Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот cheatereye » Вто 02 апр 2013 21:39


Здравейте колеги.
Ето, че отново се налага да се допитвам до вас :gruebel Преди 2 дена сменях маслото на колата, в един сервиз в Бс. Случайно днес реших да се поразходя с колата, и както си паля аз и давам на зад и пред мен се открива много кофти гледка :scare3 Едно доста добре оформено петно от масло, прясно и слизам аз да погледна и хоп, оказа се че е от моята кола. Отидах до канала и се оказа, че капе от пробката за маслото на картера. Опитах се да е донатегна и ударих на камък, болта (тапата) превърта в резбата. Източих маслото развих болта и се оказа, че змейовете от сервиза за го пренатегнали и са скъсали резбата... Въпроса е сега какво правим ? Свалям картера, някои познати ми обесниха, че от вътрешната страна има заварена гайка с резба, която се реже и се заваря друга. Макар, че като гледах според мен резбата си е в картера и май ще е по удачно да се прави нова резба с по-голям размер метчик и на стругар после за болт или да се завъри гайка от външната страна на картера с нова гайка? :scare3




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот kris11 » Сря 03 апр 2013 9:38


минах преди време по този път с Голф АЕЕ -пренарязване на резбата и нова пробка. При всяка смяна на масло слагай нова дихтунга.


drawn
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 сеп 2009 22:04
Автомобил: Golf lV
Двигател: ALH - 2003
Местоположение: гр. Варна

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот drawn » Чет 11 апр 2013 20:35


Здравейте, колеги!
cheatereye реши ли си някак проблема :question Ако си сподели защото имам същия проблем ако не е и по сериозен. Защото вече някой така наречен "майстор" се е о*кал и пренарязал резбата, но толкова добре, че сега съм с ф16 по не зная колко,само виждам, че е доста едра. Но въпреки всичко няма оправия продължава да си капе от пробката, като дихтунга е сменен с нов. :banghead


Потребителски аватар
victory1983
Мнения: 268
Регистриран на: Съб 28 юли 2007 13:06
Автомобил: vw golf 3 1993
Двигател: ABF
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот victory1983 » Чет 11 апр 2013 21:02


Как реших аз такъв проблем на същия мотор-3 пъти бе сменяно маслото с изсмулване през щеката,протече гарнитура на картер,свалих го и викам тъкмо ще направя 2 в 1,защото пробката беше омазана със силикон,ясно е,че резбата е заминала!Очаквах да видя по дъното на картера не приятни неща,но за моя голяма изненада беше абсолютно чисто!Идеи за нова резба и така натам,но в крайна сметка почистване най-идеално от маслото,течен метал смело на пробката,сглобяване на картера на мястото му и всичко си е ОК за сега!Маслото продължавам да точа от щеката при смяна!


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот batVenci » Чет 11 апр 2013 21:32


Колега, резбата на картера сигурен ли си че е съборена? Може да е съборена резбата само на пробката. Явно това е проблем на този двигател 1,6. Миналия месец сменях маслото на познат с такъв двигател и ми направи впечетление, че неговата пробка е всъщност правен болт със съответната резба на струг, тъй като дивтунга (доколкото си спомням) бе стандартен 14 мм. Нищо чудно проблема да е само в пробката, а резбата на картера да е останала цяла.


martiii
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 19 ное 2009 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v tarnovo

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот martiii » Чет 11 апр 2013 21:45


Алуминиев картер ! На стругар и си 6! Той ще ти направи и резба и пробка


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот Presli82 » Чет 11 апр 2013 22:45


Използвам една малка хитрост. На пробката навивам малко тефлонова лента.
Ще протече , ама кога върбата роди круши. :mrgreen


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот edisonov » Пет 12 апр 2013 20:39


При мен се беше развалила само резбата на пробката, а на картера нищо му нямаше. Взех си друга пробка от моргата и си реших проблема.


drawn
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 сеп 2009 22:04
Автомобил: Golf lV
Двигател: ALH - 2003
Местоположение: гр. Варна

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот drawn » Съб 13 апр 2013 8:36


Вчера видях защо капе от пробката... едно,че самта резба на картера леко е заминала(М16х2.0 измерено), но и самото легло където трябва да легне дихтунга е някак скосено(там от където се стича маслото е малко вдлъбнато)и като се сложи дихтунка става нещо такова (| погледнато от доло.Сякаш някой майстор е свалял пробката със шлайфа. И за сега проблема е решен временно с тефлонова лента няколко витки в самия край на резбата.
Прикачени файлове
P4128274.JPG


drawn
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 сеп 2009 22:04
Автомобил: Golf lV
Двигател: ALH - 2003
Местоположение: гр. Варна

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот drawn » Вто 16 апр 2013 18:33


Здравейте, отново колеги.
Някой да знае дали мога да смея алуминиевият картер с стоманен?
А дали картера на двигател АЕА е съвместим с някой друг картера от голф 3?


Потребителски аватар
cheatereye
Мнения: 428
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 16:33
Автомобил: VW Golf III 1.6
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 1.6 АЕА Проблем с пробката на картера

Мнениеот cheatereye » Вто 16 апр 2013 18:53


Здравей колега.
За съвместимост с други картери, не мога да ти отговоря, но този може да го оправиш, или да го подмениш със същият от АЕА, мисля, че в раздела ПРОДАВА гледах някъде. Под оправяне имам в предвид, сваляне на картера, шлайфане на леглото, където ляга дифтунката и заваряне на нова гайка, направена на стругар за твоята пробка. Заварянето, разбира се се извършва от специфицирана фирма и персонал, понеже използват преходни електроди, от амуминий (който на картера не е чист алуминий) към метал. Или просто нарязване на по-голяма резба при стругар и направа на нова пробка, това, което направих аз в моя случай. (крайната цената беше 40 лв. , като 15 лв. бяха за стругаря, за нарязването на новата резба в картера и нова пробка).



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 253 госта