Golf MK4 1.6 гасне при студен двигател

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
8233
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот 8233 » Нед 30 яну 2011 0:24


май и аз натам отивам с тея о пръстени,лятото си беше добре,но като стана студено и след смяна на свещи ремъци,проблема с оборотите и гасненето се появиха,а тогава нямах газова.имах маркуч от където дърпаше въздух,оправих го и спря да вдига 1800-2000 оборота дори и загряла.то аз отдавна и се каня да разглобя всичко по всмукателен колектор дросели да го почистя.




техо7
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот техо7 » Сря 09 мар 2011 9:25


колеги моята като запаля сутрин си държи оборотите,обаче по светофарите гасне по някога и забива муцуната за момент...дали ще е от тези опръстени


remz
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот remz » Сря 09 мар 2011 19:24


не колега не ти е от опрастените а дросела ти е за чистене почисти го и пиши да видим дали се е оправило


Потребителски аватар
vejliv
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 05 окт 2010 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bul

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот vejliv » Сря 09 мар 2011 22:58


Здравейте на мен също ми предстои монтаж на ГИ и следя подобни теми с интерес, предполагам че проблема с опръстените идва именно при монтажа на газота уредба, ако свалят всмукателния колектор (това предрешава съдбата на опръстените), после просто го монтират обратно и не след дълго проблема е налице.Но това си е мое мнение.


техо7
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот техо7 » Сря 09 мар 2011 23:15


remz написа:не колега не ти е от опрастените а дросела ти е за чистене почисти го и пиши да видим дали се е оправило

ok като го почистя ще пиша за кво иде реч


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот hitman0013 » Чет 10 мар 2011 2:45


ами аз нямам газова, но в студеното време чат пат пали като на 2-3цилиндъра и съответно 200-300-400-500оборота с тресене и иска леко подаване на газ-след това оборотите не мърдат и всичко е ок.Става въпрос за студен двигател.
Съмняват ме свещи, въпреки че са нови;кабели;бензинова помпа и налягането и;дросел клапа;или прословутите пръстени на колекторите.
Кои варианти да отстраня??


техо7
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот техо7 » Чет 17 мар 2011 19:02


току що си взех колата...сменен дебитомер(80лв втора употреба)+свещи(34лв нови)+40лв диагностика и труд =154лв всичко...засега колата е ок дано и остане така...има 6 месеца гаранция от сервиза


mme
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 12 мар 2011 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот mme » Пет 16 сеп 2011 11:19


Да се запиша и аз в клуба на подменилите уплътнения на всмукателен колектор. Имах същите симптоми (след запалване оборотите падаха до под 500 и дори понякога гаснеше) и след подмяната на въпросните уплътнения проблема изчезна. Едно уточнение: Някъде в темата се коментират О-пръстени. Не са О-пръстени категорично. Уплътнението е окръжност с правоъгълно сечение.


Потребителски аватар
8233
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот 8233 » Нед 18 сеп 2011 11:14


и аз смених моите и се оправи,бях ги купил и все отлагах да ги сменя,че нямах инструменти.смених и свещите и сега е часовник,иначе чистих досела без ефект а то от какво било,подозирах че смуче въздух по симптомите който имаше но не знаех със сигурност от къде,то си личеше че там е минавал бензин беше кафяво около колектора.сега и разхода падна.старите бяха напукани и твърди.


dragun
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 31 авг 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот dragun » Нед 18 сеп 2011 18:09


аз също имам същия проблем.Този проблем не се появи веднага след като сложих ГУ (landi renzo) minah nad 4k ,тръгнах за морето и там го направи за 1 път, и така до днес.виждам че във форума 99% от наз са си решили проблема след като са сменили тези прословути О пръстени
миналата седмица поогледах и открих ,че имам напукам маркуч(от сервото към двигателя)смених го,нямах търпение на др.ден сутринта за запаля колата и да вида резултата.наистина двигателя си е подобрил работата при студен старт,но пак го има това с оборотите и притрисънето на мотора.но много по малко.пак си го прави и на бензин и на газ.най - интересното е ,че когато пусна климатроника всичко си идва на място. :banghead: тази седмица не бях карал колата поради ред причини ,днес отивам да я поразходя с мисълта че вече всичко е ОК.,но не при първо палене мотора запали но на 3 цилиндъра за около 10 сек.поработи и загасна(това го прави за първи път).повторен опит и колата заработи на 4,но пак имаше леко колебание на оборотите и едно тресене на мотора.когато загря всичко си дойде на мястото.Какво ли не ми минава през главата вече ,но скоро и аз ще сменям тези О пръстени и дано вече се оправи защото вече не знам.
Благодаря на всички дето са споделили проблема си тук,а ако има някои които има някакви др.идеи нека пише .
като смения О-пръстените ще споделя какво се е случило-силно се надявам,че ще се оправи както на всички вас,ако ли не ще моля за някои доказан майстор по тези AKL в София


dragun
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 31 авг 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот dragun » Вто 27 сеп 2011 20:55


смених и аз тези прословути О-пръстени ,и колата се оправи.благодаря на всички за помощта.


dido_peichev
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот dido_peichev » Съб 08 окт 2011 19:18


Колеги, аз съм поредния послушал съвета на колегите за смяната на О-пръстените /уплътненията на всм.колектор/ - Г4, 1,6 АКЛ. Действително резултата е поразителен, оборотите заспаха. Явно на тези двигатели това е ебати тънкостта - толкова малко и лесно, а какви главоболия...Призовавам всички с подобни проблеми да не мислят, а да действат - уплътненията са 18 лева!!! Искам да изкажа благодарност на всички колеги включили се във форума, особено на tonyM :)


Потребителски аватар
Like a bLizZaRd
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 12:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България Варна

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот Like a bLizZaRd » Пон 10 окт 2011 9:36


Следях темата без да имам проблеми до днес.Запалих без проблем но след няколко секунди оборотите ми паднаха почти до 0.Колата ми е с газов инжекцион 1,6 и си мисля че май и на моята и е време за смяна на тези О пръстени.Все пак исках да се допитам защото ми се случва за 1ви път имаше и 2-3 подобни случая но чак до 0 не са падали оборотите.Та мисля в близките дни да ги сменя ако някой има друго предложение с радост ще го приема :deal а ако си е от тези пръстенчета евала на хората който са намерили решението :bowdown


tish
Мнения: 71
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 13:51
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Айтос

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот tish » Пон 10 окт 2011 10:58


Здравейте колеги, странно но имам абсолютно същите проблеми и симптоми с моята кола, с единствената разлика че моя мотор е 1.8 20V AGN... Каква е вероятността да се оправи и при мен със смяната на уплътненията на всмукателния колектор... Ще се радвам много, ако някой може да изкаже мнение по въпроса...
П.П. Забравих да спомена, че компа не записва абсолютно никакви грешки, и колата има газов инжекцион... :roll:


Потребителски аватар
tiho_madjarov
Мнения: 214
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: гасне при студен двигател голф4 1.6

Мнениеот tiho_madjarov » Пон 10 окт 2011 18:57


Колеги кажете моля Ви,къде по точно се намират тези уплътнения,че одеве като беше светло гледах,гледах като теле и неможах да разбера къде са точно.Колата е Голф3-AFT.Да не би да са като застана пред колата там където всмукателния колектор се закрепя за блока,това малко над и пред свещите което е ли e?Защото ако е там и моята гарнитурка ми се вижда леко покафевяла и зацапана и нищо чудно да смуче въздух оттам и сутрин като е студена да пали на 10-12 завъртане на стартера.Колата е с газо инжекцион.Като загрее се оправя facepalm
58966.png
58966.png (1.37 KиБ) Видяна 7198 пъти
-това ли предтавлява гарнитурката или това-
57.png
57.png (948 Байтове) Видяна 7199 пъти



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 78 госта