Голф 4 климатроник

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 климатроник

Мнениеот gddbg » Нед 19 апр 2020 13:02


Здравейте, последните няколко дни от както се затопли установих ,че климатроника не духа студено ,а хладно и при температура на вън от порядъка на 23 градуса вътре почети не охлажда. Миналата година я карах на майстор за фреона. Включиха я към онея машини дето източват и пак вкарват фреона за 30ина мин.(до колкото знам е такава) и ми казаха ,че всичко е наред и не липсва нинакъв фреон. Обаче забелязвам че в топлото не охлажда мн ефективно ,да не кажа въобще. То и не знам на тоя клас коли колко им е охлаждане то ппц ама да.
Четох из интернет и днеска на запален двигател и на вън около 21 градуса пуснах климатроника на най-студеното което може обаче двете тръби които влизат в купето не промениха температурата си. До колкото разбрах тънката трябва да стане топла ,а дебелата студена, това не се случи за около 5 мин , а трябвало за 1 2 да стане .Четох ,че можело да се получи така от запушвания по системата или някакъв клапан в компресора да не сработва. Някакъв съвет какво мога да проверя сам или само на майстор става? Имам и vcds но не знам на кои канали мога да проверя. Иначе грешки не ми изписва.
Благодаря




Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот alex_7656 » Нед 19 апр 2020 16:53


Компресора изщрака ли? Включи ли ?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 19 апр 2020 17:02


Това,че лани не е имало проблем,не означава че и сега е така. Зимата пуска ли да работи компресора?


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот apolon » Нед 19 апр 2020 18:59


Зимата пуска ли да работи компресора?

Почивал и вероятно починал. :bishop


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот gddbg » Нед 19 апр 2020 19:32


Колата не се ползваше от септември до преди месец и реално нищо не съм пробвал по нея през тоя период ,пък и нали под 10 градуса не се включват.
Ппц като пусна на AUTO, то аз и винаги него си ползвам и евентуално да си настроя малко градусите ,но се чува нещо като изщракване. Оборотите се вдигат също. А и за прецакан компресор няма ли да има някаква грешка.

Мисля да замеря буксата на компресора дали отива достатъчно ток, че доста случаи прочетох дето им е такъв проблема. И датчика за налягането четох ,че понякога прави проблеми. На неработещ компресор трябвало да отива около 3 волта ,а на пуснат климатроник 5. Някой запознат ако може да каже така ли е. Отделно разбрах ,че и релето за перките отпреде също управлявало и компресора. Ама перките си бачкат.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот stefarata » Нед 19 апр 2020 21:24


Най добре я закарай на някой който разбира и е сигурен какво прави. Вероятността да строшиш нещо допълнително съществува


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот gddbg » Вто 21 апр 2020 0:59


Днеска проверих и компресорът се включва. Всичките бушони свързани с климатичната система са ок. Само сензора g65 за налягането ми дава стойности за напрежението доста по-ниски от тези които видях от интернет ,но мисля да пробвам с такъв от друга кола ,защото не изключвам да има теч на фреон ,но пък до колкото разбрах точно тоя сензор дава грешка при липса на фреон и спира компресора от включване, а при мен той се включва. Днеска измерих температурата на въздуха от духалките при настроен климатроник на най-студено и беше 14градуса при температура 17 на вън.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 климатроник

Мнениеот gddbg » Съб 02 май 2020 22:15


Оказа се клапана в компресора. Казаха ми ,че е заял в положение за 15 градуса и за това не охлажда. Цялата процедура със сваляне и смяна е около 150лв и 4 5 часа



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 100 госта