Препоръка за чистачки?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
XIKS
Мнения: 896
Регистриран на: Пет 24 мар 2006 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръка за чистачки?

Мнениеот XIKS » Нед 30 сеп 2007 22:20


feb написа:
Mephistofel написа:Чистачките ми вече са взели-дали,почнаха бая да мажат и е време да ги сменям. Бихте ли ми препоръчали конкретни марки и модели,и евентуално - магазини и цени?

Колата е тази от гаража.

Благодаря предварително! :)

Valeo чистачките са боклуци за мен!
В момента карам с Alca, уж немски от Лукойл за по 5 лв. парчето.
Продават се на бройка.
Чистят перфектно за разлика от Valeo-то, което ми седи в багажника и на 2-рия месец правеше само мацаница отпред. За чистене на изпотени джамове сутрин ръчно става... :)
За друго - не мисля!
Голфа беше с Bosch, когато го докараха. Перфектни бяха, но се одървиха и изпокъсаха. Все пак бяха перфектни, а и кой знае колко годишни са били.

като взех колата и се чудех какви чистачки да взема и взех alka германски от лукойл чистят супер и са мн.безшумни но така 4 месеца почнаха така да скърцат че не се седи в колата и да насичат незнам защо изкараха много малко ето ти алката седят за резерва
Изображение
след тва взех valeo отначало си викам егати дървето чистеха добре безшумни но оставяха по някоя и друга линийка на стъклото но така бяха няколко дни после улегнаха и повече от година никъв проблем чистят супер ........значи да има толкова много доволни а само ти да не си си попаднал на некое менте колега ........само гледай с alkata кво става след някой и друг месец :?




Потребителски аватар
feb
Мнения: 174
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръка за чистачки?

Мнениеот feb » Нед 30 сеп 2007 22:36


Точно за тези говоря.
XIKS написа:като взех колата и се чудех какви чистачки да взема и взех alka германски от лукойл чистят супер и са мн.безшумни но така 4 месеца почнаха така да скърцат че не се седи в колата и да насичат незнам защо изкараха много малко ето ти алката седят за резерва
Изображение
след тва взех valeo отначало си викам егати дървето чистеха добре безшумни но оставяха по някоя и друга линийка на стъклото но така бяха няколко дни после улегнаха и повече от година никъв проблем чистят супер ........значи да има толкова много доволни а само ти да не си си попаднал на некое менте колега ........само гледай с alkata кво става след някой и друг месец :?

А иначе Valeo взех миналия август с идеята имам свестни чистачки за зимата. Не от Метро. Изкараха до средата на октомври. Не мога да ти опиша подобна мацаница на тази, която започнаха да правят тогава. В по-сериозен дъжд на фарове срещу теб и/или на улични лампи не се виждаше нищо. Не само моите. На още двама приятели - също! Валео е страхотна фирма за много неща, но чистачките им за мен са боклуци. Не знам ти колко доволни познаваш. Кофти конструкция просто. Кобилиците са така направени, че по средата няма достатъчно натиск. Пружините на рамената ми са ок. Сложих Alca-та и нямам ядове. Случва се и да прискърцат, но мен ме интересува да ЧИСТЯТ! Евтини са, така че и година да ми изкарат - няма проблем. Валеото са със здрава гума, ама кел файда? И са по-скъпи. И се продават само чифт. Това е моят поглед. Всеки сам си преценява! :)


Потребителски аватар
Nadya_
Мнения: 1676
Регистриран на: Сря 17 май 2006 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Nadya_ » Пон 01 окт 2007 0:13


KOCMOC написа:а да знаете на ACDelco дали са качествени стоките и скъпо ли е ,защото мисла от там да си купа и чистачки и др работи ;)
:drive

Аз съм с чистачки AC Delco- само пера..
Чистят перфектно, ама като казвам перфектно го казвам на 100%..! :да:
Не скърцат, не размазват и няма нужда да ги пускаш по двайсет пъти, за да прогледнеш...


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Мнениеот Stefan » Пон 01 окт 2007 12:40


Аз съм с Valeo и съм доволен :wink:


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Пон 01 окт 2007 12:54


Aз взимам Шампион на бройка от Делина. Доволен съм - безшумни и карат дълго - колкото до Валео....то си е френска марка :twisted:


Потребителски аватар
RS6
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 17:58
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот RS6 » Вто 02 окт 2007 8:54


А AL Delco къде могат да се намерят в София?


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Вто 02 окт 2007 19:04


Благодаря на всички за мненията - като се преоборудвам,ще спомена! ;)


Потребителски аватар
zdr_spasov
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 09 юли 2004 18:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Swistow
Контакти:

Мнениеот zdr_spasov » Вто 02 окт 2007 23:44


БОШ


Потребителски аватар
blondeskiller
Мнения: 209
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село
Контакти:

Мнениеот blondeskiller » Сря 03 окт 2007 1:37


Ами аз ползвам CHAMPION 29 лв са от бензиностанциите но определено има разлика от повечето ментета...!


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2545
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Мнениеот vit_autosofia » Сря 03 окт 2007 7:40


MAGNETI MARELLI


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Сря 03 окт 2007 7:51


vit_autosofia написа:MAGNETI MARELLI


:да: . Тези направо сушат, и то беззвучно :_ Е, малко са скъпички и не винаги има всички размери .. но си заслужават.


Потребителски аватар
tiffi
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 11 май 2006 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tiffi » Сря 03 окт 2007 7:53


silent написа:В момента в Практикер има промоция ли е кво е не знам но цените на чистачки Бош са почти наполовина ... Аз си купих заради цената не толкова че ми трябват 2бр. 53см за 12 или 13лева.


И аз си взех такива за Голфа, 45см по 5лв парчето. Мн доволен!


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Чет 04 окт 2007 13:58


Аз като си взех колата беше с БОШ, ама бяха посдали багажа и въпреки всичко бяха добри.Сега съм с едни Шампиони и хич не съм доволен, ама тогава не можах да намеря БОШ.Така че един глас за БОШ.


Gal

Мнениеот Gal » Чет 04 окт 2007 15:30


От Валео съм доволна, от Шампион никак... не знам каква е била пратката...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта