Ключалка багажник голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Ключалка багажник голф 3

Мнениеот Ljubon » Сря 18 юли 2012 9:02


Здравейте,
Става дума за проблем при отварянето на вратата на багажника, Голф 3. При завъртане на ключа за отключване, не се завърта пластината, прикрепена към патронника, която пък трябва да натисне палчето за отваряне. Има ли възможност това да се оправи, т.е. пластината да се фиксира или трябва да се сменя нещо?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот kris11 » Сря 18 юли 2012 9:14


пръскаш със спрей WD обилно . Ако не се раздвижи сваляш цялата бравичка и чистиш добре ,смазваш. Махнал ли си кората ? Може да има извадено ябълково съединение на щангичката.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот Ljubon » Сря 18 юли 2012 9:41


Като се гледа отзад, при свалена кора, се вижда на оста на ключалката един диск, който при въртене на ключа също трябва да се завърти, за да може да застане срещу палеца за отваряне. В случая няма нищо заяло/блокирало, за да се пръска със спрей, а точно обратното - дискът "буксува" спрямо оста и успява да се завърти едва след многобройни опити с ключа "заключено-отключено". :banghead:


Потребителски аватар
tot_1425
Мнения: 166
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:20
Автомобил: GOLF 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ямбол

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот tot_1425 » Чет 19 юли 2012 6:51


Доколкото си спомням на патрона има зъбче което завърта механизма.При мен беше счупено-изтрито.Отрязах парче електрод с необходимата дължина,пробих отвор в патрона на мястото на пъпката и залепих парчето от електрода.После много грес и така.3-4 години има от тогава-работи си.


master_gamgee
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот master_gamgee » Пон 30 юли 2012 18:57


Здравейте, колеги
Понеже не исках да създавам нова тема (а и проблема е подобен) ще питам тук.

Значи при мен багажника изобщо не може да се отваря с ключ - ключа изобщо не се помръдва като го вкарам в ключалката. Освен това самия бутон не се движи съвсем гладко. По принцип всичко е ок когато отключвам и заключвам с дистанционното (с централно заключване съм), само че се получава следния проблем - отключвам колата, отварям багажника да сложа нещо, затварям...след малко се опитвам пак да отворя чрез бутона и не става - трябва да заключа (пак чрез централното) и пак да отключа и тогава става, но понякога и така не става и трябва 2-3 пъти да заключа и отключа че да проработи.
Отворих задната кора и поразледах механизма за да видя кое как работи - колелцето с палчето което се завърта, не се движи съвсем добре, когато ползвам централното заключване (както казах с ключа на колата изобщо не става) - предполагам че трябва нещо да се смаже или почисти, само че за целта трябва всичко да се разглоби, а понеже съм неопитен, предпочитам първо да попитам за съвет...а и ако е прекалено сложно и рисковано, направо кажете че да ида на ключар (все пак исках да опитам сам).

Благодаря!

p.s. колата така я купих с този проблем (приятеля от когото взех колата ми сподели за проблема и каза че ключар може да го оправи). В началото не ме притесняваше проблема, но напоследък почна да ме дразни много и искам да го оправя


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот Ljubon » Сря 01 авг 2012 11:39


Залепихме диска към оста с моментно лепило - този който се върти и застава срещу палчето за отключване и проблемът се реши ...засега.


Потребителски аватар
canar4ever
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 21 авг 2011 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот canar4ever » Сря 01 авг 2012 12:19


Аз имам подобен проблем със моя голф 3 , Патронника всичко му е наред , с изключение че е фрашкан със ражда и колкото и да се опитвах и със какво ли не , няма оправане... та ако има някой подобен проблем и на вид види че е яко клинясал от ражда , направо да ходи до някоя морга и да си вземе нов патронник , по бързо и вероятно по евтино ще стане.


master_gamgee
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот master_gamgee » Сря 01 авг 2012 20:16


аз пък гледах зяпах...накрая отидох при един ключар и той каза че ще струва около 20 кинта да разглоби и почисти всички чаркове на ключалката...накрая си взех една цяла нова ключалка - 30 лева - немско производсто, неоригинална. Оригиналната за Голф 3 е 90 лева, ама нещо не ми се даваха, но и тази ще стане.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот emo-gar » Чет 02 авг 2012 23:54


По принцип е направено досадно "кекаво".Приготвил съм "машинка"-електро и да си ползвам "втори" канал на дистанционното или бутон...ама докъдето го монтирам-багажника изгни,ся няма нужда...единствено се наканих да "облещя" 4 лампи за стопа.На някоя следваща кола,ще го направя...обещавам :)


master_gamgee
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот master_gamgee » Пет 03 авг 2012 10:30


master_gamgee написа:...накрая си взех една цяла нова ключалка - 30 лева - немско производсто, неоригинална....
Някой ако реши да мине по този начин (ключалката е производство на фирмата Topran), да има предвид че ключалката не пасва точно - в крайна сметка отидох на автоключар и се наложи леко да се резне от ламарината от вътрешната страна на капака, за да може колелцето с палчето да влезе и да се върти свободно, иначе опираше. А подмяната само на патрона (новия в старата ключалка) също не става - просто не пасва. Освен това патрона не става за оригиналните ключове на Голф 3...поне при мен не става - идеята беше патрона да се пренареди така че оригиналния ключ на колата да ползвам, но той изобщо не влиза...


Потребителски аватар
GAZARA
Мнения: 414
Регистриран на: Пон 19 яну 2009 18:35
Автомобил: VW GOLF-2
Двигател: 1.6 EZ 1990
Местоположение: PESHTERA

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот GAZARA » Съб 04 авг 2012 10:14


master_gamgee написа:Здравейте, колеги
Понеже не исках да създавам нова тема (а и проблема е подобен) ще питам тук.

Значи при мен багажника изобщо не може да се отваря с ключ - ключа изобщо не се помръдва като го вкарам в ключалката. Освен това самия бутон не се движи съвсем гладко. По принцип всичко е ок когато отключвам и заключвам с дистанционното (с централно заключване съм), само че се получава следния проблем - отключвам колата, отварям багажника да сложа нещо, затварям...след малко се опитвам пак да отворя чрез бутона и не става - трябва да заключа (пак чрез централното) и пак да отключа и тогава става, но понякога и така не става и трябва 2-3 пъти да заключа и отключа че да проработи.
Отворих задната кора и поразледах механизма за да видя кое как работи - колелцето с палчето което се завърта, не се движи съвсем добре, когато ползвам централното заключване (както казах с ключа на колата изобщо не става) - предполагам че трябва нещо да се смаже или почисти, само че за целта трябва всичко да се разглоби, а понеже съм неопитен, предпочитам първо да попитам за съвет...а и ако е прекалено сложно и рисковано, направо кажете че да ида на ключар (все пак исках да опитам сам).

Благодаря!

p.s. колата така я купих с този проблем (приятеля от когото взех колата ми сподели за проблема и каза че ключар може да го оправи). В началото не ме притесняваше проблема, но напоследък почна да ме дразни много и искам да го оправя

ами сваляш разглобяваш и хубаво смазване--днес правих тази операция.в патрона вси4ки пластини бяха заяли заради това 4е пове4ето се отварят пове4е с централното.и клиу4а не помрадваше--сега е супер отваря с клиу4а.


Потребителски аватар
doniuli
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 9:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот doniuli » Сря 02 яну 2013 16:54


А как да разглобим патрона на багажника ?


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот ShoGo_GTI » Сря 02 яну 2013 20:42


има една зегерка малка която държи пластмасовия диск да не падне от патрона, маха се с тънка отверка после се сваля диска и след това се избутва с пръст патрона от вътре навън като е хубаво ключа да бъде пъхнат вътре в него за не изпаднат пластинките за секрета


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ключалка багажник голф 3

Мнениеот icokr » Пет 30 авг 2013 10:48


Здравейте колеги,
и аз имам подобен проблем описан от
master_gamgee
.
Ключалката на багажника ми няма отвор за ключ. Поне аз не съм сменял.
Колата е Г3 ГТИ 16в АБФ 96г. С оригиналното централно се отключва и заключва, а отварянето става много лесно и плавно от путона на патрона.
Въпроса ми е имали такива други патрони като моя оригинални и ако да как се отключва и заключва ако не работи централното.
Благодаря предварително.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 42 госта