Слагане на климатик на Голф3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
mvkostov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 дек 2012 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот mvkostov » Съб 03 авг 2013 21:51


Здравейте, искам да попитам може ли да се сложи климатик на Голф3 1.8 моно 90 к.с.?




Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот mania » Съб 03 авг 2013 22:30


То може и таралеж в гащите да се сложи, ама кой го иска :)


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот Dare_16V_9A » Съб 03 авг 2013 23:04


Всичко може :th_up


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот bobocamaro » Съб 03 авг 2013 23:22


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=272500
Изображение
ето изваден, но не всичките необходими неща са тук, на снимката


Потребителски аватар
didkoltd
Мнения: 1410
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 22:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък/Ст.Загора

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот didkoltd » Нед 04 авг 2013 20:15


Само един съвет,ако ще слагаш да е оригинален немски,а като го купуваш да е от една кола всичко и да го сваля човек който знае какво прави!Ако всичко това е налице ще се радваш на хладното!Успех ! :th_up


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот znainainai » Нед 04 авг 2013 20:30


Като човек правил тази процедура няколко пъти ще ти кажа че няма да е евтино.
Цената за покупка + евентуално обслужване на компресор + нов дехидратор + монтаж ако не можеш сам + зареждане. Говоря за ОЕМ климатик трябват ти:
Очиларка със двойна перка(онова на което стоят фаровете)
Най големият воден радиатор
Водни съединения за него
Шайби за мотора
Стойка за компресора и генератора
Генератор (захвата е друг)
Цялото тяло под таблото
Вакуумният резервоар който стои в левият подкалник
Инсталация за климатика (при голф 3 е вплетена със двигателната та е препоръчително да е от същият код двигател иначе е едно разплитане)

На практика ти трябва кола донор и да си свалиш всичко.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот parno » Нед 04 авг 2013 20:48


намери си кола донор и работи - стига сте го плашили не болка за умиране
а и на фона на джанти и стопчета това е най-добрата инвестиция в един голф


mvkostov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 дек 2012 19:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот mvkostov » Нед 04 авг 2013 21:54


znainainai написа:Като човек правил тази процедура няколко пъти ще ти кажа че няма да е евтино.
Цената за покупка + евентуално обслужване на компресор + нов дехидратор + монтаж ако не можеш сам + зареждане. Говоря за ОЕМ климатик трябват ти:
Очиларка със двойна перка(онова на което стоят фаровете)
Най големият воден радиатор
Водни съединения за него
Шайби за мотора
Стойка за компресора и генератора
Генератор (захвата е друг)
Цялото тяло под таблото
Вакуумният резервоар който стои в левият подкалник
Инсталация за климатика (при голф 3 е вплетена със двигателната та е препоръчително да е от същият код двигател иначе е едно разплитане)

На практика ти трябва кола донор и да си свалиш всичко.


Много благодаря за инфото. Отговори доста на въпроса. Имам още един въпрос може да Ви се стори малко тъп, но има ли различни марки, към които да се обърна. Освен кода.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот znainainai » Нед 04 авг 2013 22:06


По принцип на VW се слагат два климатика оригиналният където всичко си е стандартно и диавиа където е едно към както дойде.
При диавиа каквото са имали това са сложили няма никаква логика.
Търси си заводски за разлика от диавиа той е основно със тръби докато диавиа е само маркучи. Бях забравил че и жабката се сменя понеже на версията със климатик е значително по малка. На 90% от фабричните климатици компресора е Sanden 7V16 най вече на AEK мотора по непонятни за мен причини съм виждал със Harrison компресор.
Идеалният вариант за теб е кола със заводски климатик със същият код на мотора и да си вземеш всичко необходимо за трансплантацията. За да тръгне като хората ако е била наред системата на донора (имало е фреон) няма да имаш големи разходи. Ако обаче е липсвал значи има проблем който трябва да се оправи. Слагайки покупна цена от 400 за всичко необходимо,монтаж,зареждане и евентуален ремонт около 1000лв стъпва да се возиш на хладно.
Още на 2рата секунда след като лъхне студеното обаче ти гарантирам че ще забравиш за похарчената сума.


Потребителски аватар
cvetalin
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 29 окт 2010 14:55
Автомобил: Passat b6
Двигател: BLS-2007
Местоположение: Нови пазар

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот cvetalin » Пет 21 фев 2014 21:45


Колеги виждам че темата е стара но ще попитам.Моят голф е 1.8 ABS и няма климатик мога ли да взема от на сеат толедо 2.0 E мотор и да го монтирам на голфа всичко си го има на сеата и работи.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот zfa159 » Пет 21 фев 2014 22:08


Ами нещата на Сеата са различни от твоите.Компресор и стойки по мотора ще станат. Разликата в радиаторите и перките обаче е космическа.Същото важи и за под таблото и тръбите отпред в моторния отсег. При Толедо радиаторите отпред и перките са като Пасат-овите и нямат общо с тези на Голф 3. Трябва ти Голф 3 или Венто със заводски климатик, за да се опоска и да се сложи при теб. Знай най най е описал какво трябва да се случи (аз също съм го правил около 15 пъти и знам и аз какво трябва да стане).
Едно дпълнение - на Голф 3 заводски се слагат 4 вида различни компресори според година,мотор и т.н.
-Sanden SD710 - адски рядка версия,монтира се 1 година само и е за стария фреон.Компресора е за пистов ремък и става 1:1 на мястото на 7V16 (частите му са същите +това т.е. ги има ако потрябва нещо). Такъв едва ли ще си намериш за донор.
-Sanden SD7V16 за всички мотори без VR6 - той си е най-масовия за Голф 3 и доста сполучлив.
-Sanden SD7V16 за VR6 - различава се от другите по това,че е с двойна клапанна дъска и различен заден капак, съответно изходите за тръбите са на друго място (пречеше нещо по мотора да са си като на другите).
-Harisson - той също се среща често на Голф 3 при различни мотори - основно 1.6 101к.с. и 1.8 .По-големи не съм виждал с този компресор. Той също е хубав,само че трябва да го вземеш запазен...ако е някой изгнил или с прее*ани сегменти,ще ти се наложи да смениш целия компресор с друг (има едно положение на прецакване,след което не може да се ремонтира.
Общо взето да - части + някакво обслужване на нещата + нов дехидратор и труд и фреон и т.н. - гонят 1000лв, за да стане,както трябва. Според мен лично си заслужава ако няма да изхвърлиш голфа след 1 година (аз повече кола без климатик няма да имам никога).
Както ти написаха колегите - кофтито при цялата работа е,че заводски няма отворите в купето за климатика и трябва да си ги направиш и че ел. инсталацията върви на цял общ сноп и трябва да се разплете и отдели. Не е невъзможно разбира се.
:beer


Потребителски аватар
cvetalin
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 29 окт 2010 14:55
Автомобил: Passat b6
Двигател: BLS-2007
Местоположение: Нови пазар

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот cvetalin » Пет 21 фев 2014 23:00


Благодаря колега за бързият отговор.Голфа ми ще го карам сигурно още толкова години на колкото е но явно без климатик поне за сега.Много части допълнителни май ще трябва да взема просто питах защото можех да го взема от на баща ми сеата който бракува вече.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот zfa159 » Пет 21 фев 2014 23:55


Можеш да вземеш компресор + стойки,шайби за мотора и алтернатор.Останалото е различно. Толедото е половин голф,половин Пасат и има доста разлики с Голф 3-ката.
:beer


Потребителски аватар
mafiacartel
Мнения: 965
Регистриран на: Нед 22 юли 2007 13:19
Автомобил: VW Golf 2 GTI G65
Двигател: PG
Местоположение: гр.Поморие

Re: Слагане на климатик на Голф3

Мнениеот mafiacartel » Пон 17 авг 2015 21:22


:arrow Колеги имам и аз също един въпрос. Тъй като сменях инсталацията ми на "Golf2"-ката с такава от VW Passat 91" мога ли с новата инсталация която е оборудвана за климатик да управлявам оригиналния климатик на Golf 2?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта