Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Vwgolf1.8t
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 02 апр 2019 23:10
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Мнениеот Vwgolf1.8t » Пон 26 апр 2021 16:48


Здравейте колеги, колата днес леко по леко започна да губи обороти (все едно не и достигаше ток) и изгасна, след малко запали много трудно и след малко пак запопна да прекъсва и изгасна - и вече няма палене. Върти, но не пали. На компютъра излезе, че не стига ток и до 4те бобини, също така показа и грешка в имобилайзера. Проблема се появи точно когато тествах климатика, пуснах го и след 200метра изгасна колата(може да е съвпадение). В същото време се осъмних в датчика на коленовия вал(заминавал ми е 2пъти в 2 години). И видях, че кабела който отива към датчика се е търкал и 2 от жичките бяха оголени и мисля, че и се допряли. Жиците ги наоравихме и ги свързахме както трябва, но колата не запали пак. Съмнява ме много този датчик, но ако е от него не трябва ли да покаже като грешка?




Потребителски аватар
hrisvl1
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 10 окт 2020 5:59
Автомобил: Passat b5
Двигател: Apu

Re: Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Мнениеот hrisvl1 » Пон 26 апр 2021 19:45


Здравей колега , имах същия проблем с пасат б5 1.8т . При мен накрая се оказа комутатор .


Vwgolf1.8t
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 02 апр 2019 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Мнениеот Vwgolf1.8t » Пон 26 апр 2021 20:49


Може ли да обясниш малко по-подробно какви ти бяха симптомите?
Иначе имам от пасат 1.8т с код ба двигателя APU, еднакви ли са или да търся от голф 4 1.8т?
Току що му го снимаха и видях, че на външен вид не е същия, а буксите съвпадат?


Потребителски аватар
hrisvl1
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 10 окт 2020 5:59
Автомобил: Passat b5
Двигател: Apu

Re: Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Мнениеот hrisvl1 » Пон 26 апр 2021 21:56


Колега при мен симптомите бяха същите , притрисаше
При каране и в момента в който изгасна колата след това нямаше палене . Пробвахме и с теглене и с ток допълнително и нищо . Накрая взех от един пич
От една морга за проба само от ауди б5 1.8т и колата запали и вече една година го карам и няма проблем . Сега в момента аз имам друг проблем , който така и явно няма да излезе наяве , понеже колата веднъж върви веднъж не а на диагностика нищо не излиза . Та малко се отклоних от темата ти , но пробвай с комутатор примерно от голф 1.8т от някоя морга просто или някой приятел с такъв мотор просто да видиш дали ще запали .


Vwgolf1.8t
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 02 апр 2019 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.8т 99год. - не иска да запали.

Мнениеот Vwgolf1.8t » Вто 27 апр 2021 6:49


На компютър закачахте ли колата преди да смениш комутатора?
Иначе от безсъние още преди половин час взех комутатора от пасат б5 1.8т с код на мотора APU и колата пак не запали, интересното е дали са еднакви на голф 4 1.8т и пасат 1.8т?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта