Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
blaopunkt
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот blaopunkt » Пон 19 мар 2012 23:47


Голфа е 2-ка 1.6 блъсна ме един дето връщаше назад... щетите са основно по моята лява страна,като почнеш калника е върху капака,капака,вратата и колелото ми е леко изместено смисъл горния край е леко влязъл навътре един вид се разкикерила.... какво може би му има и какви пари ще ми струва и изобщо ще стане ли кола от това...




Потребителски аватар
anrivatenen
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 01 окт 2011 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот anrivatenen » Пон 19 мар 2012 23:50


най-вероятно е крив амортисьор това е за наклона на гумата и нови тенекии тези които си описал,това може да се каже без снимки


Потребителски аватар
plamenpet81
Мнения: 353
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:27
Автомобил: Vento
Двигател: ABS
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот plamenpet81 » Пон 19 мар 2012 23:53


Колега като за начало трябва да погледнеш какво е положението със шенкела дали е крив,какво е положението на носача дали и той не е крив там където е удара,амортисьора и тампона на макферсона и шарнира дали и те са наред.Капака и калника ако са много зле си взимаш втора употреба.Много зависи в какво състояние са изброените неща.


blaopunkt
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот blaopunkt » Вто 20 мар 2012 0:10


за тампома съм сигурен,той си беше за смяна,шенкела незнам ако е крив... за ма едим познат полото искаха 80 лв,другите часте незнам още нищо не съм свалял,утре ще идва майстор,ще идват и от застрахователната компания да описват... просте не съм сигурен дали ще опишат сичко както трябва


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот emo-gar » Вто 20 мар 2012 9:07


За "търкалото"- където е хлътнало навътре-поддал е ботуша,егати връщането назад...!


Потребителски аватар
tanoman
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 13:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот tanoman » Вто 20 мар 2012 9:39


Според мен би трябвало да се разбереш със застрахователи ако излезе още нещо скрито, като последствие от удара да ти го добави към щетата. Сигурен съм че има такава опция. За съжаление при такива щети, почти винаги излизат "подводни камъни", но стават ясни едва след като се качи колата на стенд за проверка на геометрията.

Успех!


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот emo-gar » Вто 20 мар 2012 22:24


Щом ще описват,пишат се само видимите щети.Би трябвало да се извикат на тъй-нареченият "втори оглед" на място в сервиза при отстраняване на щетите.Много зависи от човека който ще ти го прави,но повечето имат опит (някакъв) със застрахователи.Най- лошият вариант е да смениш калник,боя ,носач ...и да те карат на стенд -та да се "докажело" кривина в геометрия,а не "оптическа" измама от крив калник (например).Плюсът в случая е,че има от кого да си търсят вземанията-предполагам е заведена щета по Г.О. на виновния,това мисля е по-правилният подход от ползване на собствено Каско(ако имаш изобщо такова де).Всичко това го пиша от личен опит,по доволен съм бил от ползване на Г.О.(когато не съм виновен),отколкото Каско(поне докато имах такова)


blaopunkt
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот blaopunkt » Сря 21 мар 2012 0:22


Мерцедес Ц220 ме удари,естествено в него некъв добре облечен бизнесмен беше,да има заведена щета по Г О неска идваха на втория оглед,след като майстор ми беше свалил подобието на калник и гумата,описаха калника вратата подкалника шенкел маншон на каре и амортисьор,само незнам понеже не са писали боя,дали я включват и нея или не,интересното е че носача е здрав


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот ktamen » Сря 21 мар 2012 0:44


За стари коли плащат 40% от цената ( и и таблицата с цените е твърде занижена). Дори тези цени са предостатъчни да си купиш читави части от обявите във Форума (аз продадох един носач за 5лв и все още продавам втория за същата огромна сума mhihi).
Измери с рулетка разстоянието между двата предни ботуша на твоя и на някой друг голф :!: Ако твоето разстояние се окаже по-малко ги извикай пак за оглед и си търси друг голф.
Не знам в какво състояние е била колата ти преди удара и дали ще те устроят парите, които ще ти дадат, но би трябвало да ти дадат поне 300 - 400лв. А това е пазарната цена на половината голфове.
Преди две години имах ПТП, щетите бяха: Фар, калник, броня, решетка и мигач и от Булинс ми платиха 250лв. Седмица преди това имах подобно ПТП, но от другата страна и другия шофьор ми даде 140лв (той нямаше повече, а ми стана симпатичен). Всъщност смених само фаровете, мигачите и единия калник. Целия голф го бях купил няколко месеца преди това за 500лв.


blaopunkt
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Колеги блъснаха ме,подсказвайте..... Голф 2

Мнениеот blaopunkt » Сря 21 мар 2012 23:12


амиии преди сблъсъка нищо му нямаше здрав беше,но иначе благодаря за съвета за ботуша още утре ще премеря... дано да не се окаже нещо по-сложно,че ми е мъчно да го дам за желязо :(



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта