Golf 5, 1.9 TDI, 105 коня, 2008 - тракане зад таблото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stoyan.gechkov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 29 апр 2019 23:05
Автомобил:
Двигател:

Golf 5, 1.9 TDI, 105 коня, 2008 - тракане зад таблото

Мнениеот stoyan.gechkov » Вто 05 окт 2021 23:51


Здравейте,

видео: https://www.youtube.com/watch?v=wIP4sHvUqyw

От лятото имам колата, след покупката ѝ направихме пълно обслужване и проверка на техническото състояние и уж всичко е добре.
От скоро обаче се чува това тракане от видеото. Започва когато дам колата на контакт, още преди да я паля, и продължава и по време на работа. При изключени климатик и парно (при включени е същата работа). Става въпрос за тихото тракане, в началото на видеото въртя ключа, за да дам на контакт и първото по-силно тракане е от него.
Интересното е, че това започна като захладня времето. Днес например в началото си тракаше така, после оставих колата на слънце и след това нямаше тракане, не знам дали е случайно.
Иначе климатикът и парното отпред от средните клапани духат доста слабо като струя, а от страничните по-силно - ако това има нещо общо.

Четох за подобни казуси и видях, че може да е от някакви моторчета, ако са развалени, но може би е нещо различно в моя случай.

Някой има ли идея от какво може да е това и как да се оправи? И ако не се оправи, дали ще се задълбочи проблемът, или просто ще продължи да си трака?




Потребителски аватар
plamingo
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 20:12
Автомобил: VW Golf 5 FSI 115
Двигател: BAG 2004
Местоположение: София

Re: Golf 5, 1.9 TDI, 105 коня, 2008 - тракане зад таблото

Мнениеот plamingo » Чет 07 окт 2021 21:10




Потребителски аватар
stoyan.gechkov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 29 апр 2019 23:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5, 1.9 TDI, 105 коня, 2008 - тракане зад таблото

Мнениеот stoyan.gechkov » Пон 11 окт 2021 7:52


plamingo написа:https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=486533

Благодаря колега! А тракането при теб по същия начин ли звучеше и ако не ги сменя тези моторчета, възможно ли е да доведат до някаква друга повреда и по-скъп ремонт впоследствие?


Потребителски аватар
plamingo
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 20:12
Автомобил: VW Golf 5 FSI 115
Двигател: BAG 2004
Местоположение: София

Re: Golf 5, 1.9 TDI, 105 коня, 2008 - тракане зад таблото

Мнениеот plamingo » Пон 11 окт 2021 8:00


По-скъп ремонт от подмяната им няма какво да стане. Просто губите комфорта от опциите на работата им. Също и това досадно чаткане от невъзможността им да сработят. При мен беше дало фира моторчето, което отговаря за клапите за обдухване на челното стъкло, и това за вътрешната рециркулация и съответно ми се изпотяваше отвътре стъклото и губех видимост!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous и 204 госта