Лагери на Динамото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
RadoSi
Мнения: 156
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 1:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Лагери на Динамото

Мнениеот RadoSi » Нед 03 окт 2004 21:27


Имам проблем. Лагерите на динамото ми свирят като побеснели вече доста време. Ще ми се да ги оправя та някой от вас дали знае каде мога да отида и да ми ги сменят с нови без да си остаавят рацете :)




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 03 окт 2004 21:52


Ами батенце лагерите ги сменявах преди 2-3 месеца. Много зор видях докато избия оста на алтернатора, иначе после много лесно става набиването. Лагерите са два: съответно 3 и 5 лева, а за смяната идея си нямам.


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

лагери

Мнениеот Жоро Делчев » Сря 06 окт 2004 21:32


И аз ги сменях преди няколко месеца.Двата ги зех за 11 лева за смяната дадах 5 лева.Две седмици динамото работеше супер тихо и след тва кат са намокрят при дъжд започва едно стържене...не е за разправяне.И пак тряа да ги сменям.Така че гледаи да вземеш по свястни лагери да не праиш динамо два пъти.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Чет 07 окт 2004 7:10


Подмяната на лагерите и лесна и проста работа. Предният лагер, ако не е прегрял излиза лесно от вала и от корпуса, така че не прекалявай с карането и "свиренето". Цените са горе долу както казва колегата.
Задният лагер се вади трудно. (особено на по новите модели В4 напр.)
Най тънко можеш да минеш ако сам си разглобиш алтернатора но без задния лагер. Отиваш на Раковска м/у Сливница и Козлодуй в една от работилниците по близо до Сливница (за съжаление на помня Бай кой беше). Той има подходяща скоба. Задължително да ти накиснат хубаво шийката на лагера с WD40 или подобен спрей. За ваденето трябват двама души за да не се откъсне колектора. Не се ползват чукове! После се набива само задния лагер. Предният лагер се поставя при сглобяването в корпуса и след това се притягат двата щита за да попадне на точното място в леглото си.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта