Относно дръжки на вратите на Голф 2-ка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Botev
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 окт 2005 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Относно дръжки на вратите на Голф 2-ка

Мнениеот Botev » Вто 18 окт 2005 10:18


На мене ми писна да си купувам на 2 месеца нови дръжки за вратите и те докато се сложат да не работят като хората да не говорим след 1-2 месеца употреба, имам бая познати с голфове и повече от половината се оплакват от същото нещо, търсих навсякаъде по магазините оригинални е уж ми докараха едни за 14 лв което ме усъмни да са много орегинални дойдоха след 2 дена искараха 2 месеца и сащата работа Има ли някой идея как да се справя с тази простотия?
А най-гадното е че една позната си купи голф 2-ка 84-година барака и половина за 1500 лв а вратите и се отварят ... без грешка :( да взема да обикалям по моргите ли какво да правя отчаях се хора!!!
Накрая ще отида при тенекиджията ми и ще изтрашкам едни пари да ги направя без дръжки ;( със дистанционното ама ... не ми се ще много много ;) та някой ако има някакви идеи да сподели ;)




Потребителски аватар
GoGo82
Мнения: 171
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GoGo82 » Вто 18 окт 2005 20:42


Еми намали малко фитнеса де...еееее! mhihi :wink:


Потребителски аватар
Franklin
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Franklin » Вто 18 окт 2005 21:07


И аз имам същия проблем, само 1 от 4 брави ми работят, и тя е се тези дето е до шофьора. А интересното е, че на майка ми 2вратата голфка както сме я купили вече година ще стане без грешка и работят бравите. Чувал съм че тенекинджии ги прайли с брави от Г3ка или Ауди 80. Ако някой има радикално решение, да го каже.

П.С. Впрочем колко вървят бравите?

Поздрави.


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maniak » Вто 18 окт 2005 22:08


Аз си купих една и съм много доволен. Само че този дето ми я купи сега отиде до Испания. Като се върне след седмица ще ви кажа марката и от къде да купите. Просто като я хванеш си има разлика с ментаците по магазините.


Dosy
Мнения: 343
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 10:35
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател: CAXA 2012
Местоположение: София

Мнениеот Dosy » Сря 19 окт 2005 11:39


само в Юнито оригинални,иначе при мен има китайски-задни 5лв,предни 7лв :) лятото си сложих една от тях и то шофьорската,само сложих стария патронник и още си бачка


mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Сря 19 окт 2005 12:49


Решение - търси се на старо оригинална дръжка (цената и е повече от на нова)...При мен положението беше следното - задна дясна се счупи и си взех от Италианеца оригинална за 10 лв. настаро работи като часовник....след това се прецака шофьорската дръжка, ходих до Италианеца, но нямаше и си взех от магазина до нас нова неоригинална за 7 лв. и като по чудо си работи екстра вече 2-3 месеца....магазинът се намира на бул. Гоце Делчев малко преди входа на Южния парк....просто явно там са заредили що годе сносни ментета.


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bbb » Сря 19 окт 2005 14:29


mad_doctor, къде по-точно се намира този магазин. Дай някакъв ориентир, на мен ми трябва задна, ще взема да пробвам.


mad_doctor
Мнения: 743
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mad_doctor » Сря 19 окт 2005 14:41


Ами ако идваш от НДК по бул. България посока Бояна, минаваш кръстовището с Д. Несторов, следващото кръстовище е с бул. Г. Делчев, там на светофара завиваш наляво и караш все направо (то е един павиран булевард), минаваш един светофар и следващия е този на входа на Южния парк...малко преди него трябва да отбиеш някъде вдясно да спреш има спирка на автобус, магазина е в един дълъг блок отдясно, малко след спирката на автобуса.

Ето това е блока - 102

http://bgmaps.com/map.asp?sid=0ed02adda ... &aid=21188


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bbb » Сря 19 окт 2005 15:09


10x :) Сетих се къде точно се намира.


dimo
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 17 юли 2005 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Мнениеот dimo » Пет 11 ное 2005 21:36


и аз имах този проблем с дръжката и бравата,купих брава за 15лв от моргата и дръжка за 10 от магазина регулирах болта който е срещу бравата да се затваря лесно и засега съм без проблеми


Потребителски аватар
Nikolay1
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 24 сеп 2005 10:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Nikolay1 » Съб 12 ное 2005 10:36


dimo как точно го регулира, че на мен дясната врата ми се затваря само с блъскане и много се дразня :cry:


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Съб 12 ное 2005 11:50


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Съб 22 яну 2011 15:32, променено общо 1 път.


Dosy
Мнения: 343
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 10:35
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател: CAXA 2012
Местоположение: София

Мнениеот Dosy » Съб 12 ное 2005 13:26


просто явно там са заредили що годе сносни ментета.

тц всички идват от едно и също място-вервай ми запознат съм :)

може да се варира само с опаковките-пликче,кутийка...


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Съб 12 ное 2005 13:29


При мен само шофьорксата се отваря като хората, другите са малко проблемни. 3 от дръжките са оригинални, а 1 е менташка, заради претърпяна катастрофа.Менташката се огъва навън като се опитам да стиска палеца и вътешния палец, който трябва да натисне бравата за да се отвори не я достига.Намерих си нова дръжка, но за съжаление пак се гъне :oops: Оригиналните не се гънат, просто трябва да им се подложи нещо на вътрешните палци, защото появилите се луфтове ги отдалечават от бравите.Бравите на вратите също трябва да се почистят, защото клеясват :!: Като цяло появилите се луфтове водят до тези проблеми и като добавим мръсотията....Търсете оригинални дръжки, които са здрави и не се гънат като кашкавал :!:


TOKAMAK_SS
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 28 апр 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот TOKAMAK_SS » Съб 28 апр 2007 7:48


Проблема при оригиналните брави е че се износва долната част на палеца, която контактува с рамото на вратата. Просто пробивате дупка с фи-4 мм или 5 мм, поставяте болт с произволна глава и 2 броя гайки за да не се развие или една гайка и малко лепило и случая е приключен. Това обаче се прави когато всички луфтове са в норма. Ако ползвате неоригинални брави, те са 2 вида. С пластмасов палец и с метален палец, т.е. нещо като дуралуминий. Та пластмасовите не стават много за ремонт. Алуминиевите имат 2 дефекта. Първия е когато ухото се разтвори и механизма не "захапва". Избивате щифта махате рамото и слагате ново от оригинална брава на която палеца в счупен например и е изхвърлена. Ако имате време и търпение може да преработите всички брави а пък и да си поръчате да ви излеят или направят метални рамена. Става вечно. И се отваря като хладилник. А проблема идва от отва че повечето от тези дето ги возим първо дърпат и тогва натискат палеца на дръжката. Затова аз на моята JETTA съм сложил от вътрешната страна на дръжките по един болт (махаш декоративната капачка, дупка и един къс болт с гайка леко да се показва след гайката и изпилен на линия за да е неприятно усещането ако се опиташ да дръпнеш или по точно казано на шопски да сецаш като луд). Толко. Поне аз повече не зная какво да кажа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта