Голфа протече, наводнява се?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Голфа протече, наводнява се?

Мнениеот BeckoTDI » Пон 17 ное 2008 9:42


Колеги много конфузна ситуация се получава като е валяло цяла вечер дъжд, сядам в колата и гледам, че се наводнява :oops: :cry: Преди един месец ми направи този номер и ми напълни краката(шофьорските), даже като натиснех съединителя сякъш капеше повече и там над бушоните намокри :? Почиствах уж дренажните канали и се пооправи :roll: Но след днешния дъжд сякаш отново беше влажно там, също така и при пасажерските крака беше протекло, от къде може да се наводнява колата, че идва зима, а това е мнооого кофти :(




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Пон 17 ное 2008 9:53




краси0008
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 17 ное 2008 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Голфа протече, наводнява се?

Мнениеот краси0008 » Пон 17 ное 2008 20:19


BeckoTDI написа:Колеги много конфузна ситуация се получава като е валяло цяла вечер дъжд, сядам в колата и гледам, че се наводнява :oops: :cry: Преди един месец ми направи този номер и ми напълни краката(шофьорските), даже като натиснех съединителя сякъш капеше повече и там над бушоните намокри :? Почиствах уж дренажните канали и се пооправи :roll: Но след днешния дъжд сякаш отново беше влажно там, също така и при пасажерските крака беше протекло, от къде може да се наводнява колата, че идва зима, а това е мнооого кофти :(


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голфа протече, наводнява се?

Мнениеот Luciano » Пон 17 ное 2008 20:29


краси0008 написа:
BeckoTDI написа:Колеги много конфузна ситуация се получава като е валяло цяла вечер дъжд, сядам в колата и гледам, че се наводнява :oops: :cry: Преди един месец ми направи този номер и ми напълни краката(шофьорските), даже като натиснех съединителя сякъш капеше повече и там над бушоните намокри :? Почиствах уж дренажните канали и се пооправи :roll: Но след днешния дъжд сякаш отново беше влажно там, също така и при пасажерските крака беше протекло, от къде може да се наводнява колата, че идва зима, а това е мнооого кофти :(

Офф: Краси, изчетох ти цялото мнение, но не можах да разбера какво искаш да кажеш mhihi


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Мнениеот BeckoTDI » Вто 18 ное 2008 8:13


snupeca мерси, ама темата съм я чел и нещо не ми помага. Не съм го разкоствал още голфа, но не вярвам и на г3 да е изгнила ламаринката там :roll: Дренажните канали са чисти, панорамното стъкло е ново, със страничните стъкла проблеми нямам, шибидах нямам, както казах за месец и повече може би беше спряло да тече, а съм водил колата и по автомивки редовно, вода не е пропускала, явно трябва яко да се накисне да прокапе, обаче 1 път от ляво 1 път от дясно.

Ето точно къде се стича водата:
Изображение


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Мнениеот znainainai » Вто 18 ное 2008 8:16


Веско сваляй корите от двете страни ( тези под таблото ) влизай отдолу със едно фенерче и виж от къде тече. Докато си се гмурнал под таблото викни помощник да полива вода по стъклото. Що не ми напомни като беше в Русе да го огледам поне да ти дам насока :roll:


Потребителски аватар
gotto
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

провери ...

Мнениеот gotto » Вто 18 ное 2008 8:29


провери ... да не тече през корите на вратите ...ако е отлепена или липсва наелоновата обшивка отвътре между корите и вратата ....тече...


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Вто 18 ное 2008 8:31


Да не би да е нещо от парното - някой дребен теч и да се стича там? но пък както казваш ти се мокри само след дъжд :roll:


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Мнениеот BeckoTDI » Вто 18 ное 2008 8:37


znainainai написа:Веско сваляй корите от двете страни ( тези под таблото ) влизай отдолу със едно фенерче и виж от къде тече. Докато си се гмурнал под таблото викни помощник да полива вода по стъклото. Що не ми напомни като беше в Русе да го огледам поне да ти дам насока :roll:


Оо Петко аз това го бях отписал и забравил като проблем, нали ти казвам, просто вчера като го видях беше неприятна изненада и лош спомен от преди :( Днес ще я закарам на автомивка и ще поливам яко п предното стъкло, но както казах имам съмнения, че трябва яко да се накисне за да протече :roll:

gotto написа:провери ... да не тече през корите на вратите ...ако е отлепена или липсва наелоновата обшивка отвътре между корите и вратата ....тече...


Предните кори са здрави с наелони и т.н., задните са със счупени щипки и уплътнения, но дори и с тях няма проблем :roll:

snupeca написа:Да не би да е нещо от парното - някой дребен теч и да се стича там? но пък както казваш ти се мокри само след дъжд :roll:


Какво имаш впредвит, да губи антифриз ли? За щастие това си е вода, нито е мазно, нито мирише на антифриз... не съм забелязвал колата да има загуби :roll:

П.с. Слизам пред блока да се караме с нея, че зима иде така няма да се разберем :003:


Потребителски аватар
gotto
Мнения: 95
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

не са проблем корите ..

Мнениеот gotto » Вто 18 ное 2008 8:42


не са проблем корите .. а наелона само на едно място ако пропуска и ето ти леген вода в краката..... отвори вратата и поливаи с шише обилно по стъклото и наблюдавай дали тече отвътре ...


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Вто 18 ное 2008 8:48


Не знам, но според мен този теч е малък, да се усети загуба на течност, ако е от парното разбира се, но щом казваш че е вода парното отпада :roll:


Потребителски аватар
BeckoTDI
Мнения: 1486
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 1:24
Автомобил: VW Touareg-Audi Coupe-VW Golf 3
Двигател: BPE-ABK-AAZ
Местоположение: София

Мнениеот BeckoTDI » Вто 18 ное 2008 19:01


След доста ровене в колата не можах да стигна до причината за теча, след като реших да разгледам външно попаднах на това:

Изображение

Изображение

От едната страна щипките липсват и уплътнението не е прилепнало добре, а от другата е накъсано, но въжможно ли е да е от това, та нали стъклото си има и друго уплътнение, както казах това лято го смених със ново.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Вто 18 ное 2008 19:32


Веско TDI,тези защитни кори под чистачките не са проблема, допустимо е да пускат вода в легена под предния джам и след това да се оттича в подкалниците.
Искам да ти дам идея:Имах подобен теч(като последната снимка),къде ли не разглабях и мазах, нямаше ефект.Решение:причината се оказа под пантите на предния капак, беше свалян след удар.под пантите се събират поне две тенекета, уплътнени са с някакво..Л..НО, боядисано и натиснато от пантата.Заместих го с "болткит"и след притягане мацнах боичка за запечатване
На снимката се вижда прокапало на пасажерската стелка, може и пластмасата на входния въздух да не е уплътнена в долния си край към купето.Огледай я ,намира се под кората на дясната чистачка


claas_86
Мнения: 72
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 11:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Стара Загора

Мнениеот claas_86 » Вто 18 ное 2008 19:40


Колега и на мен ми течеше от там (където си показал наснимка 1). Свалих кората под чистачките махнах решетката на вентилатора сложих силикон и пак я монтирах. От тогава нямам капка вода в купето. Пробвай може и при теб да е така.


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Сря 19 ное 2008 17:09


:arrow:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта