Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
marto333
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 мар 2019 19:33
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот marto333 » Нед 31 мар 2019 19:59


Привет, колеги! Съжалявам ако мястото на темата не е тук, но съм нов и уж прегледах подробно за подобни, но не стигнах до желаната от мен информация.
Декември месец си закупих втория ми личен автомобил - VW Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 година на 180к км. В началото изглеждаше всичко прекрасно, но след няколко седмици започнаха проблемите - грешки и постоянно светеща Engine Check лампа. Едната грешка беше уж с веригата, сменихме я и изчезна, но за другата искам да се консултирам с вас, защото много ми натежа на джоба...
Втория проблем е свързан с NOx сензора, казаха ми го на няколко диагностики, не не бяха достатъчно сигурни за това направих такава и в Порше Изток, където ми потвърдиха, че сензора е за смяна. Много Ви моля, ако може да ме посъветвате, ако някой се е справил с такъв проблем по-бюджетно, как да процедирам, защото за тази стара кола не ми се дават 1400 лв за нов сензор, особено след като смених верига... Четох, че има алтернативи на Бош и други фирми, доста по-евтини, някъде се намират и оригинални в ибей и амазон на прилични цени, а защо не и от някоя морга да си взема стар оригинален сензор. Варианти много, но исках да се посъветвам с Вас, ако сте се сблъсквали с този проблем да ми дадете повече акъл какво да предприема. Някои също така изолират сензора, но не ми се иска да стигам до там, защото до колкото разбрах подава важна информация към компютъра и може да има проблеми с разхода и мощността, а след като се изолира какво подава някаква стандартна информация ли?
Грешката е чистена, но пак се появява, което показва, че проблема не е бил еднократен. Притеснявах се да няма цялостен проблем с електрониките, защото често ми светкат и други лампи без причина, като тази за колан (често) при сложени колани и веднъж ми светка за маслото, а то беше на нормално ниво.
Отворен съм за всякакви препоръки какво да направя!
Извинявам се отново, ако мястото на темата не е тук и благодаря предварително за оказаното съдействие! :)




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот group® » Пон 01 апр 2019 3:39


Нямам този модел, но ме заинтересува проблема ти, защото никой не споделя подробно решение и прехвърлих малко информация.
Явно има някакъв контролер в 'задната' ламбда сонда, което прави цената безумна.
Важното е, че тази сонда не участва в гориво-смесителната система. Единствената и цел е да следи катализатора. Тоест няма проблем да се 'изолира'.
Проблем, който ми изниква като възможен, е ако катализатора ти се запуши (ако вече не е).
Как бих процедирал аз:
1во бих се свързал с колегата Brezel - viewtopic.php?f=35&t=16211&p=4155174#p4155174
Понеже Богомил не влиза във форума, най-добре се свържи по телефон.
Той ще ти даде най-достоверна информация за софтуерно 'изолиране' на NOx сензора.
2ро в случай, че го 'изолираш' - бих следил периодично състоянието на катализатора. Има много информация и клипчета как се прави - тук
Важно е да го правиш, защото запушения катализатор води до други проблеми, а ти няма да имаш системата, която ще те предупреди.

Успех и моля да споделиш развитието на проблема, защото доста хора се сблъскват със същото и ще е полезно icon_idea


Потребителски аватар
marto333
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 мар 2019 19:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот marto333 » Пон 01 апр 2019 20:07


Благодаря много за препоръките и отделеното внимание!
Това мисля да го оставя като краен вариант с изолирането на сензора. Иска ми се ако може да пробвам първо със сензор от някоя морга или алтернативния сензор на Бош.
Иначе до колкото четох и аз този модел има две ламбди, едната пред, а другата след катализатора, като моята повредена е тази с контролера, заради което е и толкова скъпа. Явно съм се подвел от местата където четох, че влияе на разхода на гориво и може да играят оборотите на колата.
Надявам се и други колеги с идеи или минали през това да споделят, а аз ще пиша за развитието при мен и евентуално решение на проблема.
При желание мога да кача номера на частта, ако за някой би представлявало интерес.
Благодаря отново!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот group® » Пон 01 апр 2019 20:25


Полезно ще е да качиш номера на частта, а също и номер на грешката, ако го имаш?
Така хората ще намират по-лесно темата и евентуалното решение.

Иначе не те съветвам да търсиш втора употреба, защото това е консуматив с определен живот. Тоест не се знае, колко ще трае такова решение.
Алтернативна част е решение, стига да е финансово оправдано. Тоест бих съпоставил цената на софтуерно премахване и тази на алтернативната част. Тук има момент, че 1вото е вечно решение, а 2рото е за определен пробег icon_idea


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот p_v_a » Пон 01 апр 2019 21:28


NOx сензор на бензинова кола от 2005 г. ми се вижда невероятно. Да не би да става въпрос за ламбда сензор?


Потребителски аватар
marto333
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 мар 2019 19:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот marto333 » Пон 01 апр 2019 21:50


group® написа:Полезно ще е да качиш номера на частта, а също и номер на грешката, ако го имаш?
Така хората ще намират по-лесно темата и евентуалното решение.

Иначе не те съветвам да търсиш втора употреба, защото това е консуматив с определен живот. Тоест не се знае, колко ще трае такова решение.
Алтернативна част е решение, стига да е финансово оправдано. Тоест бих съпоставил цената на софтуерно премахване и тази на алтернативната част. Тук има момент, че 1вото е вечно решение, а 2рото е за определен пробег icon_idea



Номера на частта мисля, че е 03C 907 807 D, или поне така ми дадоха от диагностиката в Порше Изток. Прикачвам и разписката, която ми дадоха. Другата част е горивен филтър, който казаха, че е препоръчително да се сменя с nox-a. Номер на грешка за жалост нямам.
Като търся частта в интернет я има на много места и разнообразни цени, което може би значи, че голяма част от тях са ментета, а уж представяни за оригинални. Ще съпоставя може би както казвате цената на заместваща част и изолиране на сензора.
При колегите от Ауди, четох че след изолиране на втората ламбда, първата се повредила и разни други плашещи ситуации, което малко ме притесни. Естествено става въпрос за различни коли и специалисти, но все пак ако може на прилична цена да си сложа нов сензор бих предпочел, но ако не ще го изолирам.
NOx.jpg
NOx.jpg (35.87 KиБ) Видяна 4051 пъти


Потребителски аватар
marto333
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 мар 2019 19:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот marto333 » Пон 01 апр 2019 21:54


p_v_a написа:NOx сензор на бензинова кола от 2005 г. ми се вижда невероятно. Да не би да става въпрос за ламбда сензор?


След 2000г. мисля, че слагат на повечето... То си е реално ламбда с контролер и замерва газовете, като дава обратна връзка на компютъра до колкото разбирам.
Може да видите на прикачения по-горе файл от Порше Изток ми го извадиха и пиша NOx сензор.


Потребителски аватар
p_v_a
Мнения: 96
Регистриран на: Сря 09 авг 2017 20:30
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот p_v_a » Пон 01 апр 2019 22:46


marto333 написа:
p_v_a написа:NOx сензор на бензинова кола от 2005 г. ми се вижда невероятно. Да не би да става въпрос за ламбда сензор?


След 2000г. мисля, че слагат на повечето... То си е реално ламбда с контролер и замерва газовете, като дава обратна връзка на компютъра до колкото разбирам.
Може да видите на прикачения по-горе файл от Порше Изток ми го извадиха и пиша NOx сензор.
Аз съм се заблудил явно, че краят на истинските FSI двигатели е бил по-рано. Всъщност краят им е 2006. След това името остава, но процеса не.


leonardeca
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 26 фев 2018 3:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот leonardeca » Сря 10 юли 2019 22:07


marto333 написа:Привет, колеги! Съжалявам ако мястото на темата не е тук, но съм нов и уж прегледах подробно за подобни, но не стигнах до желаната от мен информация.
Декември месец си закупих втория ми личен автомобил - VW Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 година на 180к км. В началото изглеждаше всичко прекрасно, но след няколко седмици започнаха проблемите - грешки и постоянно светеща Engine Check лампа. Едната грешка беше уж с веригата, сменихме я и изчезна, но за другата искам да се консултирам с вас, защото много ми натежа на джоба...
Втория проблем е свързан с NOx сензора, казаха ми го на няколко диагностики, не не бяха достатъчно сигурни за това направих такава и в Порше Изток, където ми потвърдиха, че сензора е за смяна. Много Ви моля, ако може да ме посъветвате, ако някой се е справил с такъв проблем по-бюджетно, как да процедирам, защото за тази стара кола не ми се дават 1400 лв за нов сензор, особено след като смених верига... Четох, че има алтернативи на Бош и други фирми, доста по-евтини, някъде се намират и оригинални в ибей и амазон на прилични цени, а защо не и от някоя морга да си взема стар оригинален сензор. Варианти много, но исках да се посъветвам с Вас, ако сте се сблъсквали с този проблем да ми дадете повече акъл какво да предприема. Някои също така изолират сензора, но не ми се иска да стигам до там, защото до колкото разбрах подава важна информация към компютъра и може да има проблеми с разхода и мощността, а след като се изолира какво подава някаква стандартна информация ли?
Грешката е чистена, но пак се появява, което показва, че проблема не е бил еднократен. Притеснявах се да няма цялостен проблем с електрониките, защото често ми светкат и други лампи без причина, като тази за колан (често) при сложени колани и веднъж ми светка за маслото, а то беше на нормално ниво.
Отворен съм за всякакви препоръки какво да направя!
Извинявам се отново, ако мястото на темата не е тук и благодаря предварително за оказаното съдействие! :)


Здравей колега, имам същия проблем с NOX сензора. Колата е VW Touran 1.6FSI 2003г. Като основен проблем ми е високият разход на гориво 9,0-9,5 и евентуално би намалял след подмяна на въпросния сензор.
От проучването по въпроса имам следната информация. Сензора е свързан с блок за управление, намиращ се отдолу под кората - при някои модели сензора е свързан с букса и може да се подмени само той, без управлението, което е евтиния вариант. При мен кабела влиза директно вътре. Вариант е срязване на кабела и подмяна само на сондата за около 100лв, но трябва да се намери същата, със същия брой проводници и не е гаранция че ще стане.

Ти докъде стигна с решението на проблема.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот kn9453 » Съб 10 авг 2019 21:38


Привет, за не отварям нова тема ще попитам тук.
Иде реч за същия двигател и автомобил при диагностика се повтаря 4 пъти едно и също съобщение:

17796 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1388 - 008 -Please Register/Activate - Intermittent


какво означава? някой да помогне. Благодаря предварително!
Това ли е грешката за горецитирания сензор:

17479 - NOx Sensor (G295) Heater Control: Implausible Signal

P104 - No Signal71 - 00/Communication


Capone0211
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 04 апр 2016 9:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот Capone0211 » Пон 20 апр 2020 17:01


Здравей те.
Този проблем и аз го имам от около година на моя Touran 1.6FSI BAG.До колкото съм разучил от чужди сайтове живота на тази сонда е около 150х-200х км пробег.Както имало няколко решения за проблема (лично не съм пробвал).Както каза колегата софтуерно изключване е единия вариант.Другото е чрез почистване със ултразвукова вана,или потапяне в почистващ препарат(но какъв препарат не бе споменато).Както и имало още един начин за решение на проблема е подмяната на самата сонда с универсална сонда на NTK, без електронната част.Но така или иначе не успях да открия сонда с "6" проводника.


Panteley
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 21 ное 2021 8:10
Автомобил: VW Golf 5 FSI
Двигател: BAG 2004
Местоположение: Костинброд

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот Panteley » Нед 21 ное 2021 15:45


Здравейте.
Колата ми е Golf V 1.6 FSI . Проблема с нокс сензора е изписан на компютъра така: Сензор NOx (G295) управление на опотлението. И още нещо: P1072-008 неизправност на веригата.
Какви са вариантите за решаване на проблема?
Благодаря за отговорите.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот steich » Пон 22 ное 2021 0:23


Махал съм софтуерно такива NOX сензори на 5-6 1.6 FSI-та ... без проблем. В комбинация с задна ламбда сонда ... просто е перфектно за тези стари коли ... пък катализатора нека си стои ... колкото толкова. Да не говорим пък че някъде има и ЕГР ... та гаргата може да стане рошава ... :icon_lol


Потребителски аватар
kokito
Мнения: 123
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 22:58
Автомобил: WV GOLF 2 1.8 GTI
Двигател: PB 1989
Местоположение: Асеновград

Re: Golf 5 1.6 FSI 115hp 2005 г. проблем с NOx сензор

Мнениеот kokito » Чет 25 ное 2021 18:29


Аз съм със същия мотор 1.6 FSI 115 и вече трета година става , карам със светнат чек заради NoX-a и нямам никакви проблеми . Разхода ми е нисък ,на дълго 5,5 до 6,5 . Прилично. Интересното е друго ,че със сигурност знам ,че ЕГР-ра не ми работи ,а грешката излиза директно за NoX сензор . Прескача ЕГР-ра, а NoX-a е зависим именно от ЕГР-а. На сина ми Ауди със същия мотор , излиза грешка първо за ЕГР без NoX. От тук изхождам ,че проблема идва или от ЕГР-ра или от контролера на NoX-a . Иди че разбери . Лошото е ,че цените им са в ПЪТИ различни .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 291 госта