термостат

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 19:30


как да разбера дали термостата е з асмяна ? клоата е голф 3 1.8 АБС .започна много трудно да достига темератураот 85 гр. особебно сега когато започна да става студено, а иначе лятото минава 90гр. търсих с търсачката но там колкото хора толкова и различни мнения. точно за моя проблем не на намерих отговор. питам и дали смяната е лесна тъй като съм с климатик и хидравлика. налага ли се да се свалят хидравлична помпа и водна помпа. :roll:




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: термостат

Мнениеот stefan4o » Сря 16 ное 2011 19:38


Сигурно има 20 теми за термостати, за проби, за датчици, за показания на табло и т.н. Как пък не можа да синтезираш кое точно ще ти помогне да си разрешиш случая не знам. Закарай си колата на майстор да си каже мнението, но не на "майстор", ами на такъв без кавичките.
еми нали затова питам , едийн майстор казва че е нормално друг казва че трябва да се смени , е накой да вяряам

Не зная майсторите как точно са преценили, но един от тях не е прав, тъй като мненията им НЕ се припокриват. Ако искаш сам да си разрешиш проблема, ползвай търсачката и си набави необходимите пособия за пробите.

Последна промяна от stefan4o на Сря 16 ное 2011 19:48, променено общо 1 път.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 19:46


еми нали затова питам , едийн майстор казва че е нормално друг казва че трябва да се смени , е накой да вяряам :roll:а забравих да добавя че колата е газова ако има значение


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: термостат

Мнениеот pesho_sl » Сря 16 ное 2011 19:50


Палиш колата и следиш кога започва да ти се стопля долния маркуч на радиатора. Когато започне да стопля виж показанията на таблото. Ако започва да топли почти веднага след запалването на двигателя - сменяш, ако не - си караш с настоящото термостатче. Общо взето е това. :deal
П.П. Но в това студено време трудно се затопля и самия двигател, имай и това в предвид.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 19:57


TiL написа:Най-лесно според мен за усеща като подкараш колата извънградско! Стрелката за температурата на водата ако се отклони от 90... Сменяй!
почти не достига 90 гр. вс тудено време извън градско


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 19:59


pesho_sl написа:Палиш колата и следиш кога започва да ти се стопля долния маркуч на радиатора. Когато започне да стопля виж показанията на таблото. Ако започва да топли почти веднага след запалването на двигателя - сменяш, ако не - си караш с настоящото термостатче. Общо взето е това. :deal
П.П. Но в това студено време трудно се затопля и самия двигател, имай и това в предвид.

имаш предвид долния маркуч които влиза в радиатора ли?


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 20:18


TiL написа:Ми под почти ако нямаш в предвид 87-88С значи си за смяна на термостат :)
И да се уточна... говоря, че не трябва да пада от 90 при нормално каране, а не да пукаш двигателя от газ и тогава да вдига и поддържа 90С

едит:
Ако ще сменяш термостата, внимавай какъв ще вземеш :)

какъв трябва да Е ? предпочитани марки , цени ? :cry:


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: термостат

Мнениеот pesho_sl » Сря 16 ное 2011 20:38


automan написа:имаш предвид долния маркуч които влиза в радиатора ли?

Точно него ... При мен пък друго се получи - първо ми показваше малко повечко от 90 - около 95 - това по нагорнища и градско; после изведнъж стрелката не мърдаше от 70 извънградско. Реших да сменя теремостата - смених го - след това покарах малко (градско във Варна, трябваше да отида да видя Астрата на един приятел) и взе да стига пак към 70 градуса. Помислих си, че и тоя термостат не става - да ама не - точно на 70 градуса (тъкмо и слязох от колата без да я гася) перката се включи. Ама аз съм си за смяна на температурния датчик. Може и от него да те лъже (не казвам, че е точно от него) Чел съм доста из форума и колегите казват, че до 95 е нормално уж (аз съм стигал и 100, скоро ще сменям гарнитурата на главата и датчика и ще пиша какво става с температурата на "голфи"). Най-точно се мери температурата с ел. термометър. За това ако имаш някакви опасения, вземи измери температурата на водата с такъв термометър. :beer
П.П. Аз карам с Walher. Мисля, че и на Behr са хубави. То си е малко до късмет с тия термостати като цяло.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 20:44


еми ето за това питам кой от какво е патил защото ,четах че има големи проблеми с тия теростати. иначе лесно ли се сменят ще се справя ли сам или да я карам на няки ,,майстор'' :cry:


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: термостат

Мнениеот pesho_sl » Сря 16 ное 2011 21:52


automan написа:еми ето за това питам кой от какво е патил защото ,четах че има големи проблеми с тия теростати. иначе лесно ли се сменят ще се справя ли сам или да я карам на няки ,,майстор'' :cry:

Аз лично го сменям като свалям динамото и свалям тялото на водната помпа, като нея не я махам (то няма и смисъл mhihi ) - така ми е по-лесно - самото термостатче е в едно тяло отдоло, което се развърта с ключе 10.. Някой я сменят като откачат хидравликата и лягат под колата, ама на мен не ми се лежи под колата, отгоре ми е по лесно. Но ако сменяш отгоре се сменя и още едно О гумено уплетнение, то си има в комплекта (поне при мен имаше). Не е много трудно, зависи дали по принцип си развиваш гайчици и болтченца, и ти се занимава. Аз съм от тия които обичат да си човъркат. Правил съм го два пъти това с термостата и веднъж съм сменял водната помпа. Това е. Успех! :beer


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Сря 16 ное 2011 22:21


значи отдолу само се сваля хидравликата ипо сле се сменя и термостата :roll: изтича ли антифриза после трябва ли да обезвъдушавам зялата уредба :roll:


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: термостат

Мнениеот Благовест » Сря 16 ное 2011 22:25


Желателно е да си налееш нов антифриз. :)
viewtopic.php?f=1&t=27559&hilit=%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82+%D0%BA%D0%B0%D0%BA+%D1%81%D0%B5+%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F Ето и темата :) За това животно-термостата :)


Потребителски аватар
ozyrus
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: термостат

Мнениеот ozyrus » Чет 17 ное 2011 11:29


automan написа:значи отдолу само се сваля хидравликата ипо сле се сменя и термостата :roll: изтича ли антифриза после трябва ли да обезвъдушавам зялата уредба :roll:

Системата е самоубезвъздушаваща се,ако не ти се вкарва във филм отиди на майстор не вярвам да ти вземе повече от 20лв,(манипулацията трае 20тина минути).Сиреч с термостата стават 50лв.Иначе ако ти се занимава сам, по удобно е на канал.Колкото до термостата или Бер или Валер.


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: термостат

Мнениеот automan » Чет 17 ное 2011 16:25


днес смених термостата с беер 87гр. и ето какво се получи. перката включва на 70 гр. защо така :roll:


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: термостат

Мнениеот pesho_sl » Чет 17 ное 2011 16:53


Май не си четеш коментарите внимателно :beat_butt2 шегувам се mhihi ... Май си за температурен датчик. :beer Съдя по моя идентичен проблем.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexspade и 62 госта