Голф 4 осветлението таблото,климатроника и копчет-Решено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
GeeZeR
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 22 апр 2014 4:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 1.9 TDI 110

Голф 4 осветлението таблото,климатроника и копчет-Решено

Мнениеот GeeZeR » Вто 22 апр 2014 4:33


Здаравейте колеги!!
От скоро карам Golf 4 и нямах никакви проблеми докато снощи изведнъж изгасна осветлението на таблото,климатроника и копчетата за ел.стъклата, ще съм ви много благодарен ако дадете идеи какво може да е станало. не намирам бушон изгорял от какво може да е ?

Последна промяна от GeeZeR на Пон 23 юни 2014 1:14, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 изгасна осветлението на таблото,климатроника и ко

Мнениеот achodemo » Вто 22 апр 2014 8:21


Всички те се захранват заедно през реостата за контрол на яркостта, който е до ключа на фаровете. Провери на него дали има напрежение. Мисля че си има и отделен бушон за тях.


GeeZeR
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 22 апр 2014 4:27
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: 1.9 TDI 110

Re: Голф 4 изгасна осветлението на таблото,климатроника и ко

Мнениеот GeeZeR » Пет 25 апр 2014 19:08


Оправих се проблема идваше от късо на дългата по точно от запалката на пепелника :delete


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 осветлението таблото,климатроника и копчет-Решено

Мнениеот Liminat » Съб 05 юни 2021 8:43


Здравейте колеги, повдигам стара тема, но при мен (голф 4 1.9 TDI) снощи се появи сходен проблем, изчезна светлината на таблото, светна индикацията за ABS и тая за въздушните възглавници и светлината на фаровете доста намаля. Стори ми се, че и двигателя стана по-слаб и муден, но си вървеше. Оставаха ми 70 км магистрала преди сф и реших просто да си карам, докато върви, и днес на светло да търся проблема. Оставаха десетина км и тропна в някаква неравност, та всичко се оправи, поне засега. Какъв ли може да е този проблем, явно всичко изправно, но някъде не контактува добре, къде би могла да е тази слаба връзка? Предварително благодаря за всякакво внимание към този проблем :)
Сега като огледах на светло, в предпазителите над акумулатора открих проблем, който си е направо авария. Предпазителите там направо си приличат на планки, та се е прекъснала тази на черния кабел, най-дебелата. Като запалих явно макар и пшрекъсната, контактува и за секунди се нагря страшно много и при контакт се чува нещо откъм двигателя, без контакт на проблемния предпазител изчезва. Първо трябва да видя откъде да купя такава в събота в сф, след това да видим дали нагрява заради лоша връзка, както и дали може да се кара с разкачена денем до вн, където да отстраня проблема в... свои води.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 осветлението таблото,климатроника и копчет-Решено

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 05 юни 2021 22:17


Проблема си го открил. Лоша връзка,грее,прекъсва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 301 госта