Голф 4 - ел въпрос.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Голф 4 - ел въпрос.

Мнениеот Супер Ицо » Чет 25 мар 2021 12:59


Не съм сигурен за този раздел ли е темата, извинете ако съм объркал. Сложих биксенон лупи H1. Преправих инсталацията на фара и вместо H4 конектор за къси съм сложил конектора за дългите за да захраня H1 крушката. Лупите имат и соленоид, който пуска дългите, когато му подадеш 12 волта. Сещате се, че след като колата не отчита товар на кабела за дългите, вътре на таблото ми излиза индикация. Слагам резистор и индикацията изчезва, но промлема, когато дам дълги те си се включват, но не мога да ги спра, трябва да угася фаровете заедно с габаритите за да се затвори соленоида. Закачам обикновена H1 или H4 крушка (и с двете пробвах) като товар и соленоида си работи нормално, пуска и спира дългите. Взимам си товарен резистор 50W 6ohm и отново не мога да спра дългите без да гася фаровете, вързвам 2та резистора успоредно и паралелно, същата работа. Забравих да спомена, че когато съм на контакт, но не съм пуснал габарити, чувам как соленоита работи нормално, но пусна ли габарити чувам само как отваря. Още при пускане на габарити имам около 10 волта на кабела за дълги, явно колата си търси крушката. Забравих да спомена, че колата е AUM, на AGU, няма никакво напрежение на дългите докато не се дадат, предполагам, че това е така защото AUM уж се води нещо като фейс на модела. Явно не ползвам правилното съпротивление. Някакви идеи?




Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 - ел въпрос.

Мнениеот Duke_BG » Чет 25 мар 2021 16:47


хмм имаш ли индикация за изгорели крушки ?
с какво табло си ?


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Голф 4 - ел въпрос.

Мнениеот Супер Ицо » Пет 26 мар 2021 17:13


IMMO2, свети индикацията за дълги като нещо не е наред по фаровете, та проблема беше в мен, че не съм ги вързал както трябва съпротивленията. Темата е за ключ.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 - ел въпрос.

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 27 мар 2021 9:48


Ами напиши верното решение!


Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Re: Голф 4 - ел въпрос.

Мнениеот Супер Ицо » Съб 27 мар 2021 12:37


Не го правих аз, иначе щях да напиша по какъв начин са вързани. Просто човека, който видя как съм пробвал да го направя, каза, че не съм го вързал правилно. Нещо направи и запали. По спомен едното кабелче е вързано към масата, а другото вързано заедно с + от дълги и + на лупите, но не съм сигурен, за какво да пиша да се излагам с евентуално грешна информация?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 222 госта