vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DimitarAleksandrov
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 27 юли 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Мнениеот DimitarAleksandrov » Съб 27 юли 2019 21:53


Здравейте,имам следния проблем. Колата е vw golf 4 1.8t agu 1999г. Колата има прекъсване и заглъхване. На диагностика ми показа тези грешки. Глофа е с ги фобус,като подам рязко газ се опитва да прехвърля на бензин, но не винаги.Ламб сондата е сменена ,дебитомера вкарва над 120 м.с.. турбото надува на 0.8бара. Проблема го прави както на бензин така на газ. Понякога като е в обороти пука от гърнето все едно няма центровка.
Прикачени файлове
20190325_195416.jpg




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Мнениеот radotom » Нед 28 юли 2019 12:06


Много вероятно - нерегламентиран въздух от някъде.
При сина ми беше от сцепен маркуч за картерни газове. Ама много гадно и скрито, отдолу, скатано - няма виждане! :banghead
4-5 месеца ме тормози това чудо! :thumb_down
При теб, огледай и около канистъра какво се случва - при сина ми тази грешка я нямаше.


Потребителски аватар
DimitarAleksandrov
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 27 юли 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Мнениеот DimitarAleksandrov » Нед 28 юли 2019 13:04


И мен това ме мъчи от 5/6 месеца. Благодаря много за насоката,като имам свободно време ще проверя и ще пиша по темата как се развиват нещата.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Мнениеот vandu » Нед 28 юли 2019 16:42


Грешките които дава са :
00561 - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00561 (Неизправност на сензора за масов въздушен поток (G70);Твърде ниско налягане на горивото;Течове в системата на всмукателния въздух и / или в изпускателната система;Неизправен инжектор (и) (т.е. кодиран))
Р0113 - https://www.700r4transmissionhq.com/p01 ... agen-golf/ (P0113 е OBDII код за грешка, който възниква, когато компютърът за управление на двигателя на Volkswagen Golf открие, че има проблем със сензора за температурата на входящия въздух (IAT), по-специално че има проблем с висок вход .)
01247 - проблем с канистъра (EVAP клапан).
Като за начало може да изключиш EVAP клапана и да го пробваш дали ще прави мизерии. Той е свързан с вакума и пуска бензинови пари през вакуума когато ти трябва по-голям ряз. Мнението ми е че може да е останал постоянно оторен и от там да дърпа бензинови пари или въздух. Първите две грешки говорят за неизмерен въздух, а втората може би покзава къде е проблема. Но дори и да не работи не би трябвало да прави чак такива мизерии.
Пукането в гърнето мисля че говори също за бедна горивна смес.


Потребителски аватар
DimitarAleksandrov
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 27 юли 2019 21:22
Автомобил:
Двигател:

Re: vw golf 4 1.8t прекъсва и заглъхва

Мнениеот DimitarAleksandrov » Нед 28 юли 2019 17:13


Благодаря ти много колега. За този клапан имам спомени,че щракаше преди. Оня ден се заслушах и нямаше никакви симптоми, нито щтрака нито нищо. Благодаря ви много, че ме навочихте от къде може да идва проблема. Тези дни ще огледам всичко и ще пиша как се развиват нещата. :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта