Заключване на централно без акумулатор?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот gadniqt » Чет 10 яну 2008 15:26


Вчера си махнах акумулатора да си го заредя и естествено центаралното неработи.Заключих си вратите като свалих тези неща отвътре(кадето са до стаклото,незнам как се казват :)),но това до шофьорската врата нещеше да се свали с натискане.Това някаква защита ли е?Има ли начин да си заключа шофьорската врата като няма ток?С ключа нестава.




Потребителски аватар
Голф2
Мнения: 72
Регистриран на: Съб 24 фев 2007 21:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Голф2 » Чет 10 яну 2008 15:32


Значи точно днес и аз си свалих акумолатора и се сблъсках с подобно нещо.Аз какво направих значи отворих капака и преди да сваля
а-тора заключих с алармата свалих а-тора и затворих капака но не на цяло като го заредя слагам го и си отключвам и това е.


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gadniqt » Чет 10 яну 2008 15:36


Голф2 написа:Значи точно днес и аз си свалих акумолатора и се сблъсках с подобно нещо.Аз какво направих значи отворих капака и преди да сваля
а-тора заключих с алармата свалих а-тора и затворих капака но не на цяло като го заредя слагам го и си отключвам и това е.


То и аз така направих в крайна сметка :) ,но просто ми стана интересно как да заключа шофьорската врата без ток. Сега даже като се замисля ще трябва да влизам през багажника да си отключа,за да си сложа акумулатора :)


Потребителски аватар
gogul
Мнения: 271
Регистриран на: Чет 29 дек 2005 16:24
Автомобил:
Двигател: 1989
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот gogul » Чет 10 яну 2008 15:50


Радвай се че не си с Джета!


Потребителски аватар
joro_tt
Мнения: 256
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 19:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот joro_tt » Чет 10 яну 2008 16:16


Оправи си ключалката - трява да може и с ключа.
Виж дали може да се отключи с ключа дясната врата и отвътре отвори лявата....че да можеш да си отвориш капака. :lol:


Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Чет 10 яну 2008 18:03


joro_tt написа:Оправи си ключалката - трява да може и с ключа.
Виж дали може да се отключи с ключа дясната врата и отвътре отвори лявата....че да можеш да си отвориш капака. :lol:


а точно! явно ти се е прецакала ключалката, за да не може само с ключа да си заключиш/отключиш без централно...


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gadniqt » Чет 10 яну 2008 18:30


Bob.Baev написа:
joro_tt написа:Оправи си ключалката - трява да може и с ключа.
Виж дали може да се отключи с ключа дясната врата и отвътре отвори лявата....че да можеш да си отвориш капака. :lol:


а точно! явно ти се е прецакала ключалката, за да не може само с ключа да си заключиш/отключиш без централно...

хм,с отключването нямах проблем...явно нещо при заключването съм объркал :)


Потребителски аватар
T.Spark
Мнения: 309
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна VW Golf III 1.8 ABS GT

Мнениеот T.Spark » Чет 10 яну 2008 19:01


Като сам с аку-то на отворена щофьорска не мога да натисна бутона на вратата за заключване, но като вляза и затворя-мога, т. е. работи центалното.

БЕЗ ток - натискам си бутона при отворена врата, джаскам вратата или въртя ключа и си заключвам.

Това твойто не ми се вижда да е наред. Гюнтер е сложил ключалка и ключ, за да си независим от токове. Как така когато няма ток, ключа не иска заключва :dontknow:


svetlio p_GT
Мнения: 302
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:10
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот svetlio p_GT » Чет 10 яну 2008 20:05


Алармаджия ми е казвал,че не е хубаво да се откача акумолатора при активирана аларма(в режим на охрана),защото и се възвръщат стандартните настройки.
П.П.отнася се за тези който имат аларми


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот plamikcho » Нед 10 ное 2013 17:38


Колеги, тази стара тема описва точно моя въпрос в момента, затова ще я използвам. Колата е Пасата от профила ми. Напоследък карам доста градско на къси разстояния и акумулатора има нужда малко да си похапне от зарядното. Най-удобно ми е да го включа вечер да е готов за другия ден. Но - колата е паркирана на улицата, а зарядното е вкъщи. Бих искал някак да я заключа и да мога после да отключа и да си върна акумулатора (и да не хапна после б@хUра). Засега ми се върти следния план:

1. Отварям капака и го оставям отворен.
2. Заключвам колата с централното.
3. Махам акумулатора и затварям капака.
4. Използвам аварийния пластмасов ключ да отворя шофьорската врата.
5. Отварям си капака и съм готов

Става ли тази процедура и дали има някакви рискове? Ако има някой по-хитър начин, моля споделете icon_idea

П.П. Изпробвах този план, стана, но не както си го мислех. Попаднах на изненада - на стъпка 3 при махането на минусовата клема се разпищя алармата (до този момент не знаех, че имам такава). Без акумулатора не искаше да се деактивира (само не се сетих да пробвах дали ако отключа шофьорската врата ще спре :banghead Това можеше да ми спести ръчното заключване на вратите).

Работеща процедура:
1. Отварям капака и го оставям отворен.
2. Заключвам колата с централното.
3. Махам минуса, включва се алармата, връщам минуса и изключвам с ключа. При това действие вратите се отключват, но багажника остава заключен.
4. Заключвам всички врати с пластмасовия ключ (шофьорската последна отвън, другите с въртене надясно - на всяка врата има гумени тапички с нарисуван ключ). Така колата е заключена.
5. Използвам аварийния пластмасов ключ да отворя шофьорската врата (пробвах първо дали става преди да затворя капака).
6. Отварям си капака и съм готов.

Последна промяна от plamikcho на Съб 30 ное 2013 19:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот kris11 » Пон 11 ное 2013 10:09


Много просто.
1 кабел от + са на акумулатора -до под левия мигач. В края на кабела/към мигача/ предпазител 5-10А .Бъркаш под бронята и леко вадиш кабела навън.От извадения акумулатор +са към този кабел с предпазителя , минуса -към маса/болт на джанта, някоя подходяща метална част. Затварят се капаците и вратите и се извършва заключване с бутона нас дистанционното.Когато трябва да се поставя пак акумулатора по същия мнетод се отключва автомобила.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот plamikcho » Пон 11 ное 2013 10:28


Добър вариант, благодаря :smile . А тази моята схема има ли някакви слабости? Принципно така бих отворил колата, ако се скапе акумулатора например.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот emo-gar » Пон 11 ное 2013 16:18


Ами не е ли съвсем нормално-да не може да се натисне пинът за заключване при отворена врата!?На пасажерската става тая работа,но на шофьорската -не!Защото не са редки случаите да си виждаш ключа на таблото при заключени врати :cry Пример:Москвич,Вартбург....


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот refresh4o » Пон 11 ное 2013 16:26


темата е стара, но все пак много ясно, че няма да се сваля пина при натискане на отворена врата, вие какво искате, да си заключите ключовете вътре ли... на затворена врата всичко е наред!


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Заключване на централно без акумулатор?

Мнениеот plamikcho » Пон 11 ное 2013 17:35


Като има пинове е добре, ама в моя случай няма :icon_sad. И ми е много интересно може ли изобщо задна врата например да се заключи и отключи ръчно без централното? Ако беше Голфа, хич не ми и трябва централното - вратите ги заключвам отвътре, багажника и шофьорската врата отвън с ключа и готово.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта