Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот BobyM » Съб 28 май 2016 15:41


Здравейте колеги имам следния проблем.
Преди няколко дни като излизах си бях свалил прозорците , и при пристигане до дестинацията ми тръгнах да ги вдигна но не стана, след което тръгнах да заключа от ключа ми но и това не се получи.
Накрая заключих вратата с ключа и го задържах за да вдигне прозорците и се получи но аларма не се включи.
Бутона за отключване и заключване на вратите работеше но от дистанционното нищо не можех да направя, а също и копчетата за прозорците не работят въобще.
Прочетох и видях, че бушон номер "14" отговаря за тези неща и реших да го погледна оказа се изгорял, смених го но в момента на смяната направи искра и изгоря новия.
Попитах един познат майстор и той ми каза, че проблема може да е в самия модул отделно тук четох за студени споики.
Свалих корите и разкачих модула , в момента в който е разкачен и сменя бушона няма проблем но закача ли го бушона гори и дотам.
Дайте идея в случая какво е по добре да правя да търся нов комфорт модул или да търся някъде утечки защото пък един жичкаджия ми обясни, че може да има утечки по вратите около маншоните, но там свалях и гледах всички маншони няма признаци за нагоряло или за подобни неща.

И също така ако тествам с друг комфорт модул може ли да му стане нещо на него или няма опасност?
Дайте съвети и какъв модул да търся ако тръгна да сменям.
Благодаря предварително!




kirobg
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 14 юни 2015 9:38
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: ABD 1994g
Местоположение: Sofiq

Re: Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот kirobg » Съб 28 май 2016 21:49


Здр колега имах същия проблем с МК3 след като изгори 2-ва бушона си купих бушони на бройка някакви полски 15А и вече 2год. няма проблеми не си купувай китайски бушони. :beer


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот hubavito » Съб 28 май 2016 23:23


Това със замяната на предпазители е несериозно, защото може да се запали нещо, колегата може да пробва с друг комфорт модул от морга само за проба дали ще изгори предпазител дори, джамовете може да не работят защото комфорт модула може да не е кодиран за неговата кола. Пробвайте да ремонтирате комфортмодула, ако шроблема е в него разбира се.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот xxx_man » Нед 29 май 2016 18:00


За да горят така бушоните, логиката сочи късо! Провери маншоните в задната врата, при мен там всичко се беше накъсало и направо сменях всички кабели! Възможен вариянт е и проблем с задната чистачка да вкарва вода във вратат и там да дава на късо!


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот BobyM » Вто 31 май 2016 20:16


Така да споделя какво става сега. Смених акумулатора защото стария беше заминал.
Днес тествах с друг читав комфорт модул съответстващ на моя и положението е същото. xxx_man колега точно с задния ляв маншон имах проблеми преди и бяха оправяни интересното е, че след това отново беше окъсило и преди броени дни точно като стана този проблем накарах бащата докато съм на работа да ги оправи.
Оправил е проблема в самия маншон като е изолирал всичко но въпроса е как точно минават вътре в купето тея кабели защото силно ме съмнява, че може и някъде надолу да е разтопило, а не само на маншона.

Отворен съм за всякакви идеи какво друго може да гледам освен там.
ПС: Централното работи без закачен модул като завъртя ключа в бравата. А когато модула е закачен и завъртя и задържа прозорците се свалят или съответно вдигат.


genovv
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 24 юни 2022 18:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.9ТДИ - Проблем с комфорт модул - Централно - Стъкла

Мнениеот genovv » Нед 10 юли 2022 10:27


Да не отварям нова тема,ако проблема е решен може ли отговор от какво е било,защото снощи колата ми (Голф 4 1.9 тди 90 алх) ми направи абсолютно същия проблем с ключа,прозорците и с горенето на бушон номер 14



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта