Микро ключета

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Краси Кунчев
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Микро ключета

Мнениеот Краси Кунчев » Чет 29 сеп 2011 18:15


Здравейте колеги. Знам, че темата с микро ключетата е до болка позната на всички нас. Аз също имам проблем с микро ключето на предна лява врата. Скоро един майстор ми сподели, че ключето което е отговорно за плафона на вратата (и не само), за да не се сменя цялата брава може да бъде изведено отстрани на вратата (подобно на Г3). По този начин секвали всички проблеми. Та въпросът е някой правил ли е тази манипулация за да сподели инфо. Благодаря




Потребителски аватар
Limp
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnitsa

Re: Микро ключета

Мнениеот Limp » Чет 29 сеп 2011 20:39


Аз съм скептичен, че може да се извади от някъде без да се разглоби цялата врата, но ако някой знае нещо ще е полезно. На мен преди няколко дни отказа да ми работи ключето и на пасажерската предна врата. Сега и двете предни врати не работят :(


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Микро ключета

Мнениеот enigma79 » Чет 29 сеп 2011 20:54


Limp написа:Аз съм скептичен, че може да се извади от някъде без да се разглоби цялата врата, но ако някой знае нещо ще е полезно. На мен преди няколко дни отказа да ми работи ключето и на пасажерската предна врата. Сега и двете предни врати не работят :(

За какво да си скептичен,все пак трябва да отива кабел до това микроключе и съотвено го намираш по цвета,след това го прекъсваш където ти е удобно и сиго слагаш новото ключе там където искаш mhihi Защо да даваш пари на майстор за тази проста процедура :012:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Микро ключета

Мнениеот joker » Чет 29 сеп 2011 21:27


enigma79 написа:
Limp написа:Аз съм скептичен, че може да се извади от някъде без да се разглоби цялата врата, но ако някой знае нещо ще е полезно. На мен преди няколко дни отказа да ми работи ключето и на пасажерската предна врата. Сега и двете предни врати не работят :(

За какво да си скептичен,все пак трябва да отива кабел до това микроключе и съотвено го намираш по цвета,след това го прекъсваш където ти е удобно и сиго слагаш новото ключе там където искаш mhihi Защо да даваш пари на майстор за тази проста процедура :012:

Ако видиш какво представлява това микроключе и къде се намира ще разбереш,че не е толкова просто...А да си пробиваш допълнително купето за второ ключе и да нарушаваш чудесното антикорозионно покритие на Г4(едно от най-големите му достойнства) пък е съвсем неоправдано.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Микро ключета

Мнениеот enigma79 » Чет 29 сеп 2011 22:12


joker написа:
enigma79 написа:
Limp написа:Аз съм скептичен, че може да се извади от някъде без да се разглоби цялата врата, но ако някой знае нещо ще е полезно. На мен преди няколко дни отказа да ми работи ключето и на пасажерската предна врата. Сега и двете предни врати не работят :(

За какво да си скептичен,все пак трябва да отива кабел до това микроключе и съотвено го намираш по цвета,след това го прекъсваш където ти е удобно и сиго слагаш новото ключе там където искаш mhihi Защо да даваш пари на майстор за тази проста процедура :012:

Ако видиш какво представлява това микроключе и къде се намира ще разбереш,че не е толкова просто...А да си пробиваш допълнително купето за второ ключе и да нарушаваш чудесното антикорозионно покритие на Г4(едно от най-големите му достойнства) пък е съвсем неоправдано.

Малко да поясним че ключето е завряно на такова място където слънце не огрява(не е отзад mhihi ) и точно там на това място трябва да влизат кабелчета,това е така освен когата е с wifi mhihi В този случай е с кабел и просто трябва да се разбере кой тип цвят е точния за ключето и съответно да се добави към чудесната немска направия и малко побългаряване,като се има напредвид че за второто няма да се ползва тел и пирон mhihi


Потребителски аватар
Краси Кунчев
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Микро ключета

Мнениеот Краси Кунчев » Пет 30 сеп 2011 11:36


Колеги нещата се оказаха не такива каквито изглеждат. Днес закарах колата при едни електричари да ми слагат ДРЛ модул (и за това ще споделя впечатление) и се заговорихме за горепосочения проблем. Там едното момче ме разпитва за това ключе. Аз му разказвам-отваряш вратата плафона свети и всички функции свързани с микро ключето работят, като постои отворена вратата изгасва всичко-значи е счупено. Тогава майстора ме пита - знаеш ли че колата ти има таймер? Е нямаше нужда да отговарям, всичко става ясно, просто аз съм се заблудил, защото, като купих колата това микрокюче не работеше. Аз го смених, но сега реших, че пак полудява. За мен извода от тази тема е, че все пак начин с допълнителен ключ явно има и това, че имаме и такава екстра (таймер) в нашите обични колици. Дано това инфо е полезно и за други незнаещи, като мен.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Микро ключета

Мнениеот icefire » Пет 30 сеп 2011 15:07


А след колко време изгасват?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Микро ключета

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 30 сеп 2011 15:17


Аз също много умувах над дилемата да сложа външно ключе.Смяната на оригиналното си иска разглабяне на кори и т.н. което освен ,че е пари е свързано с възможност от чупене на щипки и т.н.Освен това външното може да се направи доста културно - копува се такова от Г3 прави се една малка дупка от вътрешната страна(гниене посмъртно няма да има освен това можеш да го мацнеш с нещо за студено поцинковане),а кабела да прекараш в прага.Всичко може да стане 1:1 спрямо Голф 3.Тогава се замисли за кво им е било да го вкарват бравата иот ФВ и самите те да си качват цената на продукта :? .След 1 зима с Г4 разбрах каква е целта -да не замръзва и кондензира ключето.Не знам при вас как е ,но аз докато бях с Г3 постоянни рпоблеми с въпросното ключе и към централното - веднъж даже се самозаключи докато колата беше с включен мтоор да загрява :banghead: И айде марш при Ваското :lol: .Сега не ми бачка на пасажерската врата ,ама там зумер на фаровете няма и не ми пука.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Микро ключета

Мнениеот van4ooo » Пет 30 сеп 2011 15:22


Мисля братушките имаха и снимков материал точно по темата с бутон от Г3(може да се изведе).При отворена врата и моите плафони гасната след около 10-15мин.(по спомен).


Потребителски аватар
Краси Кунчев
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Микро ключета

Мнениеот Краси Кунчев » Пет 30 сеп 2011 17:01


Не съм засичал време. Приблизително 1мин.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта