Двусекционни фарове за голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Bioside » Пон 15 ное 2010 18:48


Колеги,искам да сложа ксенон че направо си е мъка с това което имам в момента но като отворих капачките да видя с какъв цокъл са лампите се оказа че рефлекторите ходят напред и и назад.С две думи счупени са и на двата фара опорите за реглаж наляво и на дясно.Не ми се занимава да ги правя и ще си взема нови.То и без това тези са доста потъмнели.Спрял съм се на тези модели.

:beer
BLACKendjl.jpg
g3-krst-ilkm.m.jpg
g3-krst-ilkm.m.jpg (17.49 KиБ) Видяна 5316 пъти


Моля колегите които са с някой от този модели да споделят дали са доволни и кои са най добрия вариянт за ксенон.Извинявам се на колегата че му ползвам снимките но ще се реванширам и ще си купя фаровете от него.Поздрави :beer
Прикачени файлове
hromENDJL.jpg




Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот tisho_psg » Пон 15 ное 2010 22:10


колега,ако искаш хубави фарове (в смисъл качествени) си приготви мимимум 400лв,ксенона е отделно. Моето мнение е,че е по-добре да си оправиш твойте или да си купиш здрава хела втора употреба+релета за фаровете+осрам наитбрейкър лампи (или някакви такива) и ефекта е голям.Това е личното ми мнение ;)


Потребителски аватар
zzzz323
Мнения: 42
Регистриран на: Нед 17 яну 2010 15:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот zzzz323 » Вто 16 ное 2010 6:18


Мда колегата е прав или хела или твоите фарове взимаш си лупи примерно от бмв и ги вграждаш на мястото на твоите.Поне знаеш,че ще свети както трябва.Ментетата фарове не стават. :wink:


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Bioside » Вто 16 ное 2010 7:54


Така е но 700лв инвестиция си е направо много :evil: Моите и да ги оправя пак пак няма да светят.Рефлекторите им не стават.Харесват ми тези от втората снимка с визията на четворката и като се има впредвид че ксенона не нагрява толкова много се надявам че ще изкарат няколко години.За втора употреба не съм се замислял но и това не е лошо като идея.Ще проверя по автоморгите но при нас има малка конкуренция и голям гъмсъзлък :D Поздрави :beer


Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Мнения: 283
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Вто 16 ное 2010 10:23


Колега ,аз съм с такива като на втората снимка самоче Hella и съм без ксенон... супер доволен съм :) :banana


Потребителски аватар
iurimil
Мнения: 244
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот iurimil » Вто 16 ное 2010 12:37


Прочети тези теми : viewtopic.php?f=11&t=230829&hilit=%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B8
и viewtopic.php?f=53&t=201704&hilit=+%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B8
Това е добър начин за поставяне на ксенон, а за Голф 3 има даже да се продават кристални стъкла за по 30-40 лева комплекта така, че няма да търкаш нищо и рефлектора може да е в цвят който ти си пожелаеш без значение от моментното му състояние.Съотношението цена/качество е перфектно, а и най-вече това е правилния вариянт.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот djshomi » Вто 16 ное 2010 15:35


Ако са китаиски бягаи от тях като покараш малко на фарове и се поратопи оплатнението и почва да влиза вода трябва да им правиш бг тунинг с силикон иначе 2 години и нови.Купи си за 60 80 лв хела втора ръка и хубави крушки не се занимаваи с глупости.


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот MaRtiNsKi » Вто 16 ное 2010 15:49


Ако си китайски бягай от тях - бла бла бла .... Стига с вашите простотии :evil: Не всеки има вашите пари та да купува фарове от 500 лв ! Аман ....Карам с китайки от илкомотор (голф 4 фейс ) вече 4 месеца и мога да кажа,че са перфектни... не се пълнят с вода както казвате и светят с ксенон перфектно....в дъжд,порои та даже и сняг нямаше никакъв проблем... даже и ангелски очи си сложих и станаха още по готини!!!!!!!!


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Bioside » Вто 16 ное 2010 16:10


Няма проблем за тунинга със силикон :) Рефлекторите да са добри и да не изгарят от топлината това се иска.

MaRtiNsKi,Тези ще са.Стоят много добре на колата.Благодаря на теб и на всички колеги които помогнаха.Поздрави :beer


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Exell » Вто 16 ное 2010 18:31


Само за информация , карам с тайвански (явно са по-гот от китайските) вече 6 години :shock :shock :shock :shock Силикон не съм слагал , не са гръмнали , не съм се запалил ...... баси късмета :twisted: Е немам ангелски очи (вече) , но станаха по-готини mhihi mhihi
Колега тия първите са с лупи , не би трябвало да се притесняваш за рефлекторите. :beer


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Escap3 » Вто 16 ное 2010 22:56


хах свидетел съм на MaRtiNsKi фаровете си светят идеално, но той ги е карал само с ксенон, за обикновенни крушки незнам


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот tisho_psg » Сря 17 ное 2010 9:24


На моята кола единия фар е сменян.Сега съм с един двусекционна Хела и един двусекционен Депо.Депо е сменян малко преди да взема колата,личи си му че е почти чисто нов.Нека някой ако знае да каже тези Депо китайски ли са?
Изводите ми са следните:Хелата няма забележки,Депо-то не се пълни с вода,рефлектора си е на мястото с непокътнато покритие (нямам ксенон)не съм го мазал с силикон.
НО-разлика в осветляването на депото и хелата има от тук до небето,разлика с сглобката и в детайлите е от тук до небето.Наскоро си слагах крушки осрам силвърстар и като закопчах крушката на хелата и сложих кабела за захранването всичко заспа.На депото самата крушка леко хлопа в цокъла си,след това като и сложих кабелчето за захранване с ток също е хлабав и в резултат не прави хубав контакт-лампата мърда и свети по-слабо.
За мен от този опит който имам евтините (и китайски) фарове са боклуци :не:


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот Bioside » Сря 17 ное 2010 16:58


DEPO са тайвантско производство.Не ми хареса покритието на рефлектора някак си стои по мътно от Хелата и китайските реплики от снимките.За цена 55лв за бройка толкова. :beer


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот djshomi » Чет 18 ное 2010 15:53


Колеги знаещи я прочетете тази тема от поло раздела.
viewtopic.php?f=7&t=160896


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Двусекционни фарове за голф 3

Мнениеот MaRtiNsKi » Чет 18 ное 2010 17:32


И кво като не са с метални рефлектори????? Светят ли с ксенон? Светят! И да изкарат 2 години,ще са си избили парите... Ти ако ако не обичаш китайките и си паралия купи си и от 1000лв... тва е положението :) Не всички имаме пари за да си купуваме Хелли и такива ... Поздрави и нищо лично ....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта