Голф 4 2000г 1.9 тди-проблем с централното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Golf5r
Мнения: 52
Регистриран на: Чет 11 юли 2013 10:56
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 2000г 1.9 тди-проблем с централното

Мнениеот Golf5r » Съб 14 сеп 2019 20:10


Здравейте .От една седмица насам имам проблем с централното.
Шофьорската врата не се отключва, трябва да я отключа с ключа , другите врати се отключват нормално.
Проверих маншона няма скъсано. Дали някой е решил такъв проблем и следователно
да сподели как, ще съм много благодарен.




Потребителски аватар
TodorPopov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 17 апр 2019 12:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 2000г 1.9 тди-проблем с централното

Мнениеот TodorPopov » Нед 15 сеп 2019 18:27


Здравей, имам същата кола.

Три дни не можех да отварям шофьорската врата.

Едни приятел е с малко дете и заключихме задната дясна врата с ключа и малката врътка на вратата която не позволява да се отваря отвътре.

Така беше няколко дни докато един ден просто не можах да си отворя шофьорската врата. Отварях и аз с ключа и отвътре и отвън защото просто нямаше отаваряне с дръжките.

Завъртях на задната врата врътката обратно за да видя да не би това да е предизвикало проблема но пак си беше така.

Разглобих цялата врата и предположих че може да е механизмът за заключването. Отидох на майстор и ето какво се случи:

Отидохме до колата и му показах че с дистанционното бутончето не се вдигаше а седеше паднало. Не си спомням точно но мисля че отворих задната врата и както беше отворена заключих пак с дистанционното. Алармата взе че се включи и аз я спрях като отключих пак с дистанционното.

И шофьорската врата се отвори без никакви проблеми все едно че никога не е било. Вече няколко дни никакъв проблем.

Мисля че е възможно да е заседнал някак механизмът и като се е включила алармата да се е освободил.

Майстора каза че сигурно е бил заседнал и ме посъветва да смажа малко механизмът.

Това е при мен просто се оправи на магия.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта