Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Hristov838
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 01 май 2008 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Бяла Слатина

Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Hristov838 » Нед 19 фев 2012 16:08


Имам известни подозрения, но все пак ще споделя. Усещам неприятен мирис на изгорели газове и то само когато съм спрял на място, в движение няма проблем. Преди два месеца карах колата на ремонт на гърнетата /премахване на катализатор/, при което след това забелязах, че тръбата, от която излизат газовете вече е 3-4см. под задната броня навътре. Възможно ли е това да е причината. Не се чуват някакви шумове от пробити гърнета или нещо подобно. Ако това е проблема как да се справя с него?




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Dpop » Пон 20 фев 2012 14:01


Първо огледай и ослушай частта от генерацията около вече премахнатият катализатор. Ако има и малка не добре стегната със скоба/заварена част ще влизат изг. газове в купето, когато си на едно място и е вкл. вентилатора за обд. на купето.
Ако решиш удължи с парче последната тръба, така че да стане както е било преди. Може и от автоморга направо да ти дадат някое избушено крайно гърне и да изрежеш накрайника.


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Gencho87 » Пон 20 фев 2012 14:10


Точно заради това, че е малко навътре края на ауспуха е причината да ти влизат газове вътре, като си на място. Преди като работих в сервиз за ремонт на изпускателни системи реших да си сложа по-широки накрайници отзад. За целта отрязахме двете тръби от самия край на последното гърне, за да се получи по-добре и шефа ми каза, че е по-добре края на ауспуха да излиза една идея /съвсем малко/ от бронята, в противен случай ако е по-навътре /както при колегата/ ще връща газове вътре.
Съмнява ме, че като са ти рязали катализатора не са уцелили точния размер на заместващата тръба /ако изобщо са сложили такава/ и от мястото на среза назад всичко ти е под напън, което води до преждевременно скъсване на тампоните. Хубаво е да се огледа как е направен ремонта и ако не е наред да се вземат някакви мерки. Успех :beer

ПП. допълнителен фактор е вече и ако не е направена качествена заварка на мястото на катализатора.


Потребителски аватар
Hristov838
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 01 май 2008 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Бяла Слатина

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Hristov838 » Пон 20 фев 2012 21:29


Благодаря за отговорите! Мисля, че тръбичката трябва да се удължи. Като го направя ще пиша пак дали проблема е решен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот kris11 » Вто 21 фев 2012 11:24


Gencho87 написа:Точно заради това, че е малко навътре края на ауспуха е причината да ти влизат газове вътре, като си на място. Преди като работих в сервиз за ремонт на изпускателни системи реших да си сложа по-широки накрайници отзад. За целта отрязахме двете тръби от самия край на последното гърне, за да се получи по-добре и шефа ми каза, че е по-добре края на ауспуха да излиза една идея /съвсем малко/ от бронята, в противен случай ако е по-навътре /както при колегата/ ще връща газове вътре.
:да:

На Шарана изходната тръба на задното гърне някъде на около 1 педя навътре от задната броня и е обърната към задно дясно колело и леко надолу.Така си е фабрично Прави ми впечатление когато спра на светофар и има лек вятър газовете идват към предницата .


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 716
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот hristodj » Вто 21 фев 2012 11:40


Има и друго.Аз живея покрай река и винаги има някакъв вятър.Често като духа отзад колата вентилатора засмуква изгорели газове който вятъра вкарва под купето.


Потребителски аватар
EvankoIII
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 18 авг 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот EvankoIII » Вто 21 фев 2012 13:02


А може да е и скъсана или откачена гумена тръбичка за картерните газове, поне при мен беше така.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Exell » Вто 21 фев 2012 16:35


Hristov838 би ли споделил в темата , след като решиш проблема . Мерси предварително :drunk


Потребителски аватар
Hristov838
Мнения: 101
Регистриран на: Чет 01 май 2008 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Бяла Слатина

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот Hristov838 » Сря 22 фев 2012 20:32


Ще споделя, само да допълня, че вчера забелязах, че маркучето на картерните газове е пробито и смачкано в средата...като го сменя ще пиша. Може и от него да е.


Потребителски аватар
if4oo
Мнения: 322
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 15:02
Автомобил: GOLF 4 VR6T
Двигател: AUE
Местоположение: pleven

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот if4oo » Сря 22 фев 2012 20:39


и аз ще следя,че и при мен е едно към едно като при теб


Потребителски аватар
kareto84
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 02 ное 2009 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот kareto84 » Чет 23 фев 2012 1:42


EvankoIII написа:А може да е и скъсана или откачена гумена тръбичка за картерните газове, поне при мен беше така.

Колега,и аз имах твоя проблем допреди 2 седмици и решението беше подмяна на въпросната тръбичка(или по-скоро е маркуч). Не успях да си намеря по-евтин вариант и си взех оригинална за 43.60лв :screwy ,но сега дишам свеж алпийски въздух :063:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот kris11 » Чет 23 фев 2012 10:54


Hristov838 написа:Ще споделя, само да допълня, че вчера забелязах, че маркучето на картерните газове е пробито и смачкано в средата...като го сменя ще пиша. Може и от него да е.


Че не ти ли и омаслява много и да спада нивото на маслото от този маркуч ??
Ако е на Поло виж в раздела Поло бях пуснал номера на тази джаджа за мотор АЕЕ -взех го за 18 лв.


Потребителски аватар
EvankoIII
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 18 авг 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот EvankoIII » Сря 07 мар 2012 15:33


kareto84 написа:
EvankoIII написа:А може да е и скъсана или откачена гумена тръбичка за картерните газове, поне при мен беше така.

Колега,и аз имах твоя проблем допреди 2 седмици и решението беше подмяна на въпросната тръбичка(или по-скоро е маркуч). Не успях да си намеря по-евтин вариант и си взех оригинална за 43.60лв :screwy ,но сега дишам свеж алпийски въздух :063:



Сложих обикновен градинарски маркуч :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kareto84
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 02 ное 2009 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот kareto84 » Пет 09 мар 2012 19:07


ewanko написа:Сложих обикновен градинарски маркуч :Mr Green Fun[/quote]
Колега,я сподели как го направи този фокус,при положение че краищата на въпросния маркуч са с различен диаметър в отвора :lupe


jodata222
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 19 апр 2023 12:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Влизат газове в купето /само когато съм на едно място/ Голф3

Мнениеот jodata222 » Сря 10 май 2023 14:02


Имах същия проблем с моят голф 4 оправи се като закарах да сменят меката връзка - 170лв



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта