Golf MK3 проблем с "люшкане"

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hibernate
Мнения: 100
Регистриран на: Пон 03 дек 2012 14:55
Автомобил: Golf MK3 GT 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Русе

Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот hibernate » Пет 12 юни 2015 15:51


Здравейте, в началото на годината смених амортисьорите на голфчето ми, тъй като беше с оригинални и беше ясно, че са заминали отдавна. Новите амортисьори са KYB - предни и задни. Паралелно с тях смених и прахозащитници и ударни тампони, лагер макферсън, биалетки, тампони стабилизираща щанга, тампони макферсън. Оставих старите пружини. И въпреки всичко, колата е нестабилна при вземане на завой, прекалено много се накланя на една страна, а при рязко завиване наляво-надясно се усеща едно люшкане, което много ме дразни. На какво може да се дължи това? Дали е от пружини? Споменаха ми, че може да е от тампоните на задния мост, били нацепени и за смяна. Та преди да процедирам към смяна на тези тампони (удоволствието е към 200 лева) ми се ще да получа някое друго мнение, че сега съм малко финансово затруден и внимателно гледам къде вливам средства. Благодаря предварително!




Jack Krauser
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Jack Krauser » Пет 12 юни 2015 18:23


При изправни амортисьори не трябва да има нито люшкане, нито клатушкане. Да не си попаднал на менте-амортисьори, или да са по-меки от оригиналните? Повечето голфчета фабрично са с твърди амортисьори.
Според мен, наклона в завой зависи от твърдостта на пружините и от торсионните щанги, а люлеенето и клатушкането зависят точно от амортисьорите.


Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот freshenero » Пет 12 юни 2015 18:59


+1 за тампони на заден мост.Така преди време един приятел с Ауди,който не е много в час със колите-млад дихател ,така да се каже.Бяха му сменили амортисьорите,а цялата задница се люлееше като лодка.Даже за малко не е ,,взел"един стълб.В последствие смени тампоните и всичко заспа.Тези от сервиза са за бой- :scare3 :banghead .


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Водния дух1 » Пет 12 юни 2015 19:03


Колега,смени си и задните тампони,но намери друг сервиз,че 200лв.е меко казано фрапантна цена :eek


Потребителски аватар
hibernate
Мнения: 100
Регистриран на: Пон 03 дек 2012 14:55
Автомобил: Golf MK3 GT 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот hibernate » Съб 13 юни 2015 0:17


120 лева труд, останалото беше май около 40 на тампон. Не знам дали ще намеря някъде по-евтино, то си е трудоемко, трябва да падне и моста, и апаратите отзад, жила и т.н. Ще сменям и ще пиша за резултат. Амортисьорите са купувани от аутоплюс, съмнявам се да се ментета там.


Потребителски аватар
Daniel Kuntov
Мнения: 820
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 18:29
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GTI 2.0 8V AGG

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Daniel Kuntov » Съб 13 юни 2015 0:35


Брат ми кара с тампони от 15 лв вече 3 години и няма проблеми и до днес.40лв ми се виждат твърде много за такъв тампон.За смяната мисля че беше около 60 лв труда в Пловдив в малък сервиз без да се сваля моста.


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Росен2 » Съб 13 юни 2015 5:48


Абе кое му е трудоемкото бе,та ми говорие за 120 лева труд ? Хората за 120 лева по цяла седмица работят.Оядоха се някои монтьори и вече стана касапница влезеш ли в сервиз.Точно вчера взеха на мой познат 200 лева така наречения ТРУД за смяна демпфер на ВАН Форд.Сутринта я остави в 8 часа колата след обяд си я взе в 16,30.Ония двамата пичове в сервиза си тръгнаха с по 100 надник лева всеки ,бах тоя ТРУД !!!
Изтрещя тоя народ,болтче да развърти някои шлосер ,5 лева взема.
Ама ксораво и кьопаво като е луднало да купува коли така ще е .


aleksandurg
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 18 апр 2013 19:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ruse

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот aleksandurg » Съб 13 юни 2015 16:10


Сменяй ги тези тампони, че не е шега работа с тях, колата е много нестабилна. На мен един гаражен майстор ми взе 70лв за работа + 30 лв тампони


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Водния дух1 » Съб 13 юни 2015 17:42


Иаз мисля,че тампона струва около 20лв.За труд повече от 80лв. е скъпо.Майсторите ,които си имат инструменти не свалят моста-само развиват и избиват и набиват тампона на място с ръчни хидравлици.


Потребителски аватар
hibernate
Мнения: 100
Регистриран на: Пон 03 дек 2012 14:55
Автомобил: Golf MK3 GT 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот hibernate » Нед 14 юни 2015 12:18


Видях тази тема тук:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=175828

Колегите са описали процедурата така, както на мен ми казаха - сваляне на всичко. Ще разпитам за някой друг майстор из града да чуя и друго мнение.
Гледах цените за тампони, пазарната за Lemforder е около 25-30 на тампон, Febi около 17-20 лева.

@Воден дух, гледам си от Русе, ти къде мислиш, че е най-добре (изгодно и качествено) да се ходи в Русе? Аз по принцип съм доволен от моя майстор, ама цените са малко височки...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Водния дух1 » Нед 14 юни 2015 15:10


Аз също си имам майстор-не ходя при други щото им нямам вяра.Кой ти я обяви тази цена?Ще поразпитам мастера ми.


Потребителски аватар
hibernate
Мнения: 100
Регистриран на: Пон 03 дек 2012 14:55
Автомобил: Golf MK3 GT 1997
Двигател: AFN
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот hibernate » Пон 15 юни 2015 15:03


Ходих при майстори, които много ги хвалят. Опитах по телефона да разпитам за цена, но ми казаха ела на място да видим. Днес сутринта ходих, гледаха я, казаха че действително са леко нацепени тампоните, но не мислят, че са смяна. Пробваха кръгче и казаха, че просто самите пружини са по-меки и отделно че гумите били приплъзвали(т.е. за смяна)и те правили впечатлението за нестабилност. Питах ги и за цената все пак, ако се реша да ги сменя и казаха че около 100 лева е труда. Т.е. не е нещо по-различно от другите и отново включва свалянето на мост, спирачки и т.н. Разпитвах и за разни други проблеми, бяха отзивчиви и даваха съвети. Не ми взеха пари. Ще мисля за гуми най-вероятно и ако наистина не е толкова наложително, ще ги отложа за другата година тея тампони, че имам и други неща, които съм планирал за смяна. Благодаря на отзовалите се.


Потребителски аватар
FreezA
Мнения: 170
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 1:19
Автомобил: Golf 3 GTi
Двигател: 2E
Местоположение: Г.Оряховица

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот FreezA » Пон 15 юни 2015 18:47


какви са тези цени,преди 2 години сменях моите 80лв. ми стъпи всичко с работа и тампони :th_up
като цяло удряше много здраво като мина през дупка и люлееше тежко в завой,след смяната всичко си дойде на място,като цяло или си сложи някои хубави тампони или сложи турски,че са корави и евтини :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Водния дух1 » Пон 15 юни 2015 21:57


Ето с това и необходимите дорници се прави на място.
Прикачени файлове
75814008_1_585x461_kraft-welle-germany-hidravlika-za-razpavane-na-koli-10-tona-gr-trastenik.jpg


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Golf MK3 проблем с "люшкане"

Мнениеот Traytor » Пон 15 юни 2015 23:59


Цената за труд като гледам не се е променила от 4 години насам. И на мене ми казваха да ги сменя тия тампони но при мен бяха други симптомите и се оказа че не е от тях. До колкото знам тампони на заден мост не карат колата да се люшка а при влизане в неравност чуваш нещо ужасяващо, метал в метал. Може и да бъркам, но някак си не мисля че е от тампоните(не че не е хубаво да ги смениш като са напукани, но аз карах с напукани тампони 4 години и нито се влошиха, нито имах проблем с тях).



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tyhrh и 57 госта