Калъфки за седалки "рекаро"

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот Pavcho2 » Чет 15 окт 2009 10:39


Точно като тези от първата снимка си бях взел от "практикер" - може да съм попандал на менте но няма да си купя повече такива.
Колега vladovelin и си ги сложил на рекаро салон и никви ядове ? (толкова много ме учудваш, че направо не мога да ти повярвам). :D




Потребителски аватар
StanTheMan
Мнения: 211
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател: AFT
Местоположение: Смолян; София
Контакти:

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот StanTheMan » Пет 16 окт 2009 17:28


vladovelin написа:Преди две години си купих калъфки за 42лв и не са трепнали до сега ,камо ли да се скъсат за два месеца.

Колега дай малко повече инфо... какви, от къде, пък ако сложиш и някоя снимка няма да се разсърдим за да знаем за какво да се оглеждаме, темата е за това :wink:


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот parno » Пет 16 окт 2009 18:04


а ГТИ седалки съм сложил обикновенни калъфи от 30 кинта
като първите на снимката са
пера си ги чат пат и нямам оплаквания


Потребителски аватар
K_O_K_O
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 май 2008 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот K_O_K_O » Пет 16 окт 2009 21:44


има едни кожени за рекаро просто като ги сложиш и заспиват бяха ми на старата 3ка и всеки който влезеше вътре ми казваше колко як кожен салон съм имал много съм доволен от тях утре ще поразпитам от магазина в който ги бях зел да ви кажа точно каква марка са и ще ги снимам ;)


Потребителски аватар
StanTheMan
Мнения: 211
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:09
Автомобил:
Двигател: AFT
Местоположение: Смолян; София
Контакти:

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот StanTheMan » Чет 22 окт 2009 21:31


Колеги, хайде де, който е обещал снимки.... да качва, за да се ориентираме тези, дето нямаме късмет с калъфките :039:


Потребителски аватар
Petko_91
Мнения: 144
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 18:58
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH 120+

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот Petko_91 » Вто 03 ное 2009 23:59


Изображение
:wink:


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот designer1 » Сря 04 ное 2009 12:56


Да разбираме ли че тези пасват на дълбокото Рекаро??? Ако споделиш от къде ги купи , за какви пари и марката на производителя и кой ги внася :Mr Green Fun Май прекалено много въпроси зададох, мисълта ми е дали ще си ги намеря някъде из София. Защото точно до мен са Авторай (те внасят от китай секви такива .....), ама какво да им кажа като ида при тях да ги питам????


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот leavon » Сря 04 ное 2009 18:13


Гледам, че си писал местоживеене Смолян - София. Това, най-вероятно означава, че пътуваш между двата града. Не можеш ли, някой ден, слизайки от Смолян да се отбиеш в Пловдив. На площад Шахбазян има магазин, в който се предлагат тапицерии, но екстрата е, че могат да ти вземат размери и да ти ушият специално за теб. Даваш поръчка и на следващото минаване си ги прибираш. Може и в момента да имат за твоя модел седалки и става още по-лесно.


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Калъфки за седалки

Мнениеот tvt555 » Чет 05 ное 2009 22:54


achodemo написа:Лично мое мнение е че всички масово разпространени калъфки са пълен боклук , не стоят добре на седалката местят се като се сяда по тях ,пускат бримки , аз поне на такива съм попадъл !

За мен по хубаво от заводската тапицерия няма , материата (особено при VW,AUDI и т.н.) е толкова качествена че може да
надживее колата ако се пази !
Защо ви са някакви парцали да я покривате ? Ако е мръсна -пере се ! В краен случай ако е много протрита на някой критични места ,най доброто решение е да се претапицира с хубава дамаска излиза около 400 лв . всичко ! Някой хора дават толкова и повече за кристални стопове ,ксенон и други изгъзеци ,а ми слагат калъфки за 20-30 лв ! Много тъпо ми се струва !
Извинете ме ако съм засегнал някой ,аз така мисля !

Много си прав! Пера си колата 2-3 пъти в годината и никога няма да си сложа тия шарени цигании и колата да заприлича на сергия. Ако знаеш че със сигурност ще я мърляш, по-добре сложи нещо временно да я предпазиш.


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот tvt555 » Чет 05 ное 2009 22:58


Pavcho2 написа:Колега на плиткото рекаро обикновенни калъфки се късат за около 2 месеца да не говориме за дълбокото(и двете ги имам и ти влизам в положението) и струват около 50лв. за мен тез китайски буклуци не стават за тапицерия на кенефната чиния даже!
Понеже идеи нямам, освен да си сложиш по едно одеалце на всички седалки, ще следя темата с интерес.

...или китеник... :Mr Green Fun


pistarkata
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Севлиево/София

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот pistarkata » Съб 12 фев 2011 1:06


Доста стара тема но ето нещо полезно.Натъкнах се на тапицерия за седалки , която по описание пасва за Рекаро салон:
http://autokomplekt-bg.com/magazin/index.php?cPath=71

Тапицерия Bertold тип РЕКАРО цяла (задните седалки не са разделени "увеличи картинката".),става както за РЕКАРО така и за универсални седалки.Изключително здрав плат издържащ много време,нов дизайн.
ПС: надявам се да съм бил полезен.Поздрави.


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот mufin » Съб 12 фев 2011 7:55


pistarkata написа:Доста стара тема но ето нещо полезно.
Тапицерия Bertold тип РЕКАРО цяла
ПС: надявам се да съм бил полезен.Поздрави.


Това е фирмата!!
Вече на три коли си слагам от тях и са перфектни.
Плата е специално за автомобили, няма нищо общо с ментаците, които се раздърпват и провисват. Аз обаче съм слагал само от т.нар. "спортни седалки" - всъщност са само за предните и нямат странична и задна част (заради AIRBAG). Имат модели с изкуствена кожа -черни без шарения, стоят като фабрични

http://www.piton.bg/


Потребителски аватар
unrecorded
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 май 2006 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот unrecorded » Чет 12 сеп 2013 20:41


Искам и аз да препоръчам българското взех тапицерия Bertold тип РЕКАРО от Илиянци магазин 1101,качеството за 33лв. е много добро. :th_up


levskarq77
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 18 апр 2019 9:49
Автомобил: Seat Leon 1m TDI
Двигател: ASV 2003

Re: Калъфки за седалки "рекаро"

Мнениеот levskarq77 » Съб 25 юли 2020 13:17


Здравейте, колебая се между два вида автотапицерий: https://fauto.bg/bg/tapiceriimasazhipok ... -089-.html
И
https://automaniabg.com/shop/автотапицерия-r6-bertold/

Колата е сеат леон 1м 1,9 тди 110коня.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта