Голф Плюс проблем с отваряне на предния капак

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
4i4ebg
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 15 сеп 2019 16:20
Автомобил:
Двигател:

Голф Плюс проблем с отваряне на предния капак

Мнениеот 4i4ebg » Нед 15 сеп 2019 16:40


Здравейте колеги
Сблъсках се с следният проблем....
Преди няколко дена подпрях една млада госпожа отзад...(с колата)Имаше малки драскотини по броните общо взето ми се размина.Днес реших да отворя капака да проверя за масло вода и тн..
Затворих предният капак както всеки път и след няколко часа ми се наложи да я отворя пак НО УВИ
Пробвах многократно въртулката по мои сведения си работи.За жилото издава шум от пред тоест си я дърпа няма проблеми с въртулката и нея разглобих пробвах какво ли не но капака не помръдва.Най вероятно жилото е излезнало от механизма и трябва да се отвори manual.Гледах в нета има хора които които отварят капака с ченгели разбиват маски това онова...Четох и във форума имаше но колата е голф плус и при мен механизмът е същият като на голф 5 но въздушният филтър буквално е залепен за маската а маската няма как да сваля когато е затворен капакът.Не съм много на ти с колите обмислям да е карам на сервиз но където и да се обадя всеки вика тук този проблем не можем ходи на тенекиджия. Или най-вероятно ще искат да разглобят цялата предница за един капак....Някои ако има някаква полезна информация бих се радвал да я сподели с мен.
Благодаря предварително




4i4ebg
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 15 сеп 2019 16:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф Плюс проблем с отваряне на предния капак

Мнениеот 4i4ebg » Нед 15 сеп 2019 22:49


Колеги ВАГАДЖИИ оправих проблема...
Първото и най-важното нещо което трябва да запомните е ,че с ченгели телчета мелчета НЕ СТАВА.
Става ако колата ви е над 20 години.До сега съм ремонтирал и смея да твърдя ,че намерих най-оптималното решение за проблема.
1.Принцинно не си губете времето като мен с въртулката от вътре най-вероятно проблемът не е там !
2.Махате емблемата ще видите 2 болта на механизма който заключва капака НО БЕЗ МАЛКО ПАКОСТИ ТЕЗИ БОЛТОВЕ НЕ ИЗЛИЗАТ Внимавайте много са стегнати да не пренабиете болтовете.Взимате едно макетно ножче и я нагрявате с запалка и почвате да режете отворите на въпросните болтове има и 3 ти болт който се намира от ляво на тези 2 там действате по същият начин.Режете колкото да излезнат болтовете и внимавайте доста са дълги.
3.След като свалите 3 те болта механизма не излиза лесно.Получава се луфт вече капакът почва да играе но не се отваря и тук идва вече силата.Въпросният механизъм е задържан от няколко датчика за капака тъй ,че няма да е лесно но не се колебайте да му давате малко силичка.
4.След като отворите капака вижте какво се случва с жилото при моят случай жилото просто беше се е откачило от механизъмчето което го предръпва просто го върнах на местотото му и го завързах с свински опашки да не се повтори проблема.
5.Пробвайте да не се е прецакало самият механизъм на ключалката с отвертка или нещо подобно и дали датчиците и всичко си работи.
6.И правите всичко наобратно събирате частите.
НАДЯВАМ СЕ НЯКОЙ КАТО СЕ СБЛЪСКА С ТОЗИ ПРОБЛЕМ ДА СЕ ОПРАВИ ЗА 2-3 ЧАСА А НЕ КАТО МЕН ЗА 1 ДЕН



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта