проблем с мигачи

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ico83
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 22 яну 2007 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сопот

проблем с мигачи

Мнениеот ico83 » Нед 15 ное 2009 22:42


здравейте на всички от няколко дни съм собственик на голф3 93г 1.8ми та проблема ми е следния забелязах че не ми работи както трябва ръчката за мигачите за ляв трябва да се задържи с сила най-долу за да работи след това забелязах че като наискам спирачката ми миждука индикациятаза мигачите и то по към левия миждука и след това забелязах че като е пуснат някои от мигачите премигва всичко отзад мигачи и стопове и след това забелязах че като съм на мигач ми премигват и габаритите отпред и най-накрая за капак тази вечер забелязах че като не съм на контакт и натисна спирачката ми светкат и габаритите отпред (като е на контакт незнам дали е така)
ако някои има представа от какво може да е тази аанумалия ще съм му благодарен да ми каже и дали ако си сменя мехнизма за мигачите тоза каша ще се оправи ще съм много благодарен

извинявам се че така нахвърлях всичко но едва седя вече
и извинявам се ако темата не е за този раздел




Потребителски аватар
m&m16v
Мнения: 269
Регистриран на: Вто 23 яну 2007 20:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,с Герман
Контакти:

Re: проблем с мигачи

Мнениеот m&m16v » Нед 15 ное 2009 22:53


По първия проблем предполагам че ще излезе дефектно лостчето за мигачите, по втория въпрос главният виновник е масата /минуса/ на левия стоп. Провери много внимателно по голямата букса на левия стоп, и по специално кафявия кабел. Успех.


Потребителски аватар
vaso18
T.N.T.
Мнения: 2590
Регистриран на: Сря 18 юли 2007 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: проблем с мигачи

Мнениеот vaso18 » Нед 15 ное 2009 22:55


това че като натиснеш спирачка почват да мигат и светят други индикации е симптом за късо съединение най вероятно някъде отзат по окабеляването на стоповете(често срещано) а лосчето за мигача се сменя и ше се включват лесно
пс да най вече провери масата и буксите на левия стоп


ico83
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 22 яну 2007 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сопот

Re: проблем с мигачи

Мнениеот ico83 » Нед 15 ное 2009 23:33


тези дни като остане време трябва да разхвърлям да видя какво е
а някои знае ли цени на тея механизми за мигачите


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с мигачи

Мнениеот Ясер » Пон 16 ное 2009 1:16


По първия проблем - лостчето!

По втория проблем.
без контакт пускаш габарити, отиваш зад колата и гледаш кой от дватра габарита свети по-силно. Сваляш и гледаш крушката с една светлина ли е или с две. По принцип трябва да е с две светлини, защотото едната е за габарит а другата за стоп. Предполагам, че някой по погрешка е сложил крухка с една светлина, и самата пъпка на крушката прави окъсяване между двете пластинки в гнездото, от където и идва проблема. Натискаш стоп и през това окъсяване напрежението се предава и на габаритите и те светват.
Туй няма да е проблем с масата ;)

Ако обаче си пуснал мигач и примерно натиснеш стоп и отзад става като дискотека, тоест едното като мига другото изгасва и т.н.т. тогава си е чист проблем с масата.

Последна промяна от Ясер на Пон 16 ное 2009 16:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Re: проблем с мигачи

Мнениеот m2595 » Пон 16 ное 2009 11:44


^ Koлата е Голф 3, колега. :wink: Там габарит и стоп са отделно, явно се бъркаш с 4-ката.


ico83
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 22 яну 2007 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сопот

Re: проблем с мигачи

Мнениеот ico83 » Пон 16 ное 2009 20:03


m&m16v написа:По първия проблем предполагам че ще излезе дефектно лостчето за мигачите, по втория въпрос главният виновник е масата /минуса/ на левия стоп. Провери много внимателно по голямата букса на левия стоп, и по специално кафявия кабел. Успех.

голямо благодарско колега точно от тоя кабел беше всичко дори му е нагоряла леко клемата


Потребителски аватар
vaikata_milen
Мнения: 263
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли

Re: проблем с мигачи

Мнениеот vaikata_milen » Пон 16 ное 2009 20:48


на лостчето проблемът е същият,вътре е нагорял сваляш го,отваряш го е една шкурка леко го изтриваш и си готов :да:


ico83
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 22 яну 2007 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сопот

Re: проблем с мигачи

Мнениеот ico83 » Вто 17 ное 2009 22:49


vaikata_milen написа:на лостчето проблемът е същият,вътре е нагорял сваляш го,отваряш го е една шкурка леко го изтриваш и си готов :да:

не е от това разглобих го още същия ден като взех колата и ми се струва че някак си няма част от медната пластина на която лагерува лосчето като се натисне за ляв мигач



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта