Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот kearny » Вто 29 сеп 2009 13:21


Здравейте,имам много странен проблем с бензиномера на бийтъла.Стрелката започнала да стои около нулата или най-много до изгасяне на лампата.Жена ми налива бензин нонищо не се променя.Отварям резервоара,вадя устройството движа поплавъка на ръка,таблото реагира.Поставям обратно-К..!Вадя отново,свалям поплавъка меря съпротивлвнието по цялата дължина на пистата и показва перфектно.Гледам пътечките под лупа,гледам и почиствам повърхността на контактните пластини,поставям обратно-същата работа.бъркам с ръка вътре в резервоара-свободно.Свалям поплавъка,потапям го в бензин -плува перфектно.Решавам да откача подаването на ток към помпата и ми се струва ,че поплавъка заработи.Не чаках много дълго,за да не стои колата на контакт,но вдигнанад резерва и огаси лампата.Затворих пак и отново на нула.Вадя бушонът на ел.помпа-няма промяна в показанията!Мистерия.Замислям се дали не е възможно някоя обща маса на четирижичната букса към резервоара да играе номер?Днес,като се върне булката ще пробвам да дам директна маса към буксата.Някакви идеи колеги?




kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот kearny » Вто 06 окт 2009 21:45


Днес продължих заниманието.Пак вадих,мерих,слагах,проигравах жиците.И пак и пак....После реших да завъртя цялата бензиноподаваща система,защото ми се струва,че поплавъкът не стои в позиция,коятое правилна.Разминах двете стрелки,които указват центровката(тази на резервоара и тази на капака на устройството)на около90 градуса и поплавъка започна за отчита,а значи и да плува въте в резервоара.Значи проблема е или в грешен датчик на поплавъка или грешен бензиноподаващ корпус.Бих помолил,ако някой има ЕТКА ,да провери този номер 1JO 919 051 H (towa e nomera otgore na kapaka na korpusa)за кой модел VW е.Номера на датчика на поплавъка го нямам,защото се натрових да дишам бензин и не ми се отваряше и изливаше в тъмното повече.А колата е VW New Beetle 2.0 бензин.Това е за сега.


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот skotis » Сря 07 окт 2009 23:40


Здравей колега. Ето тук http://www.euroamericar.com/data/euro/V ... 8-2001.htm може да намериш номерата на повечето части за Бийтълчетата, но този парт номер който си дал го няма. Иначе номера, който си дал отговаря на Pertol Pump Sender за Голф 4. Макар че за мен Ню бийтъл и Голф 4 са твърде сродни коли и не мисля че е там проблема... Защо не пробваш с Ваг Ком, ако е ел. проблем ще се разбере веднага. Успех и адмирации за всичките неща, които изброи че си направил. Браво :да:


kearny
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот kearny » Сря 16 дек 2009 13:04


Пробвах с VAGCOM но не дава грещки!Тя го кара така все още.Като имам време ще направя една друга проба,която ми идва на ум.Мисля си,дали е възможно,поплавъка да плува във вода,но да не плува във бензин!??Ще дам инфо,като има новости...
Версията ми на VAGCOM не е регистрирана и няма пълни опции.Не зная дали това не ми реже нчкои данни.Не зная от къде да се сдобия с регистрирана версия..


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот pedalchobaba » Сря 16 дек 2009 18:24


Колега този го ядох и аз. Веднъж напълних Бръмбъра на дъщеря ми до горе, опитах се да обезвъздуша резервоара и бензиномера превъртя. Говоря за стрелката в таблото. Тя се задвижва вътре, в уредчето, от един странен редуктор от пластмасови полуколела, които се скапват. То обаче не се продава отделно, пък и не става от братовчедите /ъгъла между празно и пълно е по-голям от на Четворката например/.
Тогава купих друго табло.
Гледам, че си от Лондон, ако беше от София можехме да пробваме една мутация с моторчето на оборотомера от скапаното ми табло, защото мисля, че са еднакви. Поне на външен вид.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот Haralampi » Сря 16 дек 2009 18:32


kearny написа:Бих помолил,ако някой има ЕТКА ,да провери този номер 1JO 919 051 H (towa e nomera otgore na kapaka na korpusa)за кой модел VW е.



Този номер действително е за Голф 4!


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Странен проблем с бензиномера Ню Бийтъл

Мнениеот pedalchobaba » Сря 16 дек 2009 18:40


Ама аз неведнъж съм казвал, че Битълса си е пластмасов Голф 4, само че с някои видими разлики в интериора и екстериора.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 33 госта