антифриз - смесване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: антифриз - смесване

Мнениеот nikson85 » Чет 09 фев 2012 11:31


антифриз да се пресича :063: ай стига бе :063: били обяснил някой какви са последиците от пресичане на антифриза :063:
би било лошо ,ако нямаш антифриз. аз вече крам с един от 4 години и към 80 000км доливам само чиз антифриз от синия. изобщо не съм обръщал внимание какъв цвят са ми сипали , май като го гледам един такъв оранжев изглежда :Mr Green Fun , ама кара четвърта зима вече. няма какво толкова да му се кахъря карай смело тя колата утре може и да те остави и после ще те е яд само където си дал толкова разходи.




Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: антифриз - смесване

Мнениеот kcars » Чет 09 фев 2012 16:31


Не става дума за пресичане. :beer


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: антифриз - смесване

Мнениеот muns61 » Чет 09 фев 2012 16:36


kcars написа:Не става дума за пресичане. :beer

А за какво става дума?


Потребителски аватар
dxd
Мнения: 1174
Регистриран на: Съб 11 фев 2006 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: антифриз - смесване

Мнениеот dxd » Чет 09 фев 2012 18:00


muns61 написа:
kgdim написа:
dxd написа:
muns61 написа:
vilden написа:Г11 и Г12 се пресичат. Ако пише Г12, като сипеш Г11 той действа по-агресивно към охладителната система, защото не е предвидена за това. Ако няма значение какво сипваш, нямаше да го пише.

Би ли обяснил, в какво се състои разликата в охладителните системи, предвидени за различните видове антифриз? Много ще е интересно.

Потърси във форума и ще намериш отговор-Г12 е за по-новите коли с алуминиеви блокове,а синия е доста по-агресивен при такива блокове и прави мизери-той си е за старите чугунени блокове :arrow:

:да: A след 2004 или 2005 са с лилав G12+

Демек, новите алуминиеви блокове са по-лабави от старите алуминиеви глави? :D Че някои производители имал алуминиеви блокове още от времето, когато на фолксвагените не е имало радиатор, да не говорим за антифриз.
Ами алуминиевите радиатори, те по-кирливи ли са след нам коя година?
Основната причина се нарича ЕКОЛОГИЯ, да се избегнат етиленгликолите и подобни. Останалото е приказки за широката публика.
До този момент пресичане от смесване на антифризи не съм видял, освен ако не е попаднало масълце. А повярвайте, доста съм видял и отдавна не вярвам само на написаното в мануалите.

Нямам намерение да те образовам,а като чета и поста ти и ти нямаш,всичко си знаеш така,че да не ти пука :arrow:
Пп и никъде не съм казал кой блок е по-лош и прочие,но правиш логическа верига :D


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: антифриз - смесване

Мнениеот tdi fen » Пет 25 дек 2020 12:25


темата е стара,но да попитам колата е с g12 розов на hepu мога ли да долея към него лилав който febi g12+ ?


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: антифриз - смесване

Мнениеот vandu » Пет 25 дек 2020 14:10


Не е препоръчително.
На мен ми се пресече, появиха се парцали. Не съм имал проблеми с охлаждането или замръзване, но си имаше парцалки в продължение на 2г. Чак преди месец четох че не е препоръчително и при смяна на тройник го подмених целия.

Сега съм изцяло с 12+
Изображение



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 220 госта