Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Температурен датчик на климатик Диавия - решение!

Мнениеот boro7777777 » Чет 12 юли 2012 15:09


Mерси още веднъж колега Alex_ace!!!Спести ми много време с твоето мнение. :applause: :applause: :applause:
Значи,направих както ми каза.Свалих кората под жабката и извадих датчика и сега климатикът бачка постоянно!!!Няма никакво прекъсване и всичко е идеално като цяло.Датчикът е една алуминиева твърда жица.Ако я бях извадил наполовина сигурно щеше да се изключва през по-голям интервал от време,но предпочитам да си работи постоянно. :)
Ето направил съм и снимки някой ако има същия проблем. :beer

Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот boro7777777 » Вто 17 юли 2012 21:56


Колеги,пак съживявам темата. :D
Значи,днес замерих температурата на климатика и останах малко изненадан.
Преди да махна въпросния датчик,температурата от средните духалки не можеше да падне под 5 градуса.Сега термометърът показва -15 градуса на втора степен scare

Това нормално ли е?Може ли нещо да се прецака нещо по инсталацията?

Замерването го направих преди час.
Ето снимка първо само на вентилатора
Изображение

Ето и с климатик работил някъде около 5 минути

Изображение


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот parno » Сря 18 юли 2012 9:44


я му смени батерията на тоя измислен термометър mhihi и тогава пак пробвай
ако по някаква случайност станат -15 едва ли ще си държиш така ръката срещу духалката


Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот boro7777777 » Сря 18 юли 2012 12:49


Батерията не е проблем.Термометърът си е много точен, сравнявал съм го много пъти,а и да има отклонение, едва ли да е много.Нямам друг подходящ под ръка.Преди с него замерих и както съм споменал по-готе, минималната температура, която достигаше,беше пет градуса с датчика.Може да си купя тези дни един термометър и ще го замеря пак. :)


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот pe6kata » Сря 18 юли 2012 13:29


Температурата се мери със сонда, а не с инфрачервен термомтър, щото в този случай не показва вярно :!:

Р134а неможе да изкара -15 по простата причина че такива са му възможностите, в работно положение за да изкара тази Т, частта под ниско налягане трябва да работи под вакуум.
Това не ти е фреон 404 :lol:

После... правил съм система с голям кондезатор и малък изпарител и в първите 30мин духа страшен студ. После изпарителя замръзва и студа изчезва.

Получи ли се обледеняване на изпарителя, се влошава обдухването му, и налягане пада още повече и системата въобще спира да да работи нормално.

Въпросният датчик го има всяка кола с климатик или климатроник. В жеги като сегашните е почти невъзможно да сработи, трябва да се види да не би да има ограничаване достъпа на въздух и влошено обдухване, било то поради филтър или проблеми с клапите.

Решението ти не е никакво решение. Нормално е на духалките да излизат от 4 до 8 градуса.
Ако искаш по-студено, променяш елементите- по-голям кондензатор, изпарител и евентуално компресор

П.П.
Към хладилния техник от Пловдив- ограмотих те на тема автокомпресори, зададох ти въпрос на който каза че си компетентен и колегиално бе да отговориш- за поддръжката на хладилни бусове и т.н.
Изнамерил съм информмация за гамата на термокинг и други... не съм останал на теб. Въпроса е че си един шибан консуматор на информация, дето хич не ги обичам такива, неможе само да вземаш, трябва и да даваш. Успех!


Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот boro7777777 » Сря 18 юли 2012 13:48


Колега,може всичко да е така като си го написал.Аз не мога да споря,защото не съм много в час.Но махането на този датчик ми реши проблема.Климатикът в най-големите жеги ми циклеше през десет секунди на по-малките степени,което е много дразнещо колата постоянно да ти спира за малко и да тръгван,особено на дълъг път е ужас.Сега си бачка постоянно и в купето става доста по-хладно, това се искаше. :D

Предполагам ,че тези термометри ще свършат работа?
http://animabg.com/goods/Digital_thermo ... probe.html
http://www.burzo.bg/%D1%82%D0%B5%D1%80% ... 0%B0_85748


Също така с този термометър дето замервам е над 100 лв,а този дето ми предлагаш , гледам че са по10-15 лв.Не знам колко ще е по-точен. :lol:

Последна промяна от boro7777777 на Сря 18 юли 2012 14:03, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот parno » Сря 18 юли 2012 13:57


има и по-евтини в конрад със сонда и дисплей
малко са мудни ама за едното мерене ще стават :D


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот pe6kata » Сря 18 юли 2012 14:14


boro7777777 написа:Колега,може всичко да е така като си го написал.Аз не мога да споря,защото не съм много в час.Но махането на този датчик ми реши проблема...Също така с този термометър дето замервам е над 100 лв,а този дето ми предлагаш , гледам че са по10-15 лв.Не знам колко ще е по-точен. :lol:


Просто проблема е някъде другаде, ти си намерил решение на симптомите. Правил съм го този номер с датчика, но с друга цел. Отделно и че диавията няма тази мощност откъм изстудяване


пак ти казвам, неможе да мериш с инфрачервен, имам комбиниран за много пари- инфраред и сонда.
Въздуха на въздуховодите се мери със сонда, една от 10-15лв ще ти свърши работа, колкото и да не ти се вярва.


Vankoamfora
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 1:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Svilengrad

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот Vankoamfora » Сря 18 юли 2012 15:41


Колега,просто завърти копчето на термо датчика,като свалиш жапката ще го видиш.


Потребителски аватар
boro7777777
Мнения: 215
Регистриран на: Съб 19 май 2012 17:41
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пазарджик,София

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот boro7777777 » Сря 18 юли 2012 15:57


Каква роля играе това копче точно?Предполагам изключва датчика.


Vankoamfora
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 09 ное 2009 1:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Svilengrad

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот Vankoamfora » Сря 18 юли 2012 22:33


Регулира температурата на студения въздух и естественно определя и колко често да включва и изключва климатика.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот juve » Чет 19 юли 2012 16:36


ограмотих те на тема автокомпресори,

оффтопик: вярно беше, че се оказа ПРАВ тогава и аз бях в ГРЕШка , която си признах :!: Защо си мислиш, че като се разпискаш във форума, вместо на лични ще се промени нещо? Явно си падаш по скандалите...иначе защо го писа това в тази тема? Не ме питаш в колко часа се прибирам в тези жеги...направо салата с цели краставици... щом така си мислиш за мен ...какво да направя, аз за разлика от теб не те мразя...... ма както и да е.. и ти да си жив и здрав :drinking: и успех...


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот Infernal_fire » Пет 20 юли 2012 9:43


някой може ли да ми каже на оригинален климатик Валео с предполаагам електронен датчик поне това видях там как става процедурата видях, че има съпротивление.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот pe6kata » Съб 21 юли 2012 15:55


juve написа:
ограмотих те на тема автокомпресори,

оффтопик: вярно беше, че се оказа ПРАВ тогава и аз бях в ГРЕШка , която си признах :!: Защо си мислиш, че като се разпискаш във форума, вместо на лични ще се промени нещо? Явно си падаш по скандалите...иначе защо го писа това в тази тема? Не ме питаш в колко часа се прибирам в тези жеги...направо салата с цели краставици... щом така си мислиш за мен ...какво да направя, аз за разлика от теб не те мразя...... ма както и да е.. и ти да си жив и здрав :drinking: и успех...


Кой е крив и кой прав не е важно... Не тръгвам да се правя на интересен или да си придавам важности. Всеки бърка, вкл. и аз и в това няма нищо необичайно.

Помолих те да споделиш информация, било то на лични или в темата, като естествено че не си длъжен да го правиш. Не го направи, няма проблем. Мнението ми е от 28 юни ето и темата: viewtopic.php?f=24&t=334803&start=15

НО да мии напишеш, че толкова си ангажиран, че си ядеш салатата с цели краставици и че не си имал време да ми отговориш, а в същото време от 28 юли досега имаш 42 мнения и виждаш написаното към теб в друга тема... scare

леко нагло, безочливо и мухлювско е. Чак ме отвращава... Просто не ми отговаряй, щото следващото ми мнение най-вероятно ще ми коства предупреждения...


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Температурен датчик на климатик Диавиа - РЕШЕНИЕ

Мнениеот enigma79 » Съб 21 юли 2012 16:05


Колеги хайде да заровим томахавката и да не се караме,най добре да си помагаме.Различни хора,различни типажи,различно мислене и най вече различна граница за кое е правилно,кое не и как трябва да се направи нещо.
Аз да ме извинява колегата с темата исках да попитам,възможно ли това чудо да го няма монтирано на давиа.Става на въпрос за тръбичката и това копче за реглажа на чувствителноста.Питам тъй като имам тази цялата Давиа готова за монтаж,кабели,клапи,климатроник управлението на вентилатора,обаче това животно го няма и не само това но него видях при демонтажа да съществува някъде там в кутията на пасата.
Също бих помолил ако някой има от някъде схема за кабелите на Давиа нека да хвърли един линк към тях.Благодаря предварително :bowdown



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта