Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 01 авг 2020 13:59


Модула или широката букса която влиза в него!
Пак ти препоръчвам да вземеш поялник и да препипаш на ново всички спойки.




priatel
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на предно дясно ел.стъкло Голф 3 - снимки

Мнениеот priatel » Пон 31 авг 2020 14:52


echelebiev написа:Здравейте, днес отново съм във филма със стъклата. Както съм споделил по горе имам проблем със предните ел. Стъкла (задните си работят). Проблема е че предните работят само с централното заключване. Проблем в предните копчета няма. Проблем в кабелите според мен няма, колкото се опитах да проверя. Купих си специално мултицет за тая цел. Днес ми хрумна идеята да пробвам задната машинка отпред.......иии ооо чудо, работи. Следователно пробвах и предната отзад..... Иии..... РАБОТИ. Много странно...... Сега съм свалил и двата механизма отляво и ще разменя моторчетата с модулите
Някой има ли идея какво става с тая инсталация


Понеже и аз се боря в момента с ту работещо, ту не работещо стъкло, да споделя какво констатирах. Куплонга, който се включва в машинката е различен за лявата и дясната врата. Разбрах го, като отворих лявата врата, за да разбера принципа на работа и да видя не мога ли да оправя дясната. Подозирам, че за унифициране на производството машинките и електрониката в модулите са еднакви, но се държат различно, ако се подава ток към различен пин. Възможно е, предните и задните да работят по подобен начин и при теб да се е прецакал пина за предната врана, но като си го сложил отзад, другият пин да е ок.

Не съм сигурен, как се качваха снимки тук,но ако на някой му представлява интерес, ще ги кача онлайн и ще сложа линк.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта