря съпротивлението и е до 15 килоома макс. Също така докато меря огъвам кабелите особено в двата края до лулите и гледам дали няма да прекъснат. Също така ги пръскам с пулверизатор , както и бобината , докато колата работи и гледам дали няма да прекъсне двигателя. Нормални са оборотите на стартера според мене. Принципно аз не съм имал проблеми на газ, карайки с номиналното разстояние на електродите на свещите, което при мене е 1.1 мм. Обаче от години съм го намалил на 0.8-0.9мм винаги.


Потребителски аватар
peshodomo
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Drqnovo

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот peshodomo » Нед 28 май 2023 15:59


Здравейте, пиша в тази тема, защото имам същия проблем със студения старт, колата е голф 4 1.4 16V 75к.с. Колата е без газ, проблема е когато колата е изстинала, при първото завъртане на ключа, пали я от 3 или 6 път. При диагностиката изписва бедна горивна смес, а ако я четем при палене набива грешка датчик колянов вал. Интересното е че, след като запали няма проблеми, работи нормално и колкото пъти я загася толкова пъти пали от първия път. Моля дайте съвет за проблема, че в сервиз за смяна на датчика искат демонтаж на двигателя, което знам е излишен разход.


red bulll
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 14:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lv,NV

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот red bulll » Вто 30 май 2023 5:27


Провери в живи данни стойности на термо датчиците,да не лъже някой датчик..


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот zografski » Вто 30 май 2023 14:43


Заглавие: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

peshodomo написа:Здравейте, пиша в тази тема, защото имам същия проблем със студения старт, колата е голф 4 1.4 16V 75к.с. Колата е без газ, проблема е когато колата е изстинала, при първото завъртане на ключа, пали я от 3 или 6 път. При диагностиката изписва бедна горивна смес, а ако я четем при палене набива грешка датчик колянов вал. Интересното е че, след като запали няма проблеми, работи нормално и колкото пъти я загася толкова пъти пали от първия път. Моля дайте съвет за проблема, че в сервиз за смяна на датчика искат демонтаж на двигателя, което знам е излишен разход.

Лоллл къде се пада датчика на коляновия вал та се иска демонтаж на двигателя... аз хем съм с 2.8 V6 и не се налага демонаж на двигателя... тежко се съмнявам при 1.4 да го изисква :D по скоро смени сервиза или майстора :)
По принцип както описваш проблема, напълно възможно датчика да е за подмяна, но до колкото си спомням при 1.4 си се сменя елементарно.
ПП - взимай Бош-овск ;)


Потребителски аватар
peshodomo
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Drqnovo

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот peshodomo » Вто 30 май 2023 14:55


red bulll написа:Провери в живи данни стойности на термо датчиците,да не лъже някой датчик..

Проверени са, всички термодатчици работят нормално, колкото е температурата на вън, толкова измерват. Не дава грешка при тях.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот vandu » Чет 08 юни 2023 8:12


zografski написа:Заглавие: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

peshodomo написа:Здравейте, пиша в тази тема, защото имам същия проблем със студения старт, колата е голф 4 1.4 16V 75к.с. Колата е без газ, проблема е когато колата е изстинала, при първото завъртане на ключа, пали я от 3 или 6 път. При диагностиката изписва бедна горивна смес, а ако я четем при палене набива грешка датчик колянов вал. Интересното е че, след като запали няма проблеми, работи нормално и колкото пъти я загася толкова пъти пали от първия път. Моля дайте съвет за проблема, че в сервиз за смяна на датчика искат демонтаж на двигателя, което знам е излишен разход.

Лоллл къде се пада датчика на коляновия вал та се иска демонтаж на двигателя... аз хем съм с 2.8 V6 и не се налага демонаж на двигателя... тежко се съмнявам при 1.4 да го изисква :D по скоро смени сервиза или майстора :)
По принцип както описваш проблема, напълно възможно датчика да е за подмяна, но до колкото си спомням при 1.4 си се сменя елементарно.
ПП - взимай Бош-овск ;)


На мен 1,6 16V 105 (AUS) се измъчиха много яко със смяната. Свалянето стана супер лесно, но слагането на новия...40-50 мин. двама човека се мъчиха. Пo едно време искаха да свалят половината окачване на предна дясна гума. На земята имаше един свален от друг голф 4 бензинка и беше на друго място с по-различен монтаж.
И внимавайте с датчиците понеже се различават много.

ПП: Моята винаги си имаше проблем със сутришното палене, но знаех че от 2-3 път пали и така и не потърсих проблема.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 1.4 16v Проблем с паленето

Мнениеот zografski » Чет 08 юни 2023 9:34


То и при моя V6 трудно се сменя, но чак да свалям двигателя... малко ми идва ту мъч да го повярвам :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта