мнение за Г4 / 98 година

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
jeki
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 19 окт 2005 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

.

Мнениеот jeki » Пет 13 юли 2007 22:58


TDI PD му е майката братлета




DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

помпа дюза

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Пет 13 юли 2007 23:14


И аз съм навит на 1.9 ТДи помпа дюза


любител
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот любител » Съб 14 юли 2007 17:12


Сърдечно, благодаря! Голфито е 115 коня и при добро каране не гори много- Сф-Солун, 290 км-6,3 , а на връщане приключи на 7,3.Пожелавам ти късмет и успех!


jeki
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 19 окт 2005 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

.

Мнениеот jeki » Съб 14 юли 2007 19:03


много тва 7 и нещо ве = аз от велико търново трябваше да се пребера спешно в стара загора тук таме стъпваше по целия път и за капак точно посредата на шипка се запали един камион че се връшах през бузлуджа 5.5 повече не качи. тва е на яка ръчка - чак като сприях пред нас работи на място 20 мин миришеше на изгоряло насякъде


zumbaio
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 2:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот zumbaio » Нед 15 юли 2007 2:29


ех май не прочетох всичките писания,
ама какво излезе чер голфа 4 1.4 за никъв ... не става.

искам да ви питам само - ако го купуваш за човек прехвърлил 50тте
който вече не прави селянии по сфетофарите, и кара за навсякъде без да бърза, това ли ще е сполучливия избор??

имам предвид баща ми, който максимума му е 120 по пътищата и това се случва много рядко :).

Иначе Голфа който искам да купя е 4900Е, модел 99година, на 126000 км.
Преди това е каран от някакви представители на местното правителство в един от германските региони. единствения проблем който ме притеснва е че му свети надписа Service на одометъра преди да го запаля. Това проблем ли е? И да гледам ли за някакви други дефекти, защото според мен добре вървеше колата, ама не че и аз много ги разбирам тея неща.


любител
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: .

Мнениеот любител » Нед 15 юли 2007 22:30


jeki написа: много тва 7 и нещо ве = аз от велико търново трябваше да се пребера спешно в стара загора тук таме стъпваше по целия път и за капак точно посредата на шипка се запали един камион че се връшах през бузлуджа 5.5 повече не качи. тва е на яка ръчка - чак като сприях пред нас работи на място 20 мин миришеше на изгоряло насякъде



Колега, ама за Голф4, бензин, 2,0 ли говориш, че ако е така, направо ме отчайваш?!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: .

Мнениеот Stivi » Нед 15 юли 2007 23:13


любител написа:
jeki написа: много тва 7 и нещо ве = аз от велико търново трябваше да се пребера спешно в стара загора тук таме стъпваше по целия път и за капак точно посредата на шипка се запали един камион че се връшах през бузлуджа 5.5 повече не качи. тва е на яка ръчка - чак като сприях пред нас работи на място 20 мин миришеше на изгоряло насякъде



Колега, ама за Голф4, бензин, 2,0 ли говориш, че ако е така, направо ме отчайваш?!


Споко,за дизел става въпрос :wink: Не същвествува все още бензин дето да дава такъв разход при нормално каране !


любител
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот любител » Пон 16 юли 2007 8:38


Е,така съм съгласен, щото аз това 7,3 за 610 км го стигнах с максимално икономично каране.Дизела си е друго.


Потребителски аватар
Дон Хуан Голфа
Мнения: 1000
Регистриран на: Съб 05 ное 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

!!!!

Мнениеот Дон Хуан Голфа » Пон 16 юли 2007 10:27


Стига с тия дизели!То се знае, че PD е най-доброто на Г4-бърз и икономичен!:twisted:
Тук става дума за 1.4 .... карал съм такъв и мога да кажа, че е пълен мъртвец...тази кола не може да тръгне без да се бутне от 2ма души и няма никаква еластичност!Да не кажа, че повечето с този двигател са пълни бази!Не се прецаквайте от ниската цена на тази кола!По-добре си вземи една 3-ка юбилейка и ще си доволен в пъти
CHEERZ :beer

P.S.
Не искам да обиждам колегите дето имат такива коли но това е анти двигател...купето на Г4 е страшно тежко и е голяма мъка с тия 75 коня!


nikolay_86
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 07 юли 2007 23:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nikolay_86 » Сря 18 юли 2007 20:00


Взех го Голфа. Обаче не съм доволен. Много слаб му идва 1,4 макар и да е 16 винтила. Днес го водих да му сменят ролки, ремъци и филтри. Смених и маслото ( Тотал, полу-синтетика- добро ли е тва масло). Трябва обаче да му сменям сега и дисковте и накладките, че и два амортисиора.Абе наистина май се набутах с тоя голф 4 ама ще видим кво ще кажат като го заведа на компютърната диагностика


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vento » Сря 18 юли 2007 20:02


Колега, тия неща се правят ПРЕДИ покупката (диагностиките де...) :wink:


Потребителски аватар
Дон Хуан Голфа
Мнения: 1000
Регистриран на: Съб 05 ное 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

спокич

Мнениеот Дон Хуан Голфа » Сря 18 юли 2007 20:41


nikolay_86 написа:Взех го Голфа. Обаче не съм доволен. Много слаб му идва 1,4 макар и да е 16 винтила. Днес го водих да му сменят ролки, ремъци и филтри. Смених и маслото ( Тотал, полу-синтетика- добро ли е тва масло). Трябва обаче да му сменям сега и дисковте и накладките, че и два амортисиора.Абе наистина май се набутах с тоя голф 4 ама ще видим кво ще кажат като го заведа на компютърната диагностика


Спокич бе колега то всеки като си земе колата и му се прави пълно обслужване!И аз като теб смяна на дискове накладки и т.н. към 1000 лв дадох!!!единствено, че е слаб двигателя но ти си го знаеше а и ние ти го написахме четливо тука
Успех-Г4 си е гъзария!


DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

1.4

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Сря 18 юли 2007 21:48


Аз съм зелен ама според мен 1.4 е за градско.Според мен колта не е за дълги разтояния защото се мъчи


любител
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 8:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.4

Мнениеот любител » Чет 19 юли 2007 8:19


DTS-GOLF 4 написа:Аз съм зелен ама според мен 1.4 е за градско.Според мен колта не е за дълги разтояния защото се мъчи


Ей, недейте така да отчайвате колегата.Сигурно 1,4 не е като 2,0, ама то немците не са глупаци да пуснат кола с такива големи минуси, както се изтъкват тук.Така че, честито на колегата nykolay_86 и да си я стегне я кара с кеф.


DTS-GOLF 4
Мнения: 243
Регистриран на: Съб 24 мар 2007 18:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

1.4

Мнениеот DTS-GOLF 4 » Чет 19 юли 2007 8:38


Ей, недейте така да отчайвате колегата.Сигурно 1,4 не е като 2,0, ама то немците не са глупаци да пуснат кола с такива големи минуси, както се изтъкват тук.Така че, честито на колегата nykolay_86 и да си я стегне я кара с кеф.


Важно е че има кола.Какъвто и да е голф-газарски е.Честито колега.И да си я караш със здраве.
: vw fen
Честито



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта