Питане за Г2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Питане за Г2

Мнениеот ShoGo_GTI » Пет 20 апр 2007 21:03


Имам две въпросчета за моето голфче, значи двигателя е 1.6D JP мотора, наскоро понеже сменях динамо и улучех на такова с изход за оборотомер (W+ миля че се водеше), а таблото ми е само километраж (отдясно където трябва да е оборотомера/часовника има само разграфено и уредите за температурата и горивото са съответно горе и доло, иначе таблото си е с 2-та куплунга) и съм си наумил другия месец като взема заплатата да го сменя с такова с оборотомер, та единия ми въпрос е: лесно ли ще намеря табло с оборотомер за дизел и съответно колко горе доло ще ми излезе като пари? :)
Другия въпрос е свързан с маската, моята е със халогените ама винаги са ми харесвали американските версии с фарове на Jetta и ми се иска да сложа такива фарове и маска и от тук идва втория ми въпрос: ще си паснат ли фаровете и маската на Jetta на моя голф, имам предвид като захващане.

И нека си споделя едно мое решение на болния проблем с дръжките (моя понеже си е 3 врат) и на дясната врата дръжката вече за 3 години 3 пъти съм я сменял и пак не работи и напоследък когато се кача някой друг все се пресягам да отварям от вътре и затова реши да си сложа едно моторче от централно със спица към палеца който се натиска от външната дръжка. и си пуснах едно пуш бутонче до скоростния лост(сложих го там където се слагат монети те, идеално си пасна след малко мод :) ). До тук добре но когато моторчето отвори вратата почти не се открехваше, мислих си за сложа пружина от термостат но се отказах и отидох до сервиза на един познат и той ми подари пружина от клапан която съответно резнах лекичко като оставих около 4 видки и я сложиш на щеката за позициониране на вратата, и олааа перфектно вече няма да се налага да се пресягам :) надявам се с това да вдъхна малко вдъхновение на колегите които "обичат" да сменят дръжки.




Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Пет 20 апр 2007 21:12


Табло около 50лв вървят
А за фаровете трябва да се смени и очиларката(мястото където се монтират фаровете) :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], victory1983 и 62 госта