Светлините за задна скорост не ми светят..

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот golfmk1 » Сря 02 ное 2011 9:48


Какви 25 лева, какви червени туби :lol: 5 лева струва.Е вярно е китайче ама ти за 5 лева си се вкарал в страшен филм :063: Предпочитам да го сменям всяка година отколкото да опъвам някви жици дето не се знае дали няма да си запаля колата :banghead: Между другото оригинален е 25 лева :wink:




Потребителски аватар
zvera92
Мнения: 558
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 23:43
Автомобил: Vw Passat
Двигател:
Местоположение: София

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот zvera92 » Сря 02 ное 2011 12:22


Koлега antonco аз бях направил същата процедура,когато искам да си светкам назад светлините,НО искам да си е както си беше,като включа на задна да светка.Обаждах се в ЕВРО 07 някъв италиянски каза че е,в което се съмнявам 7,50лв.бройката.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот stefan4o » Сря 02 ное 2011 12:50


antonco написа:Кви 4лева бе ?! :shock
На мен ми светеше постоянно светлината за задна. Сложих друг датчик от старата кола светеше няколко дни после не искаше. Със стария светеше постоянно пък с новия когато реши. Ходих до магазин за авточасти . Нов датчик и то някъв турски 25лв..!?!!!?!?!?!?!?!?!!!%$$#%$%^@#$@!$%#^%$^%
Сега на колегата да кажа. Свали си твоя датчик напръскай го със смазка. Натискай няколко минути топчето на датчика да се раздвижи. Пробвай дали има промяна. При мен нямаше и взех един прекъсвач = 1.50лв, Кабел 2м = 0.80лв. Две кабелни обувки = 0.10лв, 20 минути работа и си го направих с копче. Сега даже и да правя нещо зад колата примерно да свалям нещо от багажник-а паля крушките и ми свети доста силно :mrgreen:
Когато решиш че ти трябва го пускаш. Няма разваляне и изгаряне. Много е удобно. Всички съседи като видяха и ме накараха и на тях да правя тази процедура mhihi

Цялата тая галимация с копчета и щуротии за едни 5-6 лева????? :screwy


Потребителски аватар
antonco
Мнения: 303
Регистриран на: Вто 24 ное 2009 18:38
Автомобил: Golf 2
Двигател: RP

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот antonco » Сря 02 ное 2011 13:08


Вие сте луди ве. Като ви казвам че ми обявиха такава цена а така или иначе ми бяха под ръка тия кабели и копчета си го направих. Нито ми е трудно нито пък безполезно . Никви галимаций никви филми. Работата е елементарна и стана за 15 минути. На вас може да изглежда сложно и да си давате 5-те лева всеки месец. Мен неме е*е, просто предлажих на колегата алтернативен вариант. Аз несам - вас нито пък искам да бъда. Айде със здраве.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот golfmk1 » Сря 02 ное 2011 13:29


Случайно имам представа кое колко струва :lol: Ти ако искаш цялата кола си увий в каквито искаш жици :kissy:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот stefan4o » Сря 02 ное 2011 13:50


antonco написа:Вие сте луди ве. Като ви казвам че ми обявиха такава цена а така или иначе ми бяха под ръка тия кабели и копчета си го направих. Нито ми е трудно нито пък безполезно . Никви галимаций никви филми. Работата е елементарна и стана за 15 минути. На вас може да изглежда сложно и да си давате 5-те лева всеки месец. Мен неме е*е, просто предлажих на колегата алтернативен вариант. Аз несам - вас нито пък искам да бъда. Айде със здраве.

Може да ти обявят каквото си искат. Аз даже моя датчик го купих от колегата голфмк1 мисля беше от сорта на 5 лева с отстъпката. Реално толкоз струват китайците, на малко по-"марковите" фирми са от порядъка на 15-18 лева и то без отстъпка.


К71
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 07 яну 2023 12:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот К71 » Съб 07 яну 2023 18:52


Здравейте! Имам Поло 1.4 тди 2007-ма година. Светлината за заден ход не ми свети. Крушката е нова, бушоните са всички сменени... Преди месец една сутрин като давах на заден ход, изненадващо ми светна. Но това беше, след като беше валял доста дъжд. Та въпросът ми е...Къде точно се намира този датчик, за да мога да го сваля, почистя, и евентуално да го сменя с нов? Предварително благодаря!


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Светлините за задна скорост не ми светят..

Мнениеот vladovelin » Пон 09 яну 2023 21:22


Трябва да е на скоростната кутия и е с два проводника.
Ако има и втори датчик с три проводника той е за отчитане на скорост.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], mrsch66 и 242 госта